ekran

Ženske naj bi imele večje tveganje za razvoj te bolezni
Degeneracija makule naj bi bila bolj pogosta pri starejših ženskah.

To so simptomi sindroma suhih oči
Sodoben življenjski slog temelji na digitalizaciji. Na vsakem koraku smo izpostavljeni zaslonom, gledanje v katere pa sčasoma mnogim postane mučno, saj začnejo čutiti vsiljivo praskanje in zbadanje, kot bi imeli v očesu tujek, ki ga ni mogoče odstraniti. Oči lahko postanejo pekoče, pordele in otekle, vid lahko nenadoma postane moten in meglen. V kolikor tudi pri sebi opažate podobne simptome, ki postanejo še bolj izraziti v zakajenih in ogrevanih prostorih ter na vetru in izraziti svetlobi, potem najbrž ne gre zgolj za klasično utrujenost – zelo verjetno imate sindrom suhih oči.

Kaj nam sporočajo oči?
Oči so okno v naše zdravje, saj lahko oftalmolog že s preprostim pregledom ugotovi številna bolezenska stanja. Te razkrivajo povišan holesterol, pritisk, bolezni jeter, sladkorno bolezen in še marsikaj drugega.

Najpogostejši vzroki za bolečine v spodnjem delu hrbta
Skoraj vsak se kdaj sooči z bolečinami v spodnjem delu hrbta, ki nam otežujejo vsakodnevne aktivnosti, hkrati pa negativno vplivajo tudi na naše razpoloženje. Vzrokov je lahko ogromno, a tokrat bomo omenili le tiste najpogostejše. Več o tem v nadaljevanju.

Si živčen, če nimaš telefona v roki?
Mobilni telefoni so bili prvotno namenjeni prenašanju sporočil in komunikaciji s tistimi, s katerimi si ljudje niso bili blizu. Danes so, kakor vsi prav dobro vemo, v bistvu manjši računalniki, ki lahko nadomestijo vse multimedijske naprave.

8 znakov, ki jih kažejo naše oči in so pomembni za naše zdravje
Ste vedeli, da se na očeh pogosto vidi, če je z našim telesom kaj narobe? Tu je nekaj simptomov, ki se pokažejo na očeh in jih morate poznati.

Bolečine v sklepih in mišicah ... Kako si pomagati?
Bolečine v mišicah in sklepih se pojavljajo pogosto, a če trajajo dlje časa, lahko močno ogrozijo kakovost življenja. Kronična bolečina namreč vpliva na naše razpoloženje, storilnost in naše splošno počutje. Preverite, kaj je vzrok in kako si pomagati.

Vam pogosto trza oko? Preverite, kdaj je čas za obisk zdravnika
Trzanje očesa, blefarospazem ali miokimija, je pravzaprav trzanje očesne veke in se lahko pojavi v spodnjem delu očesa ali v zgornji veki. Pojavi se lahko zaradi različnih dejavnikov, kot so stres, izčrpanost, prekomerno gledanje v računalniški ali mobilni ekran ter prekomerno pitje alkohola in kofeina. Ponavadi trzanje izzveni samo od sebe, obstaja pa nekaj ukrepov, s katerimi si lahko v primeru, da vas trzanje očesa moti, pomagate.

Temni kolobarji okoli oči lahko kažejo na resne težave
Od temnih kolobarjev okoli oči do otečenih, rdečih in suhih oči … Vse to so znaki, ki lahko marsikaj povedo o našem zdravju. Britanski nutricisti razkrivajo, od kod lahko izvirajo omenjene težave.

Kdaj je potrebno zdravljenje suhega očesa?
Suho oko je med najpogostejšimi težavami, zaradi katerih pacienti poiščejo nasvet farmacevta. Zaradi nepravilnega delovanja solznih žlez, ki ne proizvedejo dovolj solzne tekočine, ali zaradi neustrezne sestave, lahko začne primanjkovati solznega filma.

To so posledice prekomernega gledanja televizije
Po napornem delovnem dnevu se prileže lenarjenje pred televizijskim ekranom, kjer pozabimo na stres in težave, s katerimi se soočamo skozi dan. Kaj pa se zgodi, ko to počnemo predolgo in prepogosto?

Kateri položaj spanja je najbolj zdrav?
Se zjutraj prebudite nenaspani in v bolečinah, čeprav ste legli dovolj zgodaj? Kako dobro se naspimo, naj bi bilo odvisno tudi od tega, v kakšnem položaju počivamo. Strokovnjaki pravijo, da je en položaj, ki je najbolj priporočljiv, nekaterih pa bi se bilo bolje odvaditi.

'Pri 32 letih sem mislila, da rak 'lovi' le starejše, potem pa je ujel mene.'
Projekt 'Nismo same', ki si ga je omislila novinarka Ivana Kalogjera, da bi izkazala podporo vsem ženskam, ki so zbolele zaradi malignih bolezni, je med drugimi izpostavil tudi zgodbo mlade Alexandre Domuz Žerič. Njena pripoved se vas bo dotaknila, na drugi strani pa vam bo ponudila upanje in navdih.

Bolečine v vratu pri sedenju
Pozdravljeni! Spet se obračam na vas. Tokrat gre za težave oz. bolečine v vratu. Že kar nekaj let občasno (ponavadi pred računalnikom) občutim pekočo bolečino v vratu. Zadnje 4 dni pa so bolečine v...

