jutranja oseba

Lahko postanemo 'jutranji človek'?
Globoko v labirintu naše DNK naj bi majhna zbirka genov močno vplivala na to, ali smo jutranji ali večerni človek. Številni drugi vplivi oblikujejo tudi našo nagnjenost k jutranji ali večerni negi – hormoni, sončna svetloba, starost in celo to, kje na planetu živimo.

Slovenci glede na čas spanja takoj za Japonci
Po podatkih zadnje raziskave Nacionalnega inštituta za javno zdravje, skoraj 60 odstotkov prebivalcev Slovenije spi manj kot sedem ur na dan. Še bolj zaskrbljujoči pa so rezultati mednarodne študije ekonomistov iz Združenih držav Amerike in Avstralije, ki razkrivajo, da manj kot Slovenci spijo samo še Japonci.

Slabost in siljenje na bruhanje
Pozdravljena! Stara sem 49 let. Mogoče kakšen mesec začutim večkrat dnevno slabost, in sicer mi gre tudi na bruhanje, nimam pa zato zmanjšanega apetita oziroma odpora do določene hrane. Hvala za odgo...

Kdaj je najboljši čas za vadbo? Zjutraj ali zvečer?
Ste se kdaj vprašali, kdaj je naboljši čas za telovadbo? Je bolje iti v telovadnico zjutraj ali zvečer? Kakšne so prednosti in slabosti jutranje in popoldanske vadbe, je na svojem blogu pojasnila avstralska osebna trenerka Kayla Itsines.

Znaki, ki kažejo, da ste funkcionalni alkoholik
Stereotipna podoba alkoholika je v le redkih primerih tista, ki je prava ali pa najpogostejša. Vsi dobro vemo, da kot družba pijemo preveč alkohola. Vedno je razlog za to, da nazdravimo in vedno spodbujamo druge, naj pijejo alkohol.

Kdaj je najboljši čas za telovadbo?
Nekateri osebni trenerji svetujejo, da telovadite že takoj zjutraj, saj vam takrat običajno nepričakovani dogodki ne bodo pokvarili načrtov, da bi obiskali telovadnico. Poleg tega jutranja telovaba mnogim da veliko energije, ki jo potrebujejo, da so lahko bolj produktivni preko dneva. A spet drugi svetujejo drugače.

Izberite najboljšo obliko kontracepcije zase
Ko govorimo o oblikah kontracepcije, jih je na voljo toliko, da se zlahka zmedemo. Preverite prednosti in slabosti določene oblike ter se na podlagi tega odločite za tisto, ki vam najbolj ustreza.

Ko boli celo telo
Fibromialgija je bolezen, o kateri se le redko govori in je številni ljudje ne priznavajo. Kljub temu pa prizadene približno dva odstotka ljudi, ki se zaradi izjemnih bolečin znajdejo v hudi stiski – tako fizični kot tudi psihični. O fibromialgiji smo se pogovarjali z asist. Heleno Jamnik, dr. med.