BUTIRAT

Skrivnost zdravega črevesja, ki jo morate poznati
Ste že slišali za butirat? Morda ne, a vaše črevesje ga zagotovo pozna – in ga obožuje.

Ste že slišali za simbiotike?
V zadnjih letih je preučevanje črevesnega mikrobioma postalo eno najbolj vznemirljivih področij v znanstveni skupnosti. Spoznanja o kompleksnem ekosistemu mikroorganizmov, ki naseljujejo naše črevesje, so prinesla nove vpoglede v povezavo med zdravjem prebavil in celotnim zdravjem organizma.

Kako lahko zmanjšamo vnetja v telesu?
Ugotovitve, da je vnetje ena izmed skupnih značilnosti praktično vseh nalezljivih in nenalezljivih bolezni, so v zadnjih dveh desetletjih prinesle pravo malo renesanso na področju raziskav v biomedicinskih znanostih.

Presenetljiva povezava črevesnega in duševnega zdravja
Američani poznajo pregovor, da »tisto, kar se zgodi v Las Vegasu, ostane v Las Vegasu«. Tisto, kar se dogaja v našem prebavnem sistemu, pa ne ostane tam, temveč učinkuje na celoten organizem. Naša prebavila namreč ves čas komunicirajo z našimi možgani in ti ves čas komunicirajo z našim prebavnim traktom.

Seboroični dermatitis
Spostovani, moji puncki, stari mesec dni se je pred 10 dnevi pojavil seboroicni dermatis po obrazku, glavi, usesih in to kar v hudi obliki. Drugace je puncka zdrava, jo dojim in nima drugih problemo...

En ukrep, s katerim lahko zmanjšate tveganje za raka črevesja
Vadba spremeni bakterije v našem črevesju v samo sedmih tednih, je pokazala zadnja raziskava Univerze Illinois. Prej neaktivni ljudje, ki so pozneje telovadili vsaj 30 minut na dan, trikrat na teden, so imeli v črevesju povišano raven dobrih bakterij, ki so povezane s preprečevanjem raka debelega črevesa.