držanje

To povzroča držanje prenosnika na trebuhu
Tudi vi velikokrat ležite s prenosnikom na trebuhu ali v naročju? Morda boste po branju tega prenehali.

6 raziskav o vplivu tehnologije na našo telesno držo
Tehnologija je nedvomno spremenila naš način življenja, vendar je ta napredek imel tudi nekatere posledice, ki so vplivale na naše telesno zdravje. Eno od področij, na katerem so se pojavili najbolj očitni negativni učinki, je telesna drža. S številnimi urami, preživetimi za zasloni, in nenehnim sedenjem v napačnih pozah, je telesna drža mnogih postala vprašanje, na katerega bi morali bolj paziti.

6 najpogostejših napak pri hoji po mnenju ortopedov
Ortopedi opozarjajo, da lahko nekatere običajne napake pri hoji povzročijo poškodbe.

Odlične vaje za krepitev kolena
Koleno je sklep, ki nosi številne obremenitve. Koleno je ključno za ohranjanje mobilnosti, telesnega gibanja in same kakovosti življenja, ne glede na to, ali je govora o športniku, mladi ali starejši osebi ali nekom, ki okreva po poškodbi. Vse bi moralo zanimati, kako okrepiti kolena, saj gre za sklep, ki nam lahko služi dobro celo življenje – če poskrbimo zanj!

Tako si lahko pomagate pri otrdelem vratu
Otrdel vrat je najpogosteje posledica otečenih mišic, zaradi česar je vrat težko premikati v eno ali drugo stran. Premiki so lahko boleči, spremlja jih lahko tudi glavobol, bolečina v vratu, ramenih in/ali v rokah. Včasih je tako hudo, da moramo premakniti telo v eno stran, če želimo pogledati vstran.

16 neverjetnih stvari, ki se zgodijo, ko smo zaljubljeni
Ko se čisto zares zaljubimo, se v našem telesu in v možganih dogodijo stvari, ki se brez zaljubljenosti ne bi. Poglejmo si 16 najbolj običajnih.

Tipi razmejitev v partnerskem odnosu
Postavljanje razmejitev v odnosih je v zadnjem času priljubljena tema, o kateri se veliko govori. Malo manj pa so v ospredju razmejitve v ljubezni, ki so pomemben del vsakega zdravega partnerskega odnosa. Tokrat izpostavljamo predvsem pomen telesnih, spolnih, čustvenih, intelektualnih in finančnih meja.

6 stvari, ki vplivajo na to, koliko kalorij porabimo
Pred nami so vse toplejši dnevi, ko bomo razkrili nekaj več gole kože, hkrati pa lovimo še tiste zadnje trenutke, da bi svoje telo končno spravili v želeno formo. Ste se kdaj vprašali, zakaj se enim rezultati poznajo prej, spet drugim kasneje? Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Zdravilni kristali: kaj je res in kaj ni?
Kristali so že od nekdaj priljubljeni tako v spiritualnih krogih kot tudi v krogih alternative. Naravne kamnine so lepi kristali, za katere določeni ljudje trdijo, da imajo tudi sposobnosti zdravljenja. Kaj o tem meni 'znanost', kaj je res in kaj ni, ter navsezadnje, kaj kristali resnično zmorejo?

8 mitov o paničnih napadih
Pospešeno dihanje, razbijanje srca, občutek neobvladljivosti in izgube kontrole nad seboj, v nekaterih primerih tudi tunelski vid, so le nekatere od značilnosti paničnih napadov. Ti so za zunanjega opazovalca in tudi tistega, ki jih doživlja, izjemno dramatični in siloviti, a niso življenjsko ogrožajoči. Na srečo se jih da precej učinkovito zdraviti in tako ponovno prevzeti kontrolo nad življenjem.

Vas mučijo bolečine in mravljinčenje v zapestju?
Da bi ublažili tisti neprijeten občutek mravljinčenja ter pekoče bolečine v zapestju, ki jo pripisujejo predvsem ponavljajočim se enoličnim gibom, si lahko pomagate kar sami, v primeru hujših in dolgotrajnejših težav pa le obiščite zdravnika.

Kaj moški potrebuje v odnosu (a tega ne bo nikoli priznal)
V naši kulturi prevladuje miselnost, da mora moški nositi ves svet na svojih ramenih, ne da bi pri tem pokazal šibkost. Takšna ideja pa dela več škode kot koristi, saj moške slika kot posameznike brez čustvenih potreb. Še bolj se to izraža pri tistih, ki so bili vzgajani strogo patriarhalno in s filozofijo, da moški pač ne jočejo. A tako ženske kot moški imamo svoje potrebe, ki jih moramo zadovoljiti. In ne – nismo si tako zelo različni. Izpostavljamo 5 temeljnih potreb, ki jih v partnerskem odnosu potrebuje vsak moški, naj si to upa priznati ali ne.

Proteza in hranjenje
Zaradi težav pri jedi sem si dala delat novi protezi (zgoraj in spodaj). spodaj imam dva implantanta. Naredili so mi že obe protezi, vendar spodnje še nimam pritrjene, ker moram čakati 2 meseca. Misli...

Teniški komolec
Pozdravljeni! Star sem 20 let in veliko (rekreativno) igram tenis. Po 3 letih konstantnega igranja (med sezono tudi vsak dan v povprečju), je prišlo do poškodbe "teniškega komolca". Zanima me, kaj lah...

