Zobna erozija

Zakaj in kako pride do zobne erozije?
Do zobne erozije pride, ko se vaša sklenina (zunanja, zaščitna plast vaših zob) tanjša. Ko enkrat pride do erozije, ne moremo popraviti 'škode', lahko pa veliko naredimo za preventivo in da ukrepamo, da zaustavimo, preden se stanje poslabša. Najboljši način za preprečevanje erozije sklenine je dobra ustna higiena in redni obisk zobozdravnika.

Bodite pozorni: Simptomi GERB-a lahko močno spominjajo na simptome prehlada
Simptome gastroezofagealne refluksne bolezni (GERB) lahko pogosto zamenjujemo s simptomi prehlada. Želodec namreč povzroča težave, ki jih sprva sploh ne povezujemo nujno z želodcem. Med drugimi tudi in predvsem na primer trdovratni kašelj.

7 znakov bolezni, ki vam jih lahko razkrivajo vaši zobje
Vnetja, ki izbruhnejo v ustni votlini in spremenjena zobna sklenina so lahko simptom nekaterih bolezni. Kaj torej lahko o vašem zdravju razberete iz vaših zob in ustne votline?

Kaj je pulpitis - vnetje zobnega živca
Pozdravljeni! Zanima me kaj je to pulpitis. En zob me kar na prej po malem boli in zobozdravnica je rekla da je to lahko pulpitis. Upam, da sem si besedo prav zapisala. Hvala za odgovor. Marija

Skelenje zob
Spoštovani! Že precej časa me ob večji količini (2-4 pomaranče) začnejo naslednji dan skeleti sprednji zobje to traja nekaj dni potem pa če ne zaužijem več sadja bolečina izgine. Za odgovor se že vna...

Preobčutljivost zobnih vratov
Stara sem 30 let in izredno skrbna pri negi zob. Kljub temu v zadnjem času opažam, da me vedno pogosteje skelijo zobje pri zaužitju toplih in hladnih jedi. Občasno je skelenje močnejše, občasno pa pov...

Vsi poznamo to težavo ... Kaj storiti?
Čeprav že od malih nog poslušamo, da je za zdrav in bleščeč nasmeh ključnega pomena redna in ustrezna nega, se ogromno ljudi spopada ali z občutljivostjo zob ali kariesom, krvavenjem dlesni ali celo paradontalno boleznijo. Kje tiči vzrok?

Preprečite zobno erozijo!
V moderni družbi postaja zobna erozija vse bolj pereč problem, ki se ga v vsem svojem obsegu mnogi niti ne zavedajo, še posebej pa ne najstniki, ki pogosteje kot ostali podležejo škodljivemu načinu prehranjevanja in zahodnemu načinu življenja z vnosom kislih pijač in hrane.

Imate občutljive zobe? Preverite, kako si pomagati!
Z občasno občutljivostjo zob se sreča skoraj vsak človek. Vsi vemo, kakšen je občutek, ko nas ob mrzli ali vroči pijači zaskeli. Res neprijeteno. Kako pa si pomagati, smo povprašali zobozdravnico Mirjam Kovačič, dr. dent. med.