fraze

Kaj je odtujitveni sindrom od staršev?
Sindrom odtujenosti od staršev je izraz, ki ga morda ne poznate, vendar ste ga morda izkusili. Včasih se pojavi v družinah, ki gredo skozi težke čase, kot je denimo ločitev.

Bolečina pri vadbi – je res potrebna?
V svetu fitnesa in športa pogosto slišimo fraze, kot sta 'no pain, no gain' (brez bolečine ni napredka) ali 'pritisni do konca'. Ali je bolečina resnično nepogrešljiv del učinkovite vadbe ali pa gre za mit, ki lahko vodi do poškodb in izgorelosti?

'V procesu žalovanja ni pravil, ne obstaja prav in narobe'
Ko se v življenju soočimo z izgubo, se naš čustveni svet sesuje. Podobno, kot da bi se zgodil potres, pravi Tamara Zemlič Radović, vodja programa Žalovanje odraslih, otrok in mladostnikov pri Slovenskem društvu Hospic. Z njo smo govorili o tem, kako žalovati, zakaj smo pogosto v stiski in zadregi, ko smo izpostavljeni z drugimi žalujočimi in kako pomembno je redno predelovanje vseh izgub in kako pomembno je, kaj vse s seboj prinašamo iz otroštva.

Kam gredo potlačena čustva?
Živeti pomeni tudi izkušati širok spekter čustev, od neizmernega veselja in sreče do globoke žalosti in obupa. Čeprav ne moremo nadzorovati vsega, kar se nam zgodi, se lahko naučimo učinkovito upravljati z negativnimi čustvi. Ravno potlačena čustva, ki si jih ne dovolimo začutiti, ustvarjajo v nas čustvene in telesne blokade, ki močno vplivajo na naše odnose, počutje, zdravje in kakovost življenja nasploh.

Dva trika za postavljanje mej
Bodimo iskreni – precej težko se je postaviti zase. Po eni strani so nas starši naučili, da moramo biti prijazni in da ne smemo nikogar prizadeti. Po drugi strani imamo vsi v sebi naravni impulz, da vsakogar, ki se ne strinja z nami in nas omejuje, nekam pošljemo. Res – težko se je mirno in asertivno postaviti zase.

Ko smo v stiski, potrebujemo prijatelja, ne 'odločevalca'
V določenih trenutkih vsi potrebujemo nasvet prijatelja. Nasveti nam pridejo še kako prav, če so dobronamerni in prihajajo od nekoga, ki je zrel in je morda sam že doživel podobno situacijo. Medtem ko so nasveti med prijatelji celo zaželeni, pa odločanje in postavljanje ultimatov nikakor ni. Kaj je dobro ponuditi prijatelju v stiski?

Detektiv razkriva znake, da vas partner vara
Zasebni detektiv je razkril 12 opozorilnih znakov, ki lahko kažejo na to, da vas partner vara. Prav tako tudi 5 korakov, kako ga soočiti s tem, da veste, da se nekaj dogaja.

'Bila sem zdrava, fit, a sem vseeno pri 41 letih utrpela kap'
Bil je božični večer, ko je Američanka Dina Piersawl obiskala svoje starše v Kentuckyju in je njena mati opazila, da so njene oči videti nenavadno. Več dni je že trpela za glavoboli, a vseeno si ni mislila, da bi lahko šlo za kaj resnega, saj je bila v dobri formi.

Želite boljšo pozornost ali več potrpežljivosti? Tu je preprosta pomoč
Različne oblike meditacije imajo različne vplive na možgane, je pokazala zadnja raziskava. Kar pomeni, da lahko z eno obliko meditacije bolj krepite svojo sposobnost pozornosti, z drugo krepite svojo sposobnost boljših odnosov z ljudmi in s tretjo svojo potrpežljivost. Preverite, kako.

900-krat na uro 'piškot'
Pogovor z Jess Thom je vse prej kot enostaven in tekoč. Britanka namreč trpi za motnjo, zaradi katere v eni uri kar 900-krat izgovori eno in isto besedo – v zadnjem času je to 'piškot'.

Izjave, ki pripeljejo do ljubezenskih težav
Besede so lahko ostre kot nož in lahko vajini zvezi pustijo grenak priokus. Vodijo lahko v slabo voljo, jezo, prepire, v nekaterih primerih celo v konec zveze. Zato preverite, katerim frazam se je dobro izogibati.

Kako preživeti posilstvo?
Zgodi se lahko komur koli – moškemu ali ženski, odraslemu ali otroku, samozavestni lepotici ali sramežljivi debeluški. In zgodi se lahko kjer koli ter kadar koli – doma ali v službi, v diskoteki ali temačni ulici, podnevi ali ponoči. Žrtev posilstva je lahko vsak izmed nas!

Čečkanje za boljši spomin
Če med poslovnim sestankom ali pa na predavanjih čečkate po svojem zvezku ali bloku, si zapomnite več, so ugotovili znanstveniki.