Vizita.si

celostno zdravljenje

Zdravje 12. 03. 2025 04.06

Barbara Tanze: Zavestne dihalne tehnike lahko pomembno vplivajo na možganske valove

V našem dihu je življenje. Hkrati pa je dihanje povezano s praktično vsemi procesi v našem telesu, ki si jih lahko zamislimo, jih poznamo ali ne. Navsezadnje pa dihanje vpliva tudi in predvsem na naš simpatični in parasimpatični živčni sistem. Slednja sta pomembna pri obvladovanju stresa, za katerega se zdi, da ga je v zadnjem času vedno več. O tem, kako dihanje vpliva na naše soočanje s stresom, kako slednji vpliva na naše telo, kako lahko bolj zavestno dihamo in zakaj je dih naš največji dar, sem se pogovarjala z Barbaro Tanze, M.A. vokalno pedagoginjo, diplomantko Akademije za manualno terapijo, oromiofunkcionalno terapevtko in cert. Breath Science Practitioner.

Alergije 11. 03. 2025 04.31

Ali antihistaminiki odpravljajo alergije ali le prikrivajo simptome?

Antihistaminiki so ena najpogosteje predpisanih zdravil za zdravljenje alergij, a njihova dejanska vloga in učinek sta pogosto napačno razumljena. Medtem ko številni ljudje menijo, da antihistaminiki odpravijo alergije, so v resnici ti zdravila predvsem namenjena obvladovanju simptomov, ki jih povzroči alergijska reakcija. Kako delujejo antihistaminiki, kakšni so njihovi učinki na telo, in ali dejansko odpravljajo alergije ali zgolj prikrivajo simptome?

Rakave bolezni 14. 02. 2025 04.08

Prvi koraki po zdravljenju raka dojke

Zaključek zdravljenja raka dojk je pomemben mejnik, ki pa s seboj prinaša tudi nove izzive. Mnoge ženske se znajdejo pred vprašanji, kako nadaljevati svoje življenje in kako skrbeti za svoje zdravje, da bi zmanjšale tveganje za ponovitev bolezni.

Rakave bolezni 04. 02. 2025 09.59

Svetovni dan boja proti raku 2025 pod geslom 'združeni v edinstvenosti'

Po podatkih registra raka, ki deluje na onkološkem inštitutu, v Sloveniji vsako leto za rakom v povprečju zboli več kot 17.000 ljudi, so pred torkovim svetovnim dnem boja proti raku sporočili z inštituta in Državnega programa obvladovanja raka. V Sloveniji živi že več kot 130.000 ljudi, ki jim je bila kadarkoli v življenju postavljena diagnoza rak. V Sloveniji za rakom vsako leto v povprečju zboli več kot 17.000 oseb.

Estetska medicina 09. 01. 2025 04.52

Najnovejši trendi v estetski medicini za pomlajevanje obraza

Estetska medicina se hitro razvija, saj želijo ljudje doseči mladosten videz brez invazivnih operacij. Tehnološki napredek omogoča varnejše, učinkovitejše in naravnejše rešitve za pomlajevanje obraza. Čeprav se osredotoča na izboljšanje videza, sodobna estetska medicina stremi k temu, da ohranja individualno lepoto in naravne poteze. Oglejmo si najnovejše trende, ki preoblikujejo področje estetske medicine.

Duševno zdravje otrok 08. 11. 2024 03.26

''Dolgotrajna stiska lahko vodi k slabšemu splošnemu zdravju''

Kako sta povezana socialna ogroženost in splošno zdravje? Kako revščina, pomanjkanje osnovnih dobrin, vpliva na otrokov fizični in psihični razvoj? Goli in osnovni potrebi vsakega od nas sta hrana in voda. In če tega ni? Zanimalo me je, kakšno je trenutno stanje socialne ogroženosti med otroki in družinami, še bolj kot statistika, pa me je zanimalo, kako konkretno pomanjkanje osnovnih dobrih in zanemarjane osnovne potrebe, vpliva na otrokov razvoj. Odgovarja Breda Krašna, generalna sekretarka Zveze prijateljev mladine Slovenije.

Alternativa 18. 09. 2024 04.57

Kaj je holistična medicina?

Holistična medicina je oblika zdravljenja, ki se osredotoča na celostno obravnavo bolnika. Vključuje obravnavo telesa, uma, duha in čustev. V skladu s filozofijo holistične medicine lahko dosežete najboljše možno zdravje, le če dosežete pravo ravnovesje v življenju vsega omenjenega.

Bolezni 14. 04. 2024 04.35

Kako se zdravi debelost?

Debelost je kompleksen in globalen javnozdravstveni problem, ki predstavlja enega izmed največjih izzivov sodobnega časa. Spremembe v življenjskem slogu, prehranjevalnih navadah ter okoljskih in genetskih dejavnikih so prispevale k dramatičnemu porastu debelosti po vsem svetu. Njeni vzroki so tesno povezani z življenjskim slogom in okoljem, medtem ko lahko posledice segajo od kroničnih bolezni do socialnih in ekonomskih izzivov.