GAD
Pozdravljeni, Star sem 21 let in borim se z obliko depresije in hipohondrije. pred dvema dnevoma sem imel paničen napad, začutil sem da me noge več ne držijo, vrtoglavica, potil sem se, strah...

Degeneracija vratne hrbtenice
Pozdravljeni, posredujem vam izvid rtg vratne hrbtnenice ter vas prosim za nasvet, kaj naj sama storim, da bi stanje izboljšala(če se v mojih letih sploh da kaj še kaj popraviti)in da ne bom naredila ...

Računalnik in glavoboli
Pozdravljeni. Moj fant je programer, ogromno časa je za računalnikom (včasih tudi od 16 - 20 ur/dan). Že skoraj dve leti ga v zatilju vsakih 14 dni boli glava. Potem vzame 2-3 tablete (Nalgesin ali Na...

Dojenček in televizija
Z ženo sva radovedna,zakaj dojenčki ne smejo gledati TV.Najina Hana tako rada pokuka na televizijo,ampak ji vedno preprečujeva jo gledati.torej zakaj je ne smejo gledati? p.s:razlage o tej temi nisva...

Slovenska fotografinja se spopada s hudo boleznijo
36-letna priznana slovenska fotografinja Anka Bulovec, ki je za revijo Playboy pokazala tudi svoje lepo postavo, je za spletno stran Vizita.si razkrila, da se zadnjih nekaj let spopada s hudo boleznijo – fibromialgijo. Bolezen ji je popolnoma obrnila življenje na glavo in 10 mesecev je bila v neizmernih bolečinah. Danes se sicer počuti bolje, a pot do okrevanja bo še dolga.

Računalniško vodene operacije v Valdoltri
V Ortopedski bolnišnici Valdoltra so pred dobrimi petimi leti začeli nove pristope v kostni kirurgiji, in sicer z uvajanjem računalniško podprtih tehnologij pri operativnih posegih.

4 hude bolezni, ki jih sproži premalo spanja
Če želimo biti zdravi, je zelo pomembno, da dovolj spimo. Spanec recimo poskrbi, da dobro dela naše srce in ožilje. Premalo spanja pa je povezanega z večjim tveganjem za bolezen srca, previsokim tlakom, sladkorno boleznijo in infarktom.

5 navad, ki bodo poslabšale vaš vid
V življenju je zagotovo lažje, če dobro vidite. Da bi dober vid ohranili čim dlje, pa ga morate ščititi. To storite tako, da se pokušate izogibati nekaj škodljivim navadam. S tem boste preprečili naprezanje oči in zmanjšali tveganje ne le za poslabšanje vida, temveč tudi za pojav očesnih bolezni.

Preprečite 6 najpogostejših težav in se končno dobro naspite
Približno tretjino življenja prespimo in kakovost našega nočnega počitka močno vpliva na naše počutje in zdravje. Pogledali smo, kaj so najpogostejše težave, ki se lahko pojavijo med spanjem, in kako jih lahko preprečimo.

To je 11 navad, ki jih imajo najsrečnejši pari
Včasih življenje teče tako hitro, da ga komajda lovimo in ob tem znamo na svoj partnerski odnos kar pozabiti. Ta pa zaradi tega trpi. V resnici se splača prevzeti nekaj dobrih navad, ki ga bodo obogatile, ne da bi vi zaradi tega izgubljali veliko časa.

5 stvari, ki jih ne smete nikoli narediti pred spanjem
Spanec je ključen za zdravje in dobro počutje. In ni dovolj, da se potrudimo, da dovolj dolgo traja. Veliko lahko naredimo tudi za to, da bodo te ure res mirne in globoke, zjutraj pa se bomo zbudili spočiti.

To se zgodi, če predolgo sedite
Danes imajo mnogi sedeče delo, kar pomeni, da večino svojega aktivnega dela dne presedijo. To lahko z leti prinese resne posledice na naše telo, še posebej, če tudi preostali del dneva preživimo na kavču. Sčasoma to privede do slabe drže, bolečin v hrbtu in ramenih in celo do večjega tveganja za debelost, bolezni srca in ožilja in diabetes.

8 situacij, ko vaša 'zdrava' jutranja rutina prej škodi kot koristi
Zgodnje vstajanje za telovadbo, izpuščanje zajtrka in umivanje zob takoj po zajtrku ... Tu je nekaj 'zdravih' jutranjih navad, ki lahko škodijo in ne koristijo. Preverite, zakaj.

Vsakodnevne navade, s katerimi ogrožate svoj vid
Že ko smo bili otroci so nas starši svarili, da ne smemo preblizu gledati televizije ali predolgo sedeti pred televizijskim ekranom. Ne, da starši niso imeli prav, a svoj vid ogrožamo tudi z nekaterimi drugimi vsakodnevnimi navadami.

To morate vedeti, da bi se bolje naspali
Dober spanec ni odvisen le od tega, kako utrujeni ležete zvečer v posteljo. Naslednje tri nasvete bi morali upoštevati vsi, saj v vsakem primeru poskrbijo, da se bolj kakovostno odpočijete.

Utrujene oči, glavobol … To je morda vzrok vaših težav!
Vsakodnevno večurno strmenje v računalniški zaslon je danes del našega vsakdana in se mu pravzaprav ne moremo izogniti. Na žalost pa s tem povečujemo obremenitev oči, kar lahko privede tudi do suhih oči in glavobolov. Preverite, kako si pomagati.