Bolezen temporomandibularnega sklepa

Barbara Tanze: Zavestne dihalne tehnike lahko pomembno vplivajo na možganske valove
V našem dihu je življenje. Hkrati pa je dihanje povezano s praktično vsemi procesi v našem telesu, ki si jih lahko zamislimo, jih poznamo ali ne. Navsezadnje pa dihanje vpliva tudi in predvsem na naš simpatični in parasimpatični živčni sistem. Slednja sta pomembna pri obvladovanju stresa, za katerega se zdi, da ga je v zadnjem času vedno več. O tem, kako dihanje vpliva na naše soočanje s stresom, kako slednji vpliva na naše telo, kako lahko bolj zavestno dihamo in zakaj je dih naš največji dar, sem se pogovarjala z Barbaro Tanze, M.A. vokalno pedagoginjo, diplomantko Akademije za manualno terapijo, oromiofunkcionalno terapevtko in cert. Breath Science Practitioner.

Kaj je bolezen temporomandibularnega sklepa?
Bolezen temporomandibularnega sklepa povzroča bolečino in občutljivost v čeljustnih sklepih ter okoliških mišicah in vezeh. Vzroki vključujejo škrtanje z zobmi, poškodbe čeljusti, artritis in vsakodnevno obrabo. Zdravljenje se razlikuje od osebe do osebe in lahko vključuje zdravila, fizikalno terapijo, ščitnike za usta po meri in operacijo čeljusti.

Zakaj škripamo z zobmi?
Bruksizem ali škripanje z zobmi je, ko stiskate, škrtate ali škripate z zobmi. Nekateri ljudje delajo to zavestno, največkrat pa pride do tega podzavestno, medtem ko spimo.

Kdaj je bolečina v čeljusti znak srčnega infarkta?
Bolečina v čeljusti ima lahko številne razloge. Med najpogostejšimi so težave z zobmi, bolezen dlesni, zobni absces ali celo srčni napad.

Vse, kar morate vedeti o tinitusu
Tinitus je strokovni izraz za šumenje v enem ali obeh ušesih. Je neprijeten, a pogost pojav, ki lahko močno poškoduje sluh posameznika. Kaj morate vedeti o tinitusu, kako se zdravi, kakšni so znaki in kako lahko pomagajo zdravniki?