doline

'Vztrajnostni tek je kot prispodoba za življenje, korak sledi koraku''
Tukaj je težko pričakovani drugi del intervjuja s tekaškim trenerjem Urbanom Praprotnikom. V tokratnem intervjuju o ustrezni hidraciji in prehrani, pripravljenosti, poškodbah in še marsičem. Vabljeni k branju.

Pomembne informacije glede prekuhavanja vode
Zaradi vremenskih razmer in poplav so komunalna podjetja z zahodnega in severnega dela države prebivalce pozvala k prekuhavanju ali uporabi ustekleničene vode. Ukrepi veljajo predvsem za naslednja področja, poglejmo si tudi, kako vodo pravilno prekuhavati.

Edina bolezen srca in ožilja, katere pogostost v zadnjem času narašča
Srčno popuščanje ni ozdravljivo, vendar lahko napredovanje bolezni upočasnimo z zgodnjo diagnozo, uvedbo kar najboljše terapije in spremembo načina življenja ter tako še naprej počnemo stvari, ki so nam pri srcu.

Idealna izbira za zajtrk ali malico
Eden najpogostejših ciljev, ki si ga zadamo, je, da se bomo začeli zdravo prehranjevati. To pravzaprav niti ni težko, če boste izbrali živila, ki so ne samo koristna, ampak tudi izjemno okusna. Več o tem pa v nadaljevanju.

Hripavost in katar
Spoštovani ! Za zdravniški nasvet,oz. pomoč se prvič obračam po tej poti. Star sem 67 let in do sedaj brez večjih zdravstvenih težav. Sem nekadilec in ne uživam alkohola. Imam pa težavo zaradi izkašl...

Popravljanje z laserjem
Hvala za vaš odgovor na vprašanje o sinovi koži ,rada bi samo povedala to da nam je dermatologinja rekla da ima to tak rip kože in zanjo je bila zadeva zaključena.Ko pa sem sina peljala k kozmetičarki...

Porod
Sem v 30. tednu nosečnosti in me zanima koliko časa pred porodom je potrebno začeti z akupunkturo, saj je bil prvi porod zelo težak in dolg (13 ur)? Kje na področju Savinjske ali Šaleške doline je dos...

Operacija mehkega neba
Pozdravljeni! Zanima me ali je ta operacija možna z napotnico splošnega zdravnika, ali pa je to potrebno plačati? Če je potrebo plačati, koliko to stane in kako dolgo okrevaš po posegu. To me zanima ...

Štrleča ušesa
Imam sina, ki je 30. junija dopolnil 12 let. Že kar nekaj časa se zelo obremenjuje zaradi štrlečih ušes. Meni se ta njegova "lepotna napaka" ne zdi čisto nič moteča, sam pa je zaradi tega zelo nesreče...

Poglejte neverjetno preobrazbo Igorja iz Dravske doline!
V tragični nesreči v otroštvu si je poškodoval nos. Igor Haberman si je od takrat želel, da bi si lahko privoščil lepotno operacijo. V oddaji Dan najlepših sanj so mu željo izpolnili. Poglejte, za kakšno neverjetno preobrazbo je poskrbel plastični kirurg dr. Siniša Glumičić iz Zagreba.

Kdo skrbi za kakovost mlečnih izdelkov?
Veste, od kod izvira mleko, ki ste ga popili z jutranjo kavo? Ali maslo, ki ste ga pojedli za malico? Tako kot je pomembno poznati poreklo sadja in zelenjave, velja tudi za mleko. In tudi tu velja pravilo, da je lokalno najbolj kakvostno. Spoznajte nekaj ponosnih slovenskih kmetovalcev, ki skrbijo za to, da bi bili njihovi mlečni izdelki kar najbolj kakovostni.

Ali ste vedeli? Lepo je biti upokojenec v Termah Dobrna
V Termah Dobrna so ponovno prisluhnili vsem upokojencem, ki so si svoj oddih želeli preživeti v naših termah, vendar nimajo avtomobila, vozniškega izpita ali pa samo ne vozijo radi.

