hrepenenje po sladkorju

7 znakov, da jeste preveč sladkorja
Večina ljudi obožuje sladkor, peciva in podobne dobrote, ki so del našega življenja. Medtem, ko so občasni prigrizki celo zaželeni, pa lahko pri sladkorju hitro pride do prekomernega uživanja, ki ni dobro za naše zdravje.

Razlog, da nenehno hrepenite po sladkem
Ali velikokrat začutite nenormalno željo po sladkorju, ki kar ne mine in ne mine? Razlog je lahko zelo preprost in sicer se skriva v osnovi prehrane – v pomanjkanju določenega hranila.

Znaki hormonskega neravnovesja, ki jih ne smete ignorirati
Hormoni so kemijski prenašalci, ki uravnavajo številne funkcije v telesu, vključno z rastjo, metabolizmom, imunskim sistemom, razpoloženjem in celo reproduktivnim zdravjem.

Vpliv sladkorja na možgane: kako zmanjšati odvisnost od sladkega?
Sladkor je pogosto prisoten v številnih živilih, ki jih uživamo vsakodnevno, in je eden najpogostejših dodatkov v sodobni prehrani. Kljub temu pa lahko prekomerno uživanje sladkorja negativno vpliva na možgane in privede do zasvojenosti, podobne tisti, ki jo povzroča uživanje drog. Kako sladkor vpliva na naše možgane in zakaj je pomembno, da zmanjšamo odvisnost od sladkega?

Razlogi, zakaj hrepenite po sladkem
Včasih naše telo hrepeni po točno določenih stvareh brez očitnega razloga. Velikokrat nam telo na takšne in drugačne načine sporoča, da mu primanjkuje določenih hranil – največkrat vitaminov. Poglejmo si, kaj razkriva želja po sladkem.

5 pijač, s katerimi boste premagali željo po sladkem
Sladkorja ne vnašamo v svoje telo zgolj s prehrano, ampak velikokrat tudi s sladkimi, zelo sladkimi pijačami. Le-te pa niso najbolj zdrave za naše telo, če z njimi pretiravamo. Vsekakor pa si lahko zadovoljimo svojo željo po sladkih pijačah z nekaj preprostimi triki.

Zakaj hrepenimo po sladkorju, ko prenehamo piti alkohol?
Ste se že kdaj za dolgo obdobje odpovedali alkoholu in opazili, da povečano hrepenite po sladkorju in sladkarijah? Strokovnjaki imajo odgovor, zakaj prihaja do tega.

6 stvari, ki se zgodijo, če in ko omejimo sladkor
Za začetek naj povemo, da je pri sladkorju kot pri vseh drugih stvareh v življenju – nič ni nujno slabo, če uživamo v mejah normale. Seveda je govora o zdravem sladkorju, ne toliko o dodanem in umetnem. Kaj se torej zgodi, če tovrstnega sladkorja uživamo preveč, in kaj, ko ga prenehamo uživati?