gledanje v ekran

To so simptomi sindroma suhih oči
Sodoben življenjski slog temelji na digitalizaciji. Na vsakem koraku smo izpostavljeni zaslonom, gledanje v katere pa sčasoma mnogim postane mučno, saj začnejo čutiti vsiljivo praskanje in zbadanje, kot bi imeli v očesu tujek, ki ga ni mogoče odstraniti. Oči lahko postanejo pekoče, pordele in otekle, vid lahko nenadoma postane moten in meglen. V kolikor tudi pri sebi opažate podobne simptome, ki postanejo še bolj izraziti v zakajenih in ogrevanih prostorih ter na vetru in izraziti svetlobi, potem najbrž ne gre zgolj za klasično utrujenost – zelo verjetno imate sindrom suhih oči.

Vam pogosto trza oko? Preverite, kdaj je čas za obisk zdravnika
Trzanje očesa, blefarospazem ali miokimija, je pravzaprav trzanje očesne veke in se lahko pojavi v spodnjem delu očesa ali v zgornji veki. Pojavi se lahko zaradi različnih dejavnikov, kot so stres, izčrpanost, prekomerno gledanje v računalniški ali mobilni ekran ter prekomerno pitje alkohola in kofeina. Ponavadi trzanje izzveni samo od sebe, obstaja pa nekaj ukrepov, s katerimi si lahko v primeru, da vas trzanje očesa moti, pomagate.

To so posledice prekomernega gledanja televizije
Po napornem delovnem dnevu se prileže lenarjenje pred televizijskim ekranom, kjer pozabimo na stres in težave, s katerimi se soočamo skozi dan. Kaj pa se zgodi, ko to počnemo predolgo in prepogosto?

Dojenček in televizija
Z ženo sva radovedna,zakaj dojenčki ne smejo gledati TV.Najina Hana tako rada pokuka na televizijo,ampak ji vedno preprečujeva jo gledati.torej zakaj je ne smejo gledati? p.s:razlage o tej temi nisva...

5 navad, ki bodo poslabšale vaš vid
V življenju je zagotovo lažje, če dobro vidite. Da bi dober vid ohranili čim dlje, pa ga morate ščititi. To storite tako, da se pokušate izogibati nekaj škodljivim navadam. S tem boste preprečili naprezanje oči in zmanjšali tveganje ne le za poslabšanje vida, temveč tudi za pojav očesnih bolezni.

5 stvari, ki jih ne smete nikoli narediti pred spanjem
Spanec je ključen za zdravje in dobro počutje. In ni dovolj, da se potrudimo, da dovolj dolgo traja. Veliko lahko naredimo tudi za to, da bodo te ure res mirne in globoke, zjutraj pa se bomo zbudili spočiti.

8 situacij, ko vaša 'zdrava' jutranja rutina prej škodi kot koristi
Zgodnje vstajanje za telovadbo, izpuščanje zajtrka in umivanje zob takoj po zajtrku ... Tu je nekaj 'zdravih' jutranjih navad, ki lahko škodijo in ne koristijo. Preverite, zakaj.

Preprosta pomoč pri utrujenih in rdečih očeh
Se spopadate s pekočimi in razdraženimi očmi? Gre za pogosto težavo sodobnega časa, saj v dopoldanskem času sedimo pred računalniškimi zasloni, gledamo na ekran telefona, zvečer pa si svoj najljubši film ogledamo na televiziji. Da bi poskrbeli za bolj zdrave oči, je tako dobro, da vsaj v večernih urah, ko so oči že utrujene, svoj pogled upirate v bolj kvaliteten zaslon.

Vas peče in praska v očeh?
Pekoče bolečine v očeh in srbenje so posledica izsušene očesne veznice ali suhega očesa. Ta se lahko pojavi pri nekaterih avtoimunih boleznih kot posledica dolgotrajnega nošenja leč ali zaradi zunanjih vplivov. Preverite, kako si pomagati?

Kaj povzroča takšen vid?
Vid se skozi čas spreminja in za različna življenjska obdobja so značilne različne napake ali okvare vida. Kako so te videti in kako jih odpraviti oziroma se zavarovati pred njimi, pa preverite spodaj.

Konec utrujenim očem zaradi gledanja v ekran!
Tako kot telo utrudi dolgotrajno sedenje, oči utrudi dolgotrajno gledanje v računalniški zaslon. Sčasoma postanejo suhe (čeprav se morda hkrati solzijo), rdeče in celo zatečene, pogled se začne megliti, ko z zaslona pogledamo na papir, pa nekaj časa sploh ničesar ne vidimo.

Vas gledanje televizije lahko ubije?
Preživite veliko časa pred televizijo? Je gledanje oddaj, nanizank in filmov eden vaših najljubših konjičkov? Potem imate več možnosti, da boste umrli prej kot tisti, ki televizije skorajda ne gledajo, pravijo raziskovalci.

Suho oko
Suho oko je ena izmed najpogostejših težav, zaradi katere ljudje poiščejo pomoč očesnega zdravnika.