Označba višje kakovosti zagotavlja visoko kakovostna živila
Hrana slovenskega porekla je večinoma kakovostna, nekateri pridelki in živila pa se ponašajo tudi z označbo višje kakovosti, so ugotovili strokovnjaki na okrogli mizi Višja kakovost prehranskih izdelkov.

Nad odvečne kilograme z lahkimi sadnimi jogurti
Pomlad se nezadržno bliža in če ste se odločili, da boste letos enkrat za vselej izgubili tiste odvečne kilograme, s katerimi se borite že toliko časa, si lahko pomagate tudi z lahkimi sadnimi jogurti. Ti imajo namreč nizko vsebnost maščob in ne vsebujejo umetnih sladil.

Jogurt – najstarejši mlečni izdelek
Jogurt velja za najstarejši mlečni izdelek, saj je bil prvič omenjen že pred 7000 leti. Kljub temu da ga poznamo že toliko časa, pa njegove zdravilne lastnosti postajajo prepoznavne šele v zadnjih desetletjih. Zakaj je jogurt tako zdrav?

Probiotični jogurti brez sladil in barvil
V današnjih časih več kot 80 odstotkov živil zaužijemo v predelani obliki, taka živila pa večinoma vsebujejo aditive, ki niso prav nič naravni in zdravi, saj zmanjšujejo prehrambno vrednost živil. Prav zato je pomembno uživati živila brez umetnih dodatkov, sladil in barvil!

Probiotiki krepijo imunski sistem
Črevesje je eden najpomembnejših delov našega imunskega sistema, saj je tam kar 70 odstotkov obrambnih celic. Prav zato je pomembno, da v tem času, ko razsajajo viroze in prehladi, skrbite za uravnoteženo črevesno floro. Pri tem pa so vam lahko v pomoč probiotiki.

Sladkorni bolnik pretekel 75-kilometrski maraton
Čeprav je Rafael Ziherl pri komaj 24 letih odkril, da je zbolel za sladkorno boleznijo, se ni vdal v usodo. Prepričan, da bo njegovo življenje kljub vsemu kakovostno, se je odločil, da se bo posvetil teku. 16 let pozneje je dosegel neverjetno. Kljub diabetesu je pretekel kar 75-kilometrski ultramaraton.

Popotniki, pazite se nevarnih bolezni!
Če potujete v tropske in druge oddaljene kraje, je nevarnost, da boste zboleli za katero od tropskih bolezni, veliko večja. Katere bolezni vam grozijo in kako se lahko pred njimi zaščitite, smo povprašali infektologa mag. Branka Šibanca.

VIDEO: Oslepel zaradi mamine malomarnosti
Enaintridesetletni Sebastjan Kamenik iz Savinjske doline je oslepel kmalu po rojstvu, ker ga je mati zanemarjala. Kljub temu je njegovo življenje polno in svoje dosežke niza na različnih področjih.

Zveza društev za boj proti raku podelila priznanja in plakete
Zveza slovenskih društev za boj proti raku je na današnji slavnostni seji ob tednu boja proti raku podelila priznanja in plakete zaslužnim delavcem društev, vključenim v zvezo.

Nasveti stoletnikov za dolgo in zdravo življenje
V čem je skrivnost dolgega in zdravega življenja? Preberite nasvete, pridobljene od ljudstev z najdaljšo življenjsko dobo!

Gobe vas lahko stanejo življenja!
Jesenski dež je dodobra namočil naše gozdove in sezona nabiranja gob se lahko začne. Hkrati pa se poveča tudi možnost zastrupitve z njimi. Čeprav je zadnja leta vse manj sprejemov v bolnišnico zaradi zastrupitev z gobami, pa se še vedno vsako leto z gobami precej ljudi resno zastrupi in tudi umre.