Hashimotov tiroiditis zdravljenje

5 vzrokov za povečane bezgavke
Povečane bezgavke so lahko znak resne zdravstvene težave ali pa zgolj navadnega prehlada. Kdaj in zakaj je stanje lahko resno?

Kako prepoznati motnje ščitnice?
Ali doživljate nepojasnjene spremembe teže, utrujenost ali nihanje razpoloženja? Lahko gre za motnjo ščitnice.

Katere avtoimunske bolezni poznamo?
Avtoimunska bolezen je stanje, v katerem vaš imunski sistem napade vaše telo.

Hashimotovov tiroiditis je potrebno zdraviti
Gre za avtoimunsko bolezen ščitnice, pri kateri je delovanje najprej normalno, nato pa se postopoma zmanjšuje, dokler ne nastopi hipotiroza - sindrom, ki nastane zaradi pomanjkanja ščitničnih hormonov v tkivih. Kako prepoznati simptome?

Najpogostejše bolezni ščitnice
Ščitnica je majhna žleza, ki spominja na metuljasto obliko in se nahaja na vratu pod sapnikom. In čeprav je ne vidimo ali ne zatipamo, to še ne pomeni, da nima pomembne funkcije v našem telesu. Njena naloga je, da tvori ščitnične hormone, ki skrbijo za normalno delovanje našega telesa, zato brez nje ne moremo živeti.

Poznate ta najpogostejši vzrok neplodnosti?
Sindrom policističnih jajčnikov je najpogostejša hormonska motnja pri ženskah v reproduktivnem obdobju. Ker povzroča motnje ovulacije, pa je tudi eden najpogostejših vzrokov za težave s plodnostjo. Ginekologinja doc. dr. Vilma Kovač, dr. med., nam je pojasnila, kako lahko zdravniki pomagajo takšnim pacientkam, ki več nadzora in pomoči potrebujejo tudi v času nosečnosti.

4 avtoimunske bolezni, ki jih mora poznati vsaka ženska
Za avtoimunskimi boleznimi trpi od 3 do 5 odstotkov svetovnega prebivalstva, kar 75 odstotkov teh so ženske. Avtoimunska bolezen pomeni, da naš imunski sistem prične proizvajati protitelesa, ki začnejo napadati naše lastno tkivo. Vsaka avtoimunska bolezen ima svoje značilne simptome, tu pa je nekaj najpogostejših, ki jih ženske moramo poznati.

Pravočasno prepoznajte bolezni ščitnice
Bolezni ščitnice so v porastu tako pri nas kot v svetu, na žalost pa imajo te precej neznačilne simptome, zaradi česar jih pogosto ne prepoznamo. Ker lahko dolgotrajne motnje delovanja ščitnice privedejo do srčno-žilnih bolezni in celo smrti, je pomembno, da se jih naučite prepoznati.

Samplačniška borelijska ambulanta Thermana Laško
Spostovani! Sem mati sedemesečnega fantka. Dva meseca po porodu so se mi začele pojavljati bolečine v sklepih, mišicah, hrbtu ... Bolečine vztrajajo, se stopnjujejo, spremlja jih utrujenost, vrt...

Hashimotov tiroiditis
Spostovani! Pred dobrim letom so mi ugotovili Hashimotov sindrom, TSH je bila v mejah normale in mi niso predpisali nobenih zdravil. Prejsnji teden sem sla do osebne zdravnice, saj sem se zelo slabo p...

Sladkorna bolezen in Hashimotov tiroiditis
Pozdravljeni! Stara sem 21 let. Diabetes tipa I imam že 4 leta in pol. Imam redne kontrole, na 3 mesece. Na zadnjem pregledu, ko so mi naredili še letno kontrolo, so v krvi zaznali povišana ščitnična...

Hashimoto tiroiditis, gripa
Spoštovani, Star sem 37 let. Ugotavili so mi Hashimotov tiroiditis v evtirotični fazi. Prosim vas če mi lahko obrazložite bolj podrobno kaj to pomeni zame , ker do sedaj nisem dobil še nobene primern...

Sprememba na koži, ki lahko kaže na bolezen ščitnice
V Sloveniji se z boleznijo ščitnice spopada od 200 do 300 tisoč ljudi. Najpogostejše obolenje je avtoimunsko obolenje ščitnice Hashimotov tiroiditis, ki se navadno pojavi pri ženskah okrog 50 do 60. leta, lahko tudi prej. Ker imajo bolezni ščitnice najrazličnejše simptome, je nanje pravzaprav treba pomisliti in se testirati. Eden od simptomov je tudi sprememba na koži.

Bi prepoznali to najpogostejšo bolezen ščitnice?
Premalo delujoča ščitnica ali hipotiroza je najpogostejša bolezen ščitnice, ki jo najpogosteje povzroča avtoimunsko vnetje ščitnice imenovano Hashimotov tiroiditis. Bi ga prepoznali?