bilobil

Kakšni so znaki demence?
Demenca je kronična napredujoča možganska bolezen, ki prizadene višje možganske funkcije, kot so spomin, mišljenje, orientacija, razumevanje, računske in učne sposobnosti ter sposobnosti govornega izražanja in presoje.

Izguba sluha
Pozdravljeni! Sprašujem za brata letnik 1983. v rok od 4-5 leta je zgubil sluh na desno uho zadnji mesec ima še vrtoglavico ko zavrte glavo na levoj strani.tablete bilobil 120mg mu niso pomagali.nar...

Napake pri tipkanju
Pozdravljeni,upam da mi boste pomagali,imam en problem ki se mi zdi da ni tako nedolžen.Namreč se mi že dolgo časa dogaja da delam napake v tipkanju,in to vedno iste.Napr,namesto imam pišem iamm,lepo ...

Roaccutane
Pozdravljeni! Trenutno sem na roaccutane tabletah. Jem jih že skoraj dva meseca. Sedaj sem na 20 g, prvi mesec sem bila na 10 mg.. zanima me ali je normalno, da se mi še kar delajo rdeči boleči moz...

TINITUS
Pozdravljeni! Letos januarja mi je MR pokazal lezije na možganih. Ker me je to psihično strlo in spravilo v posteljo za nekaj časa, me je nevrolog napotil tudi k psihiatru, ki mi je predpisal Cymbalt...

Bilobil
Spoštovani! Zanima me naslednje. Sem noseča študentka z dvojčki, ker imam letos še posebej veliko miselne aktivnosti in ker do letos nisem študija jemala resno, imam težave s koncentracijo. Vem, da...

ŠUMENJE V UŠESIH
šum v ušesih se mi je pojavil pred 10 dnevi vendar tako močno da me ponoči zbudi in ne da spati,bil sem na orl pregledu,sluh bp ušesa čista,5 dni sem jemal amoksiklav vendar stanje ni boljše, čez dan ...

OSLABLJENA KAPACITETA ZAPOMNJIVOSTI
Pozdravljeni. Stara sem 23 let. Opažam, da imam zelo slab spomin. Dostikrat se ne spomnim kaj sem počela nekaj dni nazaj, pozabim, kaj mi kdo kaj naročil, kaj sem komu obljubila. Ko sem se vpisal...

TINITUS
Pozravljeni, že štiri mesece mi v glavi piska, šumi, na začetku so me tudi mal bolela ušesa, vendar je minilo. Čez dan ni moteče, ker piska ne "slišim", zvečer ko grem v posteljo, pa piskanje ponovno ...

Vrtoglavica in šumenje v ušesih
Pozdravljeni! Mami ima obrabo vratnih vretenc in verjetno kot posledico tega občasne vrtoglavice in šumenje v ušesih. Jemala je Urutal in Torecan, vendar pa ji zlasti prvi ni odgovarjal. Dobila je na...

Epleyev manever
Pred nekaj meseci se mi je pojavila vrtoglavica. Dva dni je bila tako intenzivna, da sem bruhal, hodil sem pa lahko le s pomočjo drugih. Nato se je nekoliko umirila in se pojavljala le ob dolocenih po...

Visok krvni tlak povzroča demenco
Visok krvni tlak ne povečuje le tveganja za možgansko ali srčno kap, ampak škoduje tudi spominu. Vrsta raziskav je namreč potrdila povezavo med visokim krvnim tlakom in poslabšanjem možganskih sposobnosti v visoki starosti.

Dremanje pospešuje demenco
Ena od raziskav je pokazala, da imajo ljudje, ki si redno privoščijo popoldansko dremanje, več možnosti, da zbolijo za Alzheimerjevo boleznijo.

Kako prepoznati Alzheimerjevo bolezen?
Pozabljivost v zgodnejših letih še ne pomeni, da ste zboleli za Alzhaimerjevo boleznijo. Ta je namreč lahko zgolj posledica vsakodnevnih stresov, hitrega tempa življenja, depresije in drugih bolezni.

