deloholiki

5 znakov, da ste deloholik
Ob besedi deloholizem lahko pomislimo na pridnega in delovnega človeka, ki je predan svoji službi, mogoče na odsotnega starša, ki otrokom večkrat reče, nimam časa, na sodelavca, ki blesti na vsakem sestanku ali na poslovno žensko, ki je svoje življenje večinoma posvetila karieri. Kakor koli, definicija deloholizma je jasna in govori o obsedenosti z delom, ki jo lahko vodijo močne in nenadzorovane notranje prisile.

Očistite svoje čakre z jutranjo meditacijo
Čakre so energetska središča, ki skozi telo potiskajo vitalno življenjsko energijo in tako vplivajo na naše fizično in psihično počutje. Če so te čiste, smo polni energije, če se umažejo, je pretok energije oviran ali se ustavi. Takrat se počutimo leno in neuravnoteženo, vse dokler jih ne očistimo.

Ste deloholik? Tu so tveganja!
Nenehne nadure povečujejo tveganje za kap, je pokazala nova študija britanskih strokovnjakov. Če delate več kot 55 ur na teden, imate kar tretjino več možnosti za kap kot vaši sodelavci, ki delajo 40 ur na teden (osem ur na dan).

Presenetljivi sprožilci srčnega infarkta
Ste vedeli, da lahko hladno vreme, slabo razpoloženje, prekomerno delo, veliki obroki in celo bolezni dlesni povečajo tveganje za srčni infarkt? To je le nekaj presenetljivih sprožilcev srčnega napada, ki so jih strokovnjaki uspeli dokazati.

VIDEO: Deloholiki si ne upajo počivati!
Ste tudi vi kdaj zaradi dela popolnoma izčrpani, pa si ne vzamete časa, da bi si odpočili? Ste veliko bolj izčrpani, kot vsi ostali v vaši okolici? Lahko, da ste nagnjeni k poklicni izgorelosti, ki je lahko celo smrtno nevarna.