kmet

Kako zdrave so v resnici jagode?
Zdaj je pravi čas, da posežete po jagodah, saj njihova sezona traja od aprila do julija. Ne le da so zelo okusne, prav neverjetno je, kako bogate so z za nas izjemno koristnimi in blagodejnimi sestavinami.

Ko je prenehala piti mleko, se je zgodilo teh 5 stvari
Novinarka spletne strani popsugar.com Jenny Sugar se je odločila, da bo opustila uživanje vseh mlečnih izdelkov. Tega se je držala štiri leta in opazila drastično spremembo. Preverite, kakšen vpliv je imela njena odločitev na njeno telo.

Očetova pričakovanja
Pozdravljeni, stara bom 26 let in se na vas obračam za nasvet. Z fantom živiva v podnajemniškem stanovanju v drugem kraju od doma in poleg študija tudi delava, tako da imava urejeno življenje. ...

Omrtvičene roke
Star sem 33 let. Za svojo višino imam kakšnih 10 kg preveč, sicer pa imam dosti kondicije. Igram hokej, smučam, še največ kondicije pa si pridobim ob vsakdanjem delu. Sem kmet in imam zelo dolg delovn...

Je kirurgom uspelo?
Kitajskemu kmetu, ki je zaradi nesreče pri delu ostal brez dobršnega dela kosti lobanje, so manjkajoči del kar natisnili s pomočjo 3D tiskalnika in mu ga s posebnimi zatiči pritrdili na lobanjo. Je operacija uspela?

Označba višje kakovosti zagotavlja visoko kakovostna živila
Hrana slovenskega porekla je večinoma kakovostna, nekateri pridelki in živila pa se ponašajo tudi z označbo višje kakovosti, so ugotovili strokovnjaki na okrogli mizi Višja kakovost prehranskih izdelkov.

Kako je to mogoče?! Pri 96 letih spočel otroka
Ramjeet Raghav se je že drugič zapisal v zgodovino kot najstarejši očka na svetu. Potem ko je pred dvema letoma povil svojega prvega otroka, sta se namreč pred kratkim, v njegovem 96. letu starosti, z ženo razveselila novega naraščaja.

Kaj tvegate z izpuščanjem zajtrka?
Se vam pogosto zgodi, da ste zjutraj utrujeni in brez energije ter komaj držite oči odprte, čeprav ste dovolj dolgo spali? Razlog se morda skriva v izpuščanju najpomembnejšega obroka dneva – zajtrka.

Gensko spremenjena hrana povečuje tveganje za razvoj raka
Po nekaterih teorijah gensko spremenjena hrana povečuje tveganje za razvoj raka, pripisujejo ji krivdo za povečano pojavnost alergijskih bolezni in tudi slabljenje imunskega sistema.