Vstop v menopavzo povzroča slabši spomin!
Med prve znake menopavze sodijo tudi težave s spominom in učenjem. Kljub temu pa naj vas to ne prestraši, saj je stanje le začasno.

Kaj je spomin?
Spomin nam omogoča, da informacije v možganih ohranimo in kasneje obnovimo. Spomin je močno povezan z učenjem. Z njim si pridobivamo znanje, spomin pa nam to znanje zakodira, utrdi, shrani in prikliče.

Kako do boljšega spomina in koncentracije?
Zmanjšajte stres, saj lahko stresni hormon kortizol poškoduje dele vaših možganov, ki so odgovorni za učenje in spomin.

Poskrbite za svoje možgane
Kaj so možgani in kako za njih poskrbeti? Preberite nekaj spodnjih nasvetov.

Ali poznate zdravilno rastlino ginko?
Ginko je najstarejša še živeča drevesna vrsta na svetu, ki obstaja že več kot 250 milijonov let.

Od svetega tempeljskega drevesa do sodobnega zdravila
Ginko biloba (dvokrpi ginko) je najstarejša še živeča drevesna vrsta na svetu. Drevo lahko doseže starost 1000 let in višino 30 metrov. V mezozoiku, pred približno 150 milijoni let, je bil ginko razširjen po vsej Zemlji, tudi po Evropi.

Učinkovita pomoč pri pojemanju spomina in koncentracije
Vsakemu se občasno zgodi, da se ne more spomniti datuma prijateljevega rojstnega dne, kakšne telefonske številke ali pa, da se kdaj ne more zbrati. Huje pa je, ko te težave postanejo vsakodnevne.

Ali je pozabljivost v starosti normalna?
V Sloveniji je skoraj 10.000 bolnikov z Alzheimerjevo demenco. Zaradi te bolezni pa niso prizadeti le bolniki, temveč predstavlja veliko breme tudi za njihove najbližje. Kljub temu pa veliko bolnikov ni prepoznanih in se tudi ne zdravi.

Ne zbijajte šal na račun svojega spomina!
Večina ljudi, ki pozablja, se raje pošali na svoj račun, kot da bi si poiskali primerno zdravilo proti pozabljivosti.

Obrazec za učinkovito pomnjenje
Če si želite informacije zapomniti za krajše ali daljše časovno obdobje, morate upoštevati tri pomembne korake. Ti trije koraki sestavljajo obrazec za učinkovito pomnjenje, ki ga nekateri imenujejo tudi Obrazec 1-2-3.

Za boljši spomin se otresite slabih navad
Slaba navada je, če o čemerkoli mislimo negativno. Vaše lastne misli o vašem domnevno slabem spominu utegnejo v resnici povzročiti vašo pozabljivost.

Vadba, kjer namesto mišic trenirate možgane
Za mnoge predstavlja obisk fitnesa le dvigovanje uteži ali izvajanje vaj na različnih orodjih. V zadnjem času pa je po svetu že najti centre, ki ponujajo drugačno obliko vadbe, vadbo za možgane, ki že nekaj časa išče svoje mesto pod soncem.

Z miselnimi vzorci si krepite spomin
Če si težko zapomnite, kaj ste si zapisali na primer med sestankom ali predavanjem, boste kmalu spoznali, da si z oblikovanjem miselnega vzorca krepite spomin.

Strah pospešuje pozabljivost
Slaba navada, ki pospešuje vašo pozabljivost, je strah. Strah pred tem, da vas bo vaš spomin pustil na cedilu in pa nepoznavanje načinov, s katerimi lahko urite svoj spomin ter nelagodnost ob spremembah.

13 pravil za boljši spomin
Kaj ne bi bilo super, če bi le pogledali stran knjige ali zapiskov in si natančno zapomnili, kaj na njej piše? Ali pa da bi vedeli, kje ste sinoči pustili ključe in vam jih zjutraj ne bi bilo treba iskati?

Kako lahko izboljšamo svoj spomin?
Nekateri si lažje zapomnijo tisto, kar slišijo, drugi pa tisto, kar vidijo oziroma izkusijo. Ne glede na to, si lahko s številnimi tehnikami še izboljšate tako koncentracijo kot tudi spomin.