histerija

9 načinov, kako se spopasti z napadi panike
Napadi panike so lahko zelo intenzivni in zastrašujoči, vendar so obvladljivi. Pogosto nastanejo nenadoma in se lahko pojavijo brez jasnega razloga, vendar to ne pomeni, da so nezdravljivi. Poznavanje tehnik, ki vam lahko pomagajo obvladovati simptome napadov panike, je pomembno za zmanjšanje njihove pogostosti in resnosti.

Vse, kar moraš vedeti o paničnih napadih
Kako jih prepoznaš, kateri so najpogostejši vzroki in kako si lahko pomagaš?

Stres, depresija in številne psihosomatske bolezni so vedno pogostejše
Histerija je duševna motnja, ki nastane zaradi intenzivne anksioznosti človeka. Kljub temu, da so jo v preteklosti pripisovali zgolj ženskam, pa danes vemo, da se lahko histerija pojavi pri obeh spolih. Pogostejša pa je pri ženskah v starosti med 14 in 25 letom.

Zelišče, ki lahko pomaga pri zaprtju, zgagi in krepitvi imunskega sistema
Že egipčanski papirusi izpred 3000 let pr. n. št. beležijo pelin kot domačo zdravilno rastlino. V tradicionalnem zdravilstvu pa ga lahko uporabljamo svežega ali posušenega. Znan je po svojem grenkem okusu in tudi po številnih zdravilnih učinkih na zdravje.

Anhidroza – kaj je to?
Ste vedeli, da obstaja redko bolezensko stanje, nezmožnost potenja? Temu stanju rečemo anhidroza. In četudi ni slišati nevarno, lahko resno ogrozi bolnikovo življenje.

NASILNI DEDEK
Spoštovani. Že dneve prebiram vašo in podobne strani na internetu, vendar odgovora ni. Tudi sedaj, ne vem, če je tole prava odločitev in pot do nasveta, ki mi lahko pomaga,preden pride do katastrofe. ...

Depresivna mamica
Pozdravljeni! Stara sem 23 let, poročena, imam 2.5leti staro hčerko ter trenutno pričakujem drugega otroka. Ze 3 leta imam hude probleme (vsaj tako se mi zdi), namreč sem zelo brezvoljna, vsaka stv...

Otrokovo spanje
Pozdravljeni! Žal nisem v seznamu popovih zdravnikov zasledila nobenega pediatra, zato vprašanje naslavljam na Vas. Problem? Naš 18-mesečni fantek noce zaspati sam. Pred nekaj dnevi smo ga sicer preme...

Prepoznajte simptome socialne fobije!
Becky se je želela družiti z vrstniki, a jo je vsakič, ko je stopila v sobo, polno ljudi, zajela nepopisna panika. Namesto da bi se družila, je tako zbežala na stranišče, se zaklenila in jokala. Najstnica je namreč trpela za tako imenovano socialno fobijo.

Arnold Rikli, prvi naravni zdravilec v Sloveniji
Arnold Rikli je bil švicarski hidropat, zdravilec, ki zdravi s pomočjo vode. Na Bled je prišel zaradi svoje bolezni, ko se je pozdravil, pa se je tam uveljavil kot začetnik zdravljenja s pomočjo narave, torej s sončenjem in kopanjem v jezeru.