Vizita.si

brezposelnost

Duševno zdravje otrok 31. 03. 2025 03.35

Zakaj smo priča naraščanju primerov anksioznosti in depresije med mladimi?

V zadnjih desetletjih smo priča izrazitemu porastu primerov anksioznosti in depresije med mladimi, kar predstavlja resen izziv za zdravje na globalni ravni. Mnogi strokovnjaki opozarjajo na različne dejavnike, ki prispevajo k temu trendu, vključno s spremembami v družbeni dinamiki, tehnologiji, izobraževalnem sistemu in celo zdravstvenem sistemu.

Duševno zdravje 27. 11. 2020 06.00

Kako pandemija covida-19 vpliva na naše duševno zdravje?

Leto 2020 je zaznamovala pandemija covida-19, ki je močno posegla v naš življenjski slog, odnose in v veliki meri tudi duševno zdravje. Ljudje po vsem svetu se spopadajo z depresijo, tesnobo, zaskrbljenostjo in stresom. Nekateri bolj, drugi manj. Medtem ko se epidemiologi in virologi trudijo razumeti in preprečiti širjenje novega koronavirusa, so na drugi strani raziskovalci, ki jih skrbi še druga pandemija – pandemija duševnih težav.

POPovi zdravniki 28. 11. 2010 19.43

Materina bolezen in osamosvojitev

Pozdravljeni! Stara sem 27 let, po poklicu poslovna sekretarka. Moja mama je pred enim letom zbolela za rakom dojke, kar je bil šok tako zanjo, kot tudi zame ampak za razliko od nje jaz svojih čus...

Duševno zdravje 09. 04. 2014 11.07

Zaradi krize vedno več psihičnih motenj, tudi samomorov …

Ekonomska kriza vpliva na porast psihičnih motenj, na katere ima vpliv stres, ob tem pa se povečuje pojav samomorilnosti, je za STA dejal predsednik združenja psihiatrov Peter Pregelj. Kot je poudaril, bolezni, ki prizadenejo osrednji živčni sistem, prizadenejo že vsakega petega Slovenca in so povzročile skupaj že 2,4 milijarde evrov stroškov.

Duševno zdravje 03. 12. 2012 08.03

Kako odpor do službe vpliva na naše zdravje?

Vsak, ki se na delo odpravi z velikim odporom, dobro ve, kako neprijetno je takšno življenje, nova raziskava pa razkriva, da takšna čustva do službe nimajo le negativnega učinka na naše razpoloženje, temveč tudi na zdravje.

Duševno zdravje 02. 11. 2012 18.33

Prepoznajte moškega, nagnjenega k varanju

Ženske pogosto ne prepoznamo tistih očitnih znakov ali rdečih zastav, kot jih je poimenoval moj prijatelj, ki kažejo na to, da je njihov partner pač nagnjen k varanju. Kako prepoznati moške, ki pogosteje varajo, pa je tema, s katero so se spopadli tudi strokovnjaki.

Duševno zdravje 25. 11. 2011 08.04

Kako prepoznati nasilneža?

V Sloveniji naj bi nasilje v vsakem trenutku doživljalo kar 20 odstotkov žensk. Za psihičnim nasiljem naj bi trpela vsaka druga ženska, za fizičnim vsaka četrta, na splošno pa nasilje predstavlja enega največjih zdravstvenih problemov.

Duševno zdravje 01. 08. 2011 13.50

Preverite, v kakšnem tipu odnosa ste

Psihologi pravijo, da se sicer pari med seboj razlikujejo po kakšnih malenkostih, a v grobem lahko skorajda vsak par uvrstimo v enega od šestih tipov. Prav prepoznavanje tega, v katero skupino sodite vi, vam lahko pomaga do kakovostnejšega razmerja, še pravijo strokovnjaki.

Duševno zdravje 22. 06. 2011 09.38

Kam naj se po pomoč obrnejo žrtve nasilja?

Psihično nasilje v Sloveniji doživlja vsaka druga ženska, fizično vsaka četrta. Prav zato je pomembno, da ženske v tem primeru vedo, na koga se lahko obrnejo v stiski. Več o tem nam je povedala Špela Veselič iz Društva SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja.

Duševno zdravje 25. 11. 2010 08.05

Pomagajmo ženskam, ki so žrtve nasilja!

Na Društvu SOS telefon vsak mesec prejmejo več kot 250 klicev prestrašenih in obupanih žensk, ki so žrtve nasilja. V dveh varnih hišah, ki jih imajo, mesečno v povprečju živi 10 žensk in pet otrok. Prav vsak od nas pa lahko po svoje doprinese k zmanjšanju nasilja nad ženskami.

Duševno zdravje 21. 01. 2010 08.54

Kako se soočiti s strahom pred izgubo službe?

Strah pred izgubo službe je v zadnjih časih vse bolj razširjena problematika. O tem, kako se kaže, kako se je s strahom treba soočiti in kako sprejeti morebitno odpoved, smo se pogovarjali s psihologinjo Andrejo Pšeničny.

Duševno zdravje 09. 09. 2009 14.00

Kako prepoznamo morebitnega samomorilca?

Slovenija se uvršča med šest samomorilno najbolj ogroženih držav v svetu. V Evropi celo med prve štiri. Kljub temu da število samomorov z leti upada, je ta podatek še vedno skrb zbujajoč. Zato je še toliko bolj pomembno, da čim prej prepoznamo samomorilne znake.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859