hladna terapija

Zakaj se pojavijo bolečine v vratu?
Bolečine v vratu so v sodobnem življenju vedno bolj pogoste. Strokovno jim pravimo cervikalgija. Lahko trajajo od nekaj dni do nekaj let, odvisno od vzroka. Najpogostejši vzroki so fizična obremenitev, slaba drža, duševni stres, osteoartritis, spinalna stenoza, hernija diska in druga zdravstvena stanja.

Poznate to vse bolj priljubljeno terapevtsko tehniko?
Krioterapija, ki jo poimenujemo tudi hladna terapija, je ena od metod za izboljšanje zdravja in pospešitev okrevanja po poškodbah, ki je v zadnjih letih vse bolj priljubljena. Gre za terapevtsko tehniko, pri kateri se telo izpostavi izjemno nizkim temperaturam. V zadnjem času so zelo priljubljene ledene kopeli, ki so tudi ena od hladnih terapij, a pri krioterapiji gre vendarle za drugačen način, ki je nadzorovan in zato tudi varnejši. Zaradi številnih pozitivnih učinkov terapije se zanjo odloča vse več posameznikov.

Kdaj uporabiti vroče in kdaj hladne obkladke?
Toplotna terapija ali krioterapija? Katero izbrati? Po udarcu, pri različnih vnetjih ali otrdelosti delov telesa je lahko zelo koristen nanos mrzlih ali toplih obkladkov. Kljub temu pa je vendarle dobro vedeti, kdaj, kako in kaj izbrati za najboljši rezultat.

Prestala toliko trpljenja samo zaradi ene želje
Shelley Cain se je kljub opozorilom o bolečini in morebitni neučinkovitosti pogumno odločila, da poleg kemoterapije, ki jo je morala prejemati zaradi raka dojke, dobi tudi terapijo s 'hladno kapo', ki naj bi preprečila izpadanje las – samo zato, da bi pomirila svoja otroka.

Najpogostejši vzroki za nespečnost
Pogosto delate ves dan in domov pridete šele pozno zvečer popolnoma izčrpani. A ko ležete k počitku, nikakor ne morete zatisniti očesa in zjutraj popolnoma neprespani začnete nov dan.