čiščenje leč

Bolezen, za katero letno zboli več kot 1300 Slovenk in Slovencev
Rak danke in debelega črevesa se lahko razvije kjer koli v debelem črevesu ali danki, večinoma iz polipov, ki štrlijo iz črevesne stene ali stene danke. Številne študije potrjujejo, da je bolezen najverjetneje posledica medsebojnega delovanja dednih dejavnikov in vplivov okolja. Mnogo ljudi se bolezni zaradi neočitnih znakov v zgodnjih fazah sploh ne zaveda, zato je pomembno, da se odzovete na vabilo v Program Svit, ki ga prejmete po dopolnjenem 50. letu starosti. Gre za državni program zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb ter raka na debelem črevesu in danki, za katerega je večina najbrž že slišala, težje pa si je predstavljati, kako deluje. Da vam ga nekoliko približamo, smo se povabili na obisk in si ogledali izjemno zanimiv vsakdan relativno majhne ekipe, ki pomaga reševati življenja.

Ko se življenje v 20 minutah obrne na glavo
Številni ljudje so obsojeni na nošenje očal ali vsakodnevno vstavljanje leč. To sicer kmalu postane dnevna rutina, a predstavljajte si, da bi odprli oči in videli. Da vam ne bi bilo treba več tipati za očali, iskati krpice za čiščenje ter si vstavljati leč. Vse to je mogoče – in to v samo nekaj minutah, pravi naša sogovornica Metka.

Nosite kontaktne leče? To vas bo zagotovo zanimalo!
Mnogi izmed nas si niti zamisliti ne moremo življenja brez kontaktnih leč. Dajejo večjo svobodo kot nošenje očal, saj se lahko z njimi brezskrbno ukvarjamo s športom, ni se potrebno obremenjevati z rošenjem stekel v deževnih dneh, z neprijetno dodatno težo na obrazu in še bi lahko naštevali. A tudi pri nošenju kontaktnih leč, se moramo držati nekaj pravil, na katere ne smemo pozabiti.

Zaradi leč lahko oslepite!
Če nosite kontaktne leče ali razmišljate o tem, da bi jih začeli nositi, je pametno, da upoštevate osnovne nasvete za ravnanje z njimi, saj vas napačna uporaba leč lahko stane tudi vašega vida.