Zdravje 17. 02. 2024 04.22

Načini, s katerimi telo sporoča, da nekaj ni v redu

Ljudje premalokrat zares prisluhnemo svojemu telesu in upoštevamo, kar nam želi sporočiti. V vsem današnjem tempu se nam venomer mudi, smo neprespani in vse simptome pripisujemo zgolj natrpanemu urniku ter pomanjkanju časa. Včasih pa je dobro, da se za trenutek ustavimo in premislimo o znakih, ki se na novo pojavijo ter s katerimi nas želi telo opozoriti, da nekaj ni v redu.

Bolezni 09. 11. 2023 05.00

Revma – ukrotite revmatske bolezni s fizioterapijo!

Ali ste se kdaj spraševali, zakaj se nekateri ljudje spopadajo z bolečinami in vnetji v sklepih? Kaj je revma in kako vpliva na življenje posameznika? Vas zanima, kako prepoznati simptome revmatičnih obolenj in zakaj je pravočasna diagnoza ključnega pomena?

Zdravje 03. 11. 2023 05.00

Sjögrenov sindrom – odpravite bolečine v sklepih s fizioterapijo!

Ali ste že kdaj zaznali občutek suhih in pekočih oči? Ali vas mučijo neprijetne bolečine v sklepih, ki se pojavljajo občasno in brez očitnega vzroka? Morda pa ste se spopadali s suhostjo ust in težavami pri požiranju hrane? Vse te težave imajo skupni imenovalec – Sjögrenov sindrom.

Simptomi in bolezni 24. 10. 2023 05.00

Revmatična polimialgija – odpravite bolečine s fizioterapijo!

Kaj se zgodi, ko bolečina in togost prevzameta nadzor nad vašim telesom? Kaj storiti, ko se vsakdanja opravila, kot je dvig roke ali hoja po stopnicah, spremenijo v izziv? To so le nekatera vprašanja, ki si jih zastavljajo ljudje, ki se soočajo z revmatično polimialgijo.

Duševno zdravje 10. 10. 2023 09.22

10. oktober je svetovni dan duševnega zdravja

Letošnji svetovni dan duševnega zdravja poteka pod sloganom 'Duševno zdravje je univerzalna človekova pravica'.

Zdravje 10. 10. 2023 05.00

Kako do specialista v največ 10 dneh?

Slovensko zdravstvo se sooča z nesprejemljivo dolgimi čakalnimi dobami, kar med prebivalci upravičeno vzbuja skrb. Na srečo se je v takih primerih mogoče zanesti na tržno zdravstvo, v katerem je pacient obravnavan v obljubljenem roku in obsegu storitev. Kako si torej v primeru poškodbe ali bolezni zagotoviti hiter dostop do specialista ali rehabilitacije, ne da bi za to morali na široko odpreti denarnico ali se zanašati na lastno iznajdljivost?

Novice 04. 10. 2023 05.00

Ruptura meniskusa – sodobno fizioterapevtsko zdravljenje!

Ste se poškodovali in imate bolečino v kolenu? Imate prisotno oteklino in omejen obseg gibljivosti? Že veste, ali ste si poškodovali meniskus?

Novice 16. 08. 2023 05.00

Trn v peti – kako ga pozdraviti s sodobno fizioterapijo?

Imate bolečine v peti, ki se poslabšajo med aktivnostjo? So vaši prvi koraki v dnevu zmeraj boleči? Imate občutek, da hodite "s kamenčki" v čevlju, ki so moteči in boleči?

Novice 03. 08. 2023 05.00

Bakerjeva cista – Zdravljenje s sodobno fizioterapijo

Občutite bolečino pod kolenom zadaj? Niste prepričani, ali gre za bakerjevo cisto? Berite dalje in se prepričajte!

Simptomi in bolezni 26. 04. 2023 05.00

Razumevanje diskus hernije: vzroki, simptomi in zdravljenje

Imate bolečine v hrbtenici? Vas bolečine omejujejo pri izvajanju vsakodnevnih opravil? Za razlog za eno najpogostejših bolečin v hrbtenici velja diskus hernija!

Novice 30. 11. 2022 05.00

Sodobna klinika za zdravljenje bolečin in poškodb

Ste že kdaj občutili bolečino v križu vendar ob pojavu simptomov niste obiskali fizioterapevta?

Novice 20. 10. 2022 05.00

Išias – s sodobno fizioterapijo do zdravega hrbta brez operacije

V svojem življenju je že vsak odrasel človek kdaj začutil bolečino v hrbtu. Kaj je tisto kar razlikuje nenevarno od nevarne bolečine v hrbtu? Se vam je že kdaj zgodilo, da se je vaša bolečina v hrbtu razširila v zadnjico in po nogi navzdol? Vas je "okamenel" strah pred tem "kaj bi te bolečine v hrbtu lahko bile?" in "ali se lahko pozdravijo s fizioterapijo?". Se vam je porodilo vprašanje: "Kako vem, ali imam IŠIAS?" Če želite odkriti resnico, kaj se dogaja z vašim telesom in kako si lahko pomagate sami, boste odgovore na ključna vprašanja našli v nadaljevanju.