Išias in potovanje
Pozdravljeni! Moje težave se vežejo na sum zdrsa medvretenčne ploščice v ledvenem delu hrbtenice, možno je tudi da je ploščica počena, zato trenutno čakam na MRI. Za novo leto imam že plačano potovan...

Okorelost prstov motorista
Spoštovana, Z velikim navdušenjem sem letos naredil izpit za motor in v slabih dveh mesecih prekrižaril skoraj 5000 km. Za začetnika ni slabo pravijo. Že nekaj časa se zjutraj prebujam z otrdeli...

OKM
Pozdravljeni, prepričana sem, da moj mož trpi za obsesivno-kompulzivno motnjo, vendar tega ne želi priznati. Zadnje leto živimo z družino v lastni hiši, vendar je življenje z možem mukotrpno. N...

Gestacijska sladkorna bolezen?
Pozdravljeni. Sem v 32. tednu nosečnosti, ginekologinja me je zaradi velikega ploda poslala na testiranje za nosečniško sladkorno. Po 100 g obremenilnem testu sem imela naslednje rezultate: 4,5 / 7,5...

Ušesno maslo, Otitis media ?
Hčerka je stara osem mesecev pa nikoli ne opazim, da bi se ji izločalo ušesno maslo..Velikokrat pa se drži za ušesek in joka, če se dotaknem. Zanima me kako ji lahko pomaga, da se ji bo ščistil ušesek...

Moteča proteza
MOJ PARTRNER IMA PROTEZO ŽE 6. MESECEV V ŠKATLI, IMA EN SAM PROBLEM. PROTEZA GA SILI NA BRUHANJE IN KAŠLJANJE, KLJUB VSEMU SE TRUDI, VENDAR PO POL LETA NI UČINKA. ALI JE LAHKO TO PSIHA.

Motnje hranjenja dojenčka
Pozdravljeni! Dojencek je star en mesec in ga precej zvija v trebuscku. Najlazje se pomiri, ce ga pristavim k prsim, da malo poje. Zanima me, ce je tak nacin pomiritve primeren zanj? Za odgovor se va...

Dojenčkova glava
Lep pozdrav! Prosim vas, da napišete nekaj o "mehkem delu" dojenčkove glavice, predvsem to, kdaj se zaraste. Zanima me tudi, kdaj približno dojenček sam drži glavico pokonci. Moja hči je stara slaba d...

Poglejte, kaj sladkor, alkohol, gluten in mlečni izdelki naredijo obrazu!
Vsi že dobro vemo, da prehrana vpliva na videz kože. Zaradi prehrane z malo kakovostnimi hranili se lahko hitreje postrajo, saj se gube poglobijo, koža postane bolj suha in manj napeta. Naturopatinja iz Londona pa razkriva, kako na videz naše kože vpliva prekomerno pitje alkohola, uživanje sladkorja, glutena in mlečnih izdelkov.

Bi prepoznali okužbo, ki se širi po Balkanu?
Pred dnevi je odjeknila vest, da se po Balkanu širi garjavost, ki bi se lahko zaradi množičnega božično-novoletnega dopustovanja Slovencev v BiH, Srbiji in na Hrvaškem razširila tudi k nam. Kako prepoznati simptome garjavosti in kako jih zdraviti?

Savna ogroža plodnost?
Se trudite, da bi spočeli otroka? Italijanski raziskovalci moškim v tem primeru svetujejo, da se razvajanju v obliki savne raje odrečejo. Njihova študija je namreč pokazala, da ta lahko vpliva na proizvodnjo semenčic.

Deklica, ki se ji lupi koža
Talia se je rodila z redko gensko okvaro, zaradi katere se ji zgornja plast kože ni oblikovala pravilno in se ji že ob najnežnejšem dotiku odlušči. Rane so boleče in mehurjaste, dekličino življenje pa zaradi nenavadne bolezni vse prej kot preprosto.

Izumili umetno kožo, ki zaznava težo in pritisk
Nova umetna koža, ki je narejena iz gibljivih polprevodnih materialov, predstavlja novo upanje za ljudi z umetnimi okončinami, saj omogoča zaznavanje dotika, držanje občutljivih stvari, kot je vinski kozarec, in premikanje težkih stvari, kot je na primer lonec.

Zakaj so moški tako zelo drugačni?
Zakaj mi ne odgovarja na sporočila? Kako lahko živi v takem “svinjaku“? Verjetno ženskam nikoli ne bo jasno, kaj se plete po moški glavi, k sreči pa imajo v njihove glave vpogled znanstveniki. Preberite, kaj so ugotovili.

Shodil s pomočjo botoksa
Po hudi prometni nesreči je mladi Javier utrpel tako hude mišične krče, da sta se mu levi roka in noga popolnoma zakrčili. Ni mogel hoditi in ker po treh letih napornih fizioterapij ni bilo nič boljše, se je odločil, da pristane na zdravljenje z botoksom.

Kaj vse se znajde v človeškem telesu?
Zdravniki se na delu srečujejo z marsičem. Odmrl plod, ki ga je ženska v trebuhu nosila kar 60 let, v nogo zapičene vile, za nekaj centimetrov zamaknjena lobanja. Dogaja pa se tudi, da sami v telesu pacienta kdaj pozabijo kakšen del svoje opreme ...