grgranje

7 znakov, ki vam lahko uničijo grlo
Kaj ga povzroča in kako se zdravi?

5 ajurvedskih 'zdravil' za odpravljanje težav z nahodom
Vam nič več ne pomaga pri izcedku iz nosu in zamašenosti? Iščete tudi naravne načine za lajšanje težav z nahodom? Morda vam lahko pomaga tudi ajurveda.

Kaj vse vam lahko pomaga pri prehladu?
Kaj pomaga pri preventivi, kaj pri kurativi? Bližamo se hladnejši sezoni leta, nekateri že kihajo in smrkajo, drugi že skrbijo za preventivo. Obstajajo načini, kako se pred prehladom zavarovati, pa tudi stvari in domača 'zdravila', ki nam lahko pomagajo, ko se kihanje in smrkanje enkrat že začneta.

9 nasvetov za boljši spanec ob prehladu
Spanje je svojevrsten in zapleten izziv, ko smo prehlajeni. Zamašen nos lahko oteži dihanje, kašelj in bolečine v mišicah pa lahko preprečujejo spanje. Kako si lahko vsaj malo olajšamo spanje ob prehladu?

Hitra pomoč pri okužbah zgornjih dihal
Zamašen nos, smrkanje, kihanje, boleče grlo, kašelj, povišana telesna temperatura in splošno slabo počutje so najpogostejši znaki, ki nakazujejo, da se nas nekaj loteva. Običajno ravno takrat, ko si najmanj želimo. Vam je znano? V nadaljevanju preverite, kako si lahko na naraven način pomagate pri blaženju simptomov sezonskih viroz ter kaj vam lahko učinkovito pomaga pri krepitvi imunskega sistema, da boste lahko predvsem hladnejše mesece preživeli brez skrbi.

Naravni pripravki, ki lahko lajšajo vnetje grla
Ko vas začne boleti grlo, vam ni treba takoj obiskati najbližje lekarne. Prav mogoče je, da se zelo učinkovito ''zdravilo'' skriva v vaši kuhinjski omari.

8 domačih pripravkov za prehlad in gripo
Ob hladnem vremenu in spremenljivih temperaturah smo vkorakali tudi v sezono prehladov in gripe. Kombinacija telesnih bolečin, povišane telesne temperature, mrzlice in zamašenega nosu je dovolj, da se počutimo popolnoma izčrpani. Kaj nam, poleg zdravil, še lahko pomaga?

Kaj je vagusni živec?
Vagusni živec ima pomembno vlogo v našem telesu, saj gre za enega najkompleksnejših živcev, ki ima izjemno velik vpliv na nas, pa naj si bo to fizično, čustveno ali mentalno. O tem smo se pogovarjali tudi s psihoterapevtko Evo Štajner.

Kaj pomaga pri hitrejšem okrevanju ob prehladu?
Zdravila za prehlad ni. Kaj pa vse tiste stvari, 'zdravila' in pripomočki proti prehladu, za katere trdijo, da se zaradi njih počutimo bolje? Poglejmo si, kaj dejansko deluje in kaj ne.

Gripa in prehlad – kako se zaščititi?
Pozimi, ko so temperature nižje in na prostem preživimo precej manj časa kakor poleti, odpornost imunskega sistema nekoliko upade, medtem ko zaprti prostori še dodatno spodbudijo prenos virusov, zaradi česar se pojavijo različna sezonska obolenja.

Nasveti za boljše spanje pri prehladu
Ko smo prehlajeni, lahko spanje predstavlja svojevrsten izziv. Simptomi, kot je zamašen nos, lahko otežijo dihanje, medtem ko nas lahko kašelj in bolečine v mišicah ohranjajo budne.

Pitje in grgranje zelenega čaja lahko pomaga preprečevati okužbe dihal
Rezultati znanstvenih raziskav kažejo, da lahko uživanje zelenega čaja zagotavlja učinkovito zaščito pred virusi gripe in potencialno pred okužbami dihal, ki jih povzročajo drugi virusi.

Vneto grlo? Tako si lahko pomagate
Obstaja kar nekaj preverjenih in učinkovitih naravnih receptov, ki olajšajo bolečine v grlu ter telesu pomagajo, da premaga okužbo. Marsikatero naravno zdravilo imate že sedaj v svoji kuhinji.

Tonzilarni kamni, nadloga, ki se pojavi v ustni votlini
Mandlji imajo v našem telesu presenetljiv pomen – naše telo pomagajo braniti pred okužbami, a zaradi težav, ki nastanejo z njimi, jih pogosto odstranjujejo že majhnim otrokom. Tonzilarni kamni so pravzaprav kamni, ki se nabirajo na mandljih, v najboljšem primeru so zgolj 'moteči', v najslabšem pa zahtevajo operativni poseg.

