alko

Starši so ji kupili solarij, sedaj pa …
Danes 33-letni materi Lisi Guthrie so starši pri 16-ih letih kupili domači solarij, da ji ne bi bilo več treba hoditi v kozmetični salon. Uporabljala ga je vsak dan po eno uro in vedno skrbela za lepo zagorelo polt. Sedaj je njeno telo prekrito z nevarnimi znamenji, pred kratkim pa so ji diagnosticirali najbolj smrtonosno obliko kožnega raka – maligni melanom.

Poglejte, kako se spremeni obraz, če prenehate piti!
Ko pijemo alkohol, pomislimo le na to, da nam bo morda naslednji dan slabo, da nas bo bolela glava ali da bomo dobili dodatne kilograme. A alkohol spremeni tudi videz kože. Preverite, kako?

Resnica o alkoholu
O alkoholu in zdravljenju mačka krožijo številni miti in neresnice. Da boste vedeli, kako v teh dneh piti, da bodo posledice na telo čim manjše, preverite, kateri podatki so napačni in kaj v resnici deluje.

Kako se spopasti z gripo?
V hladnih zimskih dneh, ko odpornost hitro pade, je gripa precej pogosta in večina vas že ve, kako jo prepoznati in zdraviti. A kljub temu je dobro obnoviti znanje o tem, kako preventivno ravnati, da se ji izognemo, in kdaj je čas, da obiščemo zdravnika.

Osemkrat so ji postavili napačno diagnozo
Nicole Witts je zaradi ponavljajočih se težav zdravnika obiskala kar osemkrat, ta pa ji je vsakič postavil napačno diagnozo. Niti posumil ni, da ima v možganih kot pomaranča velik tumor!

Vsakič, ko se nasmeje, izgubi zavest
Čeprav pravijo, da je smeh pol zdravja, pa to ne velja za Mikea Hallowella. Če sliši dober vic in se od srca nasmeje, ga kar naenkrat zmanjka in izgubi zavest.

10 mitov o raku - resnica ali laž?
Ste že slišali, da naj bi dezodoranti z aluminijem povečevali tveganje za raka na dojki? Ali da naj bi bilo meso, ki ga preveč zapečemo na žaru, kancerogeno? O teh in še nekaterih drugih mitih smo povprašali strokovnjake.

Kako prepoznati Alzheimerjevo bolezen?
Pozabljivost v zgodnejših letih še ne pomeni, da ste zboleli za Alzhaimerjevo boleznijo. Ta je namreč lahko zgolj posledica vsakodnevnih stresov, hitrega tempa življenja, depresije in drugih bolezni.

Alkohol pobija Ruse!
Alkohol je kriv za smrt kar pol milijona prebivalcev Rusije in to vsako leto. Pa ne samo to, skrajšuje tudi življenjsko dobo predvsem moških. Tako danes v Rusiji že beležijo nižjo življenjsko dobo kot denimo v najrevnejših deželah, kot sta Bangladeš in Honduras.