idealiziranje

V mladosti je treba paziti na to stvar
Imaš tudi ti svoj idol? Nekoga, ki ga idealiziraš skoraj do te meje, da ga vidiš skoraj kot boga?

Kako se soočiti z osamljenostjo med prazniki?
V prazničnem času, ko se svet odene v bleščeče okraske, veselje in toplino družinskih srečanj, se v ozadju pogosto skriva tema, o kateri se premalo govori – osamljenost.

Zakaj idealiziranje ni nikoli dobro?
Na neki točki življenja smo prav si nagnjeni k idealizaciji – največkrat slavnih in znanih. Bodisi na področju pop kulture, športa, politike ali drugem področju, ki nam je blizu, in področju, na katerem bi si morda želeli uspeti tudi sami. Oskar je v tokratnem videu spregovoril, zakaj idealizacija kogarkoli ni nikoli dobra.

V iskanju popolne ljubezni
Sanjarjenje o popolni ljubezni obstaja že od nekdaj, saj ljudje vedno stremimo k presežnemu v vseh oblikah. Skozi zgodovino so o njej razmišljali številni filozofi in psihoanalitiki, pesnikom in pisateljem pa predstavlja vir navdiha za ustvarjanje. A vsi vemo, da popolnosti v resničnem svetu ni, še manj v intimnih odnosih, pa čeprav si še tako želimo, da bi za vsakogar obstajala popolna oseba, ob kateri bi doživeli usodno ljubezen.

Kako se nizka samopodoba kaže v partnerskih odnosih?
Ali imamo nizko samopodobo, lahko ugotovimo tudi tako, da naredimo spisek vseh preteklih partnerstev in razmislimo, kakšno vlogo smo v njih imeli, kakšno vzdušje je prevladovalo, kako so se končala.

Odnos med staršema in hčerko po ločitvi
Spoštovani! Ločena sem dve leti. Hči je stara 12 let. V življenju nekdanjega moža je bilo vedno preveč žensk. Kar se njega tiče, me to ne moti več, je pa v to vpletena hči. Še pred ločitvijo je nova ...

Želela si je zablesteti, toda ...
29-letna Angležinja Lexi je o svoji sanjski poroki sanjarila že od malih nog. Kot vsaka nevesta, si je tudi sama tisti dan želela zablesteti v beli obleki, a sprva nedolžna dieta je postala obsesija.

Najmlajša žrtev anoreksije ima samo tri leta!
Nedavna raziskava v Angliji prikazuje grozljiva dejstva. Z motnjami anoreksije se spopada vedno več otrok, mlajših od 10 let, najmlajši, ki se je zdravil v bolnišnici, pa ima le tri leta.

Kam naj se po pomoč obrnejo žrtve nasilja?
Psihično nasilje v Sloveniji doživlja vsaka druga ženska, fizično vsaka četrta. Prav zato je pomembno, da ženske v tem primeru vedo, na koga se lahko obrnejo v stiski. Več o tem nam je povedala Špela Veselič iz Društva SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja.

Pri 15 hotela silikonske prsi
Sophie Brown se je začela pri rosnih 14 letih ukvarjati z manekenstvom. Ker je bila njena vzornica Katie Price, je želela biti tudi sama prav takšna, kot je Katie. Zato je nosila umetne trepalnice, umetne nohte, uporabljala je kreme za samoporjavitev. Še več – ko je dopolnila 15 let, si je zaželela celo silikonske prsi.

Pomagajmo ženskam, ki so žrtve nasilja!
Na Društvu SOS telefon vsak mesec prejmejo več kot 250 klicev prestrašenih in obupanih žensk, ki so žrtve nasilja. V dveh varnih hišah, ki jih imajo, mesečno v povprečju živi 10 žensk in pet otrok. Prav vsak od nas pa lahko po svoje doprinese k zmanjšanju nasilja nad ženskami.