društvo za srce

'V procesu žalovanja ni pravil, ne obstaja prav in narobe'
Ko se v življenju soočimo z izgubo, se naš čustveni svet sesuje. Podobno, kot da bi se zgodil potres, pravi Tamara Zemlič Radović, vodja programa Žalovanje odraslih, otrok in mladostnikov pri Slovenskem društvu Hospic. Z njo smo govorili o tem, kako žalovati, zakaj smo pogosto v stiski in zadregi, ko smo izpostavljeni z drugimi žalujočimi in kako pomembno je redno predelovanje vseh izgub in kako pomembno je, kaj vse s seboj prinašamo iz otroštva.

Poznate simptome najbolj pogoste motnje srčnega utripa?
Atrijska fibrilacija je ena najpogostejših motenj srčnega utripa, ki prizadane kar eno od štirih oseb, starejših od 40 let. Prav zato je Društvo za zdravje srca in ožilja pripravilo nov preventivni program UJEMI SVOJ RITEM, s katerim bodo poskušali zmanjšati njeno čedalje večjo razširjenost.

Petra Urek, svetovalka ob izgubi otroka
Usposobljena terapevtka na področju žalovanja. Terapevtka pomaga žalujočim staršem, družini pa tudi drugim, ki se srečujejo z žalostnim dogodkom.

VIDEO: Andrej Šifrer prepeval za zdravo srce
Društvo za zdravje srca in ožilja je že 13. leto zapored organiziralo dobrodelen koncert, na katerem je melodije za srce tokrat prepeval Andrej Šifrer. Izkupiček koncerta je namenjen otrokom s prirojenimi srčnimi napakami.

Koncert Melodije za srce namenjen otrokom s prirojeno srčno napako
V Sloveniji se letno rodi okrog 200 otrok s prirojenimi srčnimi napakami, smrtnost otrok s tovrstnimi napakami pa je petodstotna. Za pomoč otrokom s prirojenimi srčnimi napakami bo Društvo za zdravje srca in ožilja v začetku marca pripravilo dobrodelni koncert.

VIDEO: Na srce je treba misliti, ko je še zdravo
Od vseh organov moramo najbolj skrbeti za svoje srce, ki v enem letu naredi kar 35 milijonov udarcev. V Sloveniji so bolezni srca in ožilja še vedno na prvem mestu smrtnosti, največ škode pa naredi neprimerna prehrana.