impulzivnost

Zakaj se pojavijo vedenjske motnje pri otrocih in kako jim lahko pomagamo?
Otroci, ki so izpostavljeni stresu in travmam, bodo bolj verjetno imeli vedenjske težave. Vedenjske motnje pri otrocih so vzorci vedenja, ki lahko vplivajo na otrokovo sposobnost delovanja doma, v šoli ali družbenem okolju. Takšni simptomi so prisotni šest mesecev ali več.

7 znakov, da vam primanjkuje samokontrole
V zadnjem času se veliko govori o ljubezni do sebe (kar je vsekakor pohvalno) in o uspehu kot nečem, kar je vsem dosegljivo. Pa ni. Pozabljamo namreč na ključno komponento vsega omenjenega – samodisciplino. Jo imate?

Nekdanji alkoholik svari tri skupine ljudi: 'Za vas je pitje alkohola še posebej nevarno'
Ker je imel v preteklosti sam težave s pitjem alkohola, si zdaj želi pomagati drugim, da bi prej, kot je on, prepoznali znake alkoholizma, težave, ki jih prinaša alkohol, predvsem pa, da bi se znali ustaviti pravi čas.

Kako se lotiti načrtovanja zdravih obrokov?
Naša prehrana ima velik vpliv na naše zdravje in vsesplošno počutje, kar običajno že vemo, a si za obroke vseeno vzamemo premalo časa. Hiter življenjski tempo, številne obveznosti in skrbi nam pogosto odvračajo fokus od tistega, kar je resnično pomembno – skrb zase. Vendar pa lahko že z malo načrtovanja in priprave poskrbimo, da bodo zdravi in hranljivi obroki postali del našega vsakdana.

Duševne sposobnosti, za katere verjetno ne veste, da jih imate
Vsi se lahko strinjamo, da je um močno orodje, vendar se verjetno nihče od nas, vsaj ne v celoti, ne zaveda, kaj vse lahko z njim naredimo in upravljamo.

Vse, kar morate vedeti o ADHD
Motnja pozornosti s hiperaktivnostjo (ADHD) je stanje duševnega zdravja, ki lahko povzroči nenavadne stopnje hiperaktivnosti in impulzivnega vedenja.

9 tihih znakov motnje ADHD pri odraslih
Motnja pozornosti in hiperaktivnosti (ADHD) je pogosta motnja, ki ima lahko včasih genetsko komponento in je lahko zapletena in težko razumljiva, pravi Roseann Capanna-Hodge, psihologija, strokovnjakinja za duševno zdravje.

Temna stran impulzivnosti
Impulzivnost je najpogosteje opredeljena kot nenačrtovan odziv na notranje ali zunanje dražljaje, z malo ali nič razmišljanja o posledicah. Gre za nezmožnost upreti se želji, da bi ravnali v skladu s tem, kar se nam zdi v danem trenutku prav. Impulzivne osebe navadno opisujemo kot vročeglave, prehitre v dejanjih in besedah, nepredvidljive, nestabilne.

Katere vrste travm poznamo?
Mala in velika travma, medgeneracijska, akutna, kompleksna, kronična in relacijska – govorimo o travmah, čustveno izrazito močnih izkušnjah, ki ogrožajo posameznikovo preživetje ali občutek varnosti. Ob travmi so prisotna občutja strahu, groze, nemoči in čeprav nekatera predelamo razmeroma hitro, lahko druga ostanejo "ujeta" v telesu in se izrazijo v obliki posttravmatske stresne motnje.

Vpliv barv na čustva, vedenje in zdravje
Ali spadate med tiste, ki jih rumena barva vznemirja? Vas modra zaziba v sproščeno in mirno stanje? Se odenete v črno, ko si želite miru? Nekateri psihologi in umetniki že dolgo verjamejo, da lahko barva vpliva na razpoloženje, občutke in čustva. V nadaljevanju preverite, zakaj je barva tako močna sila v našem življenju in kakšne učinke ima na naše počutje.

Kaj je nimfomanija ali hiperseksualnost?
V preteklosti je bila nimfomanija opredeljena kot motnja, za katero je značilen izrazito povečan spolni nagon, pripisovali pa so jo predvsem ženskam. Pozneje se je ta koncept preoblikoval v hiperseksualnost, ki še danes v stroki sproža številne razprave.

