astmatični napadi

Napadi panike naj bi bili pri astmatikih pogostejši
Po zadnji raziskavi in po podatkih nekaterih vodilnih hrvaških pulmologov, kot navaja portal Ordinacija, naj bi bili astmatiki pogosteje izpostavljeni tesnobi in anksioznim motnjam, posledično pa tudi napadom panike.

Prepoznajte in odpravite vnetje sinusov
Sinusi blažijo tlak, ki nastaja pri vdihu in izdihu, opravljajo vlogo resonatorja pri govoru in petju, zelo radi pa se tudi vnamejo. O vnetju sinusov smo se posvetovali s specialistom otorinolaringologom dr. Štefanom Spudičem.

Astmatični napadi
ZA LAJŠANJE ASTMATIČNIH NAPADOV, KI SE MI POJAVLJAJO VSAK DAN, UPORABLJAM VENTOLIN (1-2 KRAT DNEVNO). KAKO JE S TEM MED NOSEČNOSTJO, ZLASTI V PRVIH TREH MESECIH IN KAKŠNE SO LAHKO POSLEDICE NA OTROKU?...

Kako si pomagati ob astmi?
Astma je najbolj pogosta kronična bolezen otrok v državah z zahodnim načinom življenja. Prizadene do pet odstotkov starejših in od 10 do 20 odstotkov otrok po svetu. Bolezen kljub sodobnim možnostim zdravljenja predstavlja pomemben javnozdravstveni problem.

Nekoč obilna, nesrečna in bolna, danes pa ...
Potem ko je zaradi astmatičnega napada, previsokega krvnega tlaka in šibkega srca skoraj umrla, je takrat 21-letna Britanka popolnoma spremenila svoje življenje in danes je neprepoznavna.

Skoraj desetina Slovencev je astmatikov
Prvi torek v maju že tradicionalno zaznamujemo svetovni dan astme, kronične bolezni dihal, ki jo najpogosteje povzročijo alergeni. Gre za eno najpogostejših kroničnih nenalezljivih bolezni, za katero dandanes v Sloveniji boleha približno od pet do deset odstotkov prebivalcev, od tega najmanj 14 odstotkov otrok in mladostnikov.

Lahko Facebook sproži astmatični napad?
Po tem, ko je 18-letnik doživel več astmatičnih napadov, ko je na Facebooku videl svoje nekdanje dekle, zdravniki opozarjajo, da lahko to spletno omrežje sproži ekstremno stresne situacije, ki lahko izzovejo astmatični napad.

Skoraj desetina Slovencev je astmatikov
Raziskave kažejo, da je okoli 5 do 10 odstotkov prebivalcev v Sloveniji astmatikov. Pogostost astme se veča, zlasti na razvitejših območjih, kjer je tudi več alergijskih bolezni, pojasnjujejo na Kliniki Golnik. Slabo zdravljena astma lahko povzroča hude neprijetnosti, pomembno zmanjšuje kakovost življenja bolnika oz. ga celo nevarno ogroža.