Klinefelterjev sindrom

Genetska bolezen, ki prizadene moške
Klinefelterjev sindrom je genetska bolezen, ki prizadene moške.

Razbijanje tabujev: Odkrivanje Downovega sindroma še pred rojstvom
Z novimi tehnologijami analize DNK je mogoče na osnovi vzorca krvi nosečnice analizirati DNK otroka že v 10. tednu nosečnosti in z več kot 99 % natančnostjo odkriti kromosomske nepravilnosti kot je Downov sindrom, Edvardsov sindrom, Patau sindrom in druge. Na ta način je pričakujočim staršem omogočeno, da lahko že zelo zgodaj preženejo skrbi ali pa se soočijo z morebitnimi zapleti med nosečnostjo.

Najstniku s košarico B je prekipelo!
19-letnemu Charlieju Edgeworthu je bilo dovolj zbadljivk vrstnikov, s katerimi se je spopadal že vse od 13. leta starosti zaradi svojih njegovih nekoliko večjih prsi. Da bi končno lahko zaživel v miru, je prodal svoj avto in si plačal operacijo zmanjšanja prsi.

Danes ga ne bi prepoznali
Še do nedavnega je bila Chloe privlačen in postaven moški, danes pa je tako ljubka in simpatična, da nihče ne bi pomislil, da se ni rodila kot ženska. In vse samo zaradi enega čebeljega pika.

Moški, ali poznate Klinefelterjev sindrom?
Klinefelterjev sindrom velja za eno najpogostejših genetskih motenj pri moških, ki vpliva na rast testisov in povzroči, da ti zrastejo manjši, kot bi sicer. Ker je prizadeta proizvodnja testosterona, je posledica okvare običajno neplodnost.

Nekoč moški, danes ženska!
Matthew se je rodil z gensko napako, zaradi katere ni bil ne moškega ne ženskega spola. Čeprav je imel sicer moške genitalije deformirane in kar nekaj ženskih karakteristik, starša nista vztrajala pri genskih testih, temveč sta Matthewa silila, da živi kot deček.

Vzroki in zdravljenje neplodnosti
Če se že dolgo trudite zanositi in vam še kar ni uspelo, niste edini. Z neplodnostjo in težavami pri zanositvi se namreč spopada skoraj vsak šesti par. Vas zanima, kaj povzroča neplodnost in kakšni so načini zdravljenja?