jesenska obolenja

Ali izpostavljenost virusom oslabi ali okrepi imunski sistem?
Najpogostejše vprašanje, ko se pojavi hladnejši del leta, je prav to – ali izpostavljenost virusom gripe in prehlada oslabi ali okrepi imunski sistem? Kako naj bi izpostavljenost sploh dejansko vplivala na imunski sistem? Poglejmo si, kaj pravijo strokovnjaki s tega področja.

Pogosta jesenska obolenja in kako se jim izogniti
S spreminjanjem barv listov in prihodom hladnejšega vremena prihaja tudi izziv za ohranjanje zdravja. Prehod iz poletja v jesen nas lahko naredi bolj dovzetne za nekatere bolezni. Razumevanje pogostih bolezni, ki se pojavljajo v tem letnem času, in sprejemanje proaktivnih ukrepov nam lahko pomaga, da ostanemo zdravi in uživamo v lepotah jeseni.

Kako preprečiti pogosta jesenska obolenja?
Tako kot prilagodimo svojo garderobo, bi s prihodom jeseni in vedno hladnejših temperatur morali prilagoditi tudi svoje navade. Te naj zajemajo predvsem preventivo in skrb za lastno zdravje. Poglejmo si najpogostejša jesenska obolenja, preprečevanje, preventivo in kurativo.

Poletne navade, ki jih ne opustite jeseni!
V poletnih mesecih, ko so temperature višje in je vreme prijetno, je lažje ohranjati zdrave navade kot pa jeseni, ko se nam ritem malce upočasni. Kljub vsemu obstajajo načini, kako poletno razpoloženje obdržati tudi v bolj mrzlih mesecih.

Zaradi padca temperatur spet na pohodu virusi!
Nenaden padec temperatur in predvsem dnevna nihanja lahko negativno vplivajo na naše zdravje in počutje. Sploh tisti, katerih imunski sistem je že sicer nekoliko šibkejši, so toliko bolj na udaru. Kako se torej ubraniti pred jesenskimi obolenji?

Naberite si zdravilnih zelišč
Jesen je pred vrati, z njo pa tudi določene zdravstvene težave, kot so gripe, prehladi, kronična obolenja. A marsikatero nadlogo lahko odpravite sami, in sicer z zelišči, ki jih najdete v naravi prav v tem letnem času.