Naslovnica 19. 05. 2022 05.00

Alternativna medicina: Vse, kar morate vedeti

Vsi mislimo, da vemo, kaj točno pomeni alternativna medicina. Pa je res tako?

Koža 01. 10. 2021 05.00

Kaj vam želi koža povedati z aknami?

Na začetku velja omeniti, da ima pri stanjih, kot sta luskavica in akne, velik vpliv dednost in zanje nikakor nismo vedno odgovorni sami. Če pa se akne, o katerih bomo govorili danes, pojavijo nenadoma in jih poprej morda nismo meli, je dobro vedeti, kaj nam sporoča koža, da lahko pravočasno poiščemo strokovno pomoč in morda preverimo tudi prehrano.

Duševno zdravje 31. 08. 2021 05.00

Somatska terapija - celostno terapevtsko zdravljenje

Somatska terapija, znana tudi kot terapija somatskega doživljanja, vključuje celostno – um, telo in duha – terapevtsko zdravljenje.

Alternativa 04. 05. 2021 10.27

Prim. prof. dr. Zmago Turk, dr. med.: Gre za to, da je v integrativni medicini izjemen potencial

Zagotovo ste že slišali za alternativno medicino, manj verjetno pa je, da poznate tudi integrativno in komplementarno medicino. V poplavi informacij – preverjenih, pa tudi tistih nepreverjenih – nas je zanimalo, katere metode in oblike komplementarnega zdravljenja so sploh preverjene in znanstveno potrjene ter katere ne, navsezadnje pa, kako je to področje urejeno pri nas. Govorili smo s prim. prof. dr. Zmago Turkom, dr. med. revmatologije in akupunkturologom, ki velja za začetnika in enega največjih zagovornikov komplementarne medicine pri nas.

Alternativa 14. 04. 2021 06.00

Naturopatija - kaj je, kako deluje in kakšni so učinki?

Naturopatija, kot nam pove že ime samo, izvira iz narave. Pravimo ji tudi 'naravna medicina'. Njena glavna predpostavka je, da imamo vsi ljudje lastno moč zdravljenja. Slednje prepričanje, in sicer da se je človeško telo sposobno samozdraviti, ni novo, temveč izvira že iz Hipokratovih časov.

Alternativa 12. 02. 2021 06.00

Kako se spoprijeti s prehladom po mnenju strokovnjakov za holistično zdravje

Katera so nekatera netradicionalna zdravila proti prehladu in gripi? Po mnenju nekaterih strokovnjakov za alternativno medicino lahko poskusite tudi z akupunkturo ali meditacijo. Poglejmo si še ostala.

Zdravje 10. 06. 2020 09.00

Kako delujejo homeopatska zdravila?

V slovenske lekarne prihaja 17 homeopatskih zdravil, ki jih boste lahko kupili brez recepta. Prav zato je pomembno, da veste, kako homeopatsko zdravljenje poteka in kako zdravila pravzaprav delujejo.

Bolezni 29. 04. 2020 11.15

Izvedeli ste, da je za hudo obliko raka zbolel vaš prijatelj. Kaj storiti?

Rak zagotovo poseže na vsa področja človekovega življenja. Človekov položaj v skupnosti se spremeni, kadar zboli za rakom. Sem spadajo medosebni odnosi, razmišljanje o lastni karieri, razmišljanje o življenju. Gre namreč za celostno področje. Kako in na kakšen način nuditi podporo bolniku pri rehabilitaciji, nam je svetovala dr. Vesna Radonjič Miholič, specialistka klinične psihologije.

Rakave bolezni 03. 04. 2020 11.31

Pljučni rak je najpogostejši vzrok smrti zaradi raka

V Sloveniji je rak pljuč po pogostosti pri moških na tretjem, pri ženskah pa na četrtem mestu, za njim vsako leto zboli okoli 1.500 ljudi. Raku pljuč pravijo tudi 'tihi ubijalec'. Večino primerov namreč odkrijejo že v razviti fazi, saj se bolezenski znaki pojavijo šele takrat, ko se je bolezen že razširila na druge dele telesa.

Bolezni 11. 01. 2020 12.17

V Sloveniji zaradi parkinsonizmov trpi okoli 5000 ljudi

Parkinsonova bolezen je degenerativna bolezen, pri kateri odmirajo dopaminski nevroni v predelu možganov, ki nadzoruje fine mišične gibe, predvsem njihov začetek in tekoč potek. Posledično so simptomi bolezni tresavica in oteženo gibanje.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859