8 nenavadnih simptomov stresa in tesnobe
Ko govorimo o tesnobi, nam običajno pridejo na misel tisti najbolj pogosti znaki in simptomi, ki vključujejo nerazložljiv strah in skrbi, vznemirjenje, izogibanje določenim situacijam ali krajem, tresenje, znojenje, vrtoglavico ter ostale čustvene, telesne in kognitivne pojave.

Socialna izolacija
Spoštovani, hči bo letos stara 20 let. Zaključila je šolanje na gimnaziji z mnogimi težavami (sedaj ko gledamo nazja niti niso bile tako velike). Problem je, ker nima cilja za prihodnost. Vpisala se j...

RAZDRAŽLJIVOST IN CIPRALEX
Mož ima že dva meseca bolečine,najprej v spodnjem delu trebuha,kasneje in še vedno pekočo bolečino v prsnem košu.Zdravnik ga je dal na različne preiskave in vse so bile bp.Že več noči ne spi,boli ga v...

Koliko alkohola lahko spijem v nosečnosti?
Nič! V nosečnosti ni varne alkoholne pijače, ni varne količine alkohola in ni varnega obdobja nosečnosti za pitje alkohola. To pomeni, da vsaka alkoholna pijača, v vsaki količini in v vsakem obdobju nosečnosti, predstavlja zdravstveno tveganje za zarodek ali še nerojenega otroka, so opozorili na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ).

5 razlogov, da jemo preveč
Narava si je zamislila, da bomo nehali jesti, ko bomo siti, torej, ko bomo zaužili toliko hrane, kot je v tistem trenutku potrebujemo. Toda zakaj vedno znova pojemo preveč? Raziskovalci so našli pet razlogov, ki se jih je dobro zavedati.

Stres, neprespane noči ... Vse to lahko načne naše zdravje. A tu je rešitev
Spanje je pomembna fiziološka funkcija našega organizma, ki je nujno potrebna za normalno delovanje organizma. A ko smo pod stresom in imamo veliko obveznosti in skrbi, se lahko srečamo tudi z neprespanimi nočmi. V pomoč nam je lahko baldrijan, ki pomirja in uspava.

To se zgodi, če med nosečnostjo pijete alkohol ...
Na svetu živi na milijone oseb s fetalnimi alkoholnimi motnjami, katerih kakovost življenja je slabša zato, ker so njihove matere v nosečnosti pile alkohol. Alkohol namreč škodljivo vpliva na razvoj zarodka oziroma ploda in povzroča nepopravljive, trajne poškodbe pri še nerojenem otroku. Preverite, katere.

Imate gen debelosti?
Ameriški znanstveniki so ugotovili, da nosilci gena FTO bolj verjetno podležejo močnim impulzom lakote in tako raje posegajo po visoko kalorični hrani. Študija bi tako lahko pojasnila, zakaj nekateri ljudje s tem genom tako težko vzdržujejo zdravo telesno težo.

Razkrita je bila njena prava težava
Četudi je lepa, slavna in bogata, se vedno znova spopada z novimi in novimi težavami. Pred kratkim je postala del žirije ameriškega X Factorja, toda snemanje je že večkrat zapustila.

Nevarnosti, ki nam grozijo v hladnih dneh
Zunaj je vse hladneje in zaradi nizkih temperatur, vetra, ogrevanih suhih prostorov nam v teh mrzlih dneh leta grozijo številne nevšečnosti. Katere so in kako se jim zoperstaviti?

8 stvari, ki jih morda niste vedeli o svojem telesu
Mislite, da dovolj poznate svoje telo? Ste vedeli, da položaj telesa vpliva na spomin, da imamo točke za mraz in vročino ter da srce vsak dan prečrpa 10.000 litrov krvi? Preverite še druge zanimivosti ...

Kako prepoznamo morebitnega samomorilca?
Slovenija se uvršča med šest samomorilno najbolj ogroženih držav v svetu. V Evropi celo med prve štiri. Kljub temu da število samomorov z leti upada, je ta podatek še vedno skrb zbujajoč. Zato je še toliko bolj pomembno, da čim prej prepoznamo samomorilne znake.

Zdravstvene težave zvezdnikov
Britney Spears naj bi imela bipolarno motnjo, Heather Locklear so preganjali nepojasnjeni strahovi, tri zvezdnice so premagale raka...