Ne nasedajte lažnim zdravilom proti koronavirusu
Zaradi širjenja okužb s koronavirusom je precej napetosti in nesigurnosti javnosti čutiti tudi v Sloveniji. Sicer za zdaj potrjenega primera okužbe ni, zato oblasti pomirjajo, da razloga za preplah naj ne bi bilo. Kljub temu pa se mnogi želijo informirati o preventivni zaščiti, zato podlegajo tudi lažnim objavam.

Angina lahko privede do bolečega vnetja srednjega ušesa
Angina je diagnoza, ki jo pogosto dobijo otroci v zimskih mesecih. Gre za okužbo tonzil ali mandljev, ki ležita globoko v ustni votlini na vhodu v žrelni prostor. Mandlji veljajo za prvo obrambo pred mikroorganizmi in preprečujejo, da bi ti vstopili v spodnja dihala.

Najpogostejša obolenja, ki se pojavljajo pozimi
Otroci v vrtcih in šolah so še posebej izpostavljeni okužbam, zato je izjemno pomembno, da okrepite njihov imunski sistem.

Prehlad: kaj pomaga, kaj škodi in kaj koristi
Zdravila, s katerim bi pozdravili prehlad, ni. Obstajajo pa načini, kako poskrbeti za boljše počutje, omiliti simptome in skrajšati potek bolezni. Preberite, kaj vam lahko koristi in kaj ne!

Kako si pomagati, ko se vname žrelo?
Vnetje žrela, ki ga pogosto spremljata še kašelj in smrkanje, je sila neprijetno. Težko govorimo, med požiranjem nas boli, pa tudi sicer nas prasketa v grlu. Vzrok težav je lahko virus ali bakterija, ravno od povzročitelja pa je odvisno tudi zdravljenje.

Pitje žajbljevega čaja
Pozdravljeni! Zanima me. če je pitje žajbljevega čaja (tri minutno vrenje lističev žajblja) zdravo. Prebral sem namreč, da naj bi bilo to škodljivo in da naj se žajbelj uporablja zgolj za grgra...

Vneta dlesen ob osmici
Spoštovani! Že kak teden me na dotik boli dlesen okrog spodnje osmice. Tkivo okoli osmice je tudi na pogled otečeno. Od osmice proti grlu se je tudi naredila špranja ob zobu. Grgram žajbljev čaj...

Hripav po žuru, boji pa se raka
Spoštovani gospod Spudič! Sem fant/moški, star 21let. Decembra, natančneje 28.12.2011 sem odšel ven s prijatelji. Na srečanju je bil prisoten tudi alkohol. Ker je bili uzunaj mrzlo, notri pa preveč...

Težave z žrelom
Lepo pozdravljeni. Star sem 21 let in imam zelo nadležem problem z žrelom, grlom ter mandeljni. Zelo pogosto me karnaenkrat začne boleti samo in vedno na desni strani vratu nekje pod ušesom, ko ...

Detritusni čepi v žrelu
Lepo pozdravljeni! Stara sem 22 let in se mi v ustih oz. grlu že več let pojavljajo bele bunkice (zgledajo kot stiropor, če ga razdrobiš), ki grozno smrdijo. So natančno v teh "žepkih", ki se opazijo,...

SMRDEČI GONJI TONZILARNI ČEPI
Pozdravljeni! Star sem 45 let. Problem, na katerega noben zdravnik do sedaj še ni imel odgovora, je sledeč. Občasno (1x na teden) se pri kašljanju izkašljajo manjše kroglice svetlosive barve, ...

TEŽAVE Z ŽRELOM IN GRLOM
Začelo se mi je 12.dec. 2009 z bolečo levo bezgavko. 17.dec. sem zaradi tega odšla k zdravniku, ki mi je pogledal tudi v ustno votlino in ugotovil, da je tudi že rahlo vneto, zato mi je predpisal Ospe...

Nabiranje sluzi v žrelu
Pozdravljeni, leta 2006 sem prebolela nehočkinov limfom. Od takrat dalje se mi v grlu nabira sluz, ki me strašansko moti, sploh ko se zjutraj zbudim, moram najprej izhrkati iz grla in izpljuniti. Se...

VNETJE ŽRELA
Za prejšnji odgovor se vam zahvaljujem. Zanima pa me če se pri Pfeiferjevi bolezeni lahko fizično naprezam ali je boljše počivati in če je grgranje slane vode priporočljivo. Je uživanje alkoholnih in ...

Vnetje dlesni
Stara sem 69 let in imam še svoje zobe. Na mojo veliko grozo sem pred nekaj dnevi slučajno ugotovila, da se mi spodnji sprednji zob (ne znam ga označiti kako drugače)maje. Šla sem k svoji zobozdravnic...

Posledice bulimije
Bom kratka. Prib. 10 let imam (sem imela) probleme z bulimijo. Sedaj sem se "zbrala" in tega ne počnem več prib. 3 mesece. Nikoli nisem imela nobenih zdravstvenih težav (vsaj ne opaznih) - vendar pa ...