Vizita.si

matičnih

Estetska medicina 09. 01. 2025 04.52

Najnovejši trendi v estetski medicini za pomlajevanje obraza

Estetska medicina se hitro razvija, saj želijo ljudje doseči mladosten videz brez invazivnih operacij. Tehnološki napredek omogoča varnejše, učinkovitejše in naravnejše rešitve za pomlajevanje obraza. Čeprav se osredotoča na izboljšanje videza, sodobna estetska medicina stremi k temu, da ohranja individualno lepoto in naravne poteze. Oglejmo si najnovejše trende, ki preoblikujejo področje estetske medicine.

Simptomi in bolezni 16. 12. 2024 04.13

Skupina simptomov, ki nakazuje na Fanconijev sindrom

Fanconijev sindrom je stanje, ki vpliva na to, kako ledvice reabsorbirajo določene bistvene snovi.

Simptomi in bolezni 28. 11. 2024 04.45

Krvne bolezni, katerih simptome morate poznati

Krvne ali hematološke bolezni lahko povzročijo različne simptome, med najpogostejšimi pa so anemija, utrujenost, šibkost, težko dihanje, pogoste okužbe in pogoste podplutbe. Kaj še moramo vedeti o krvnih boleznih, katere poznamo in kako so razdeljeni simptomi?

Bolezni 21. 06. 2023 11.33

Popuščanje srca – to so najpogostejši znaki

Se le stežka sprehodite po stopnicah navzgor, se spopadate z utrujenostjo, ki ne mine, otečenimi nogami, občutkom težke sape, ponoči ne morete spati, ker vam jemlje sapo? Vzrok je lahko srčno popuščanje.

Življenjske zgodbe 09. 03. 2023 05.00

36-letna Kaja: ''Ne moreš iti naprej z isto miselnostjo kot takrat, ko si zbolel''

Skleroderma, znana tudi kot sistemska skleroza, je skupina redkih bolezni, ki vključujejo otrdelost in napenjanje kože. Lahko povzroči težave z ožiljem, notranjimi organi in prebavnim traktom. Čeprav za sklerodermo ni zdravila, lahko zdravljenje olajša simptome, upočasni napredovanje in izboljša kakovost življenja. Pogovarjali smo se s Kajo, ki je diagnozo sistemske skleroze dobila leta 2015, danes pa je bolezen v mirovanju.

Življenjske zgodbe 08. 03. 2023 05.00

Milan Šuligoj: Ljubezen do samega življenja je zmaga

Akutna mieloblastna levkemija je rak krvi in kostnega mozga – gobastega tkiva znotraj kosti, kjer nastajajo krvne celice. Beseda akutno pri akutni mielogeni levkemiji označuje hitro napredovanje bolezni. Imenuje se mielogena levkemija, ker prizadene skupino belih krvnih celic, imenovanih mieloične celice, ki se običajno razvijejo v različne vrste zrelih krvnih celic, kot so rdeče krvne celice, bele krvne celice in trombociti. Pogovarjali smo se z Milanom Šuligojem, ki je v fazi zdravljenja omenjene bolezni.

Rakave bolezni 07. 10. 2022 05.00

Prof. dr. Irena Preložnik Zupan, dr. med.: Prognoza bolezni se je dramatično izboljšala z uvedbo tarčnih zdravil

Kaj je kronična mieloična levkemija in kako jo zdravimo? Kaj je tarčno zdravljenje, o katerem se tako pogosto govori? O tej bolezni, možnosti zdravljenja in poteku le tega, smo se pogovarjali s prof. dr. Ireno Preložnik Zupan, dr. med., spec. internistka in hematologinja, iz Kliničnega oddelka za hematologijo Interne klinike UKC Ljubljana.

Tuje 19. 09. 2022 05.00

Jane Fonda sporočila, da ima Ne-Hodgkinov limfom. Kakšni so simptomi in zdravljenje?

Svetovni dan ozaveščanja o limfomu obeležujemo 15. oktobra. Limfomi so maligne bolezni, katerih tumorske celice izvirajo iz limfnega sistema. Gre za bolezen, ki je sorodna levkemiji, povzroča pa jo tudi maligna sprememba limfocitov in njihovo nenadzorovano razmnoževanje.

Rakave bolezni 01. 03. 2022 05.00

Levkemija – kaj jo povzroča in kako jo zdravimo?

Mnogi ljudje menijo, da je levkemija rak krvi. Pravzaprav gre za raka kostnega mozga – 'tovarne' v kosteh, kjer nastajajo krvne celice. Kaj ga povzroča, kakšni so simptomi in kako jo zdravimo?

Rakave bolezni 26. 10. 2021 12.27

Doc. dr. Lidija Kitanovski, dr. med.: ''Ne maraš tega, da otroci umirajo. Želiš si pozdraviti vsakega.''

Diagnoza rak je tako s fizičnega kot s psihološkega vidika ena najtežjih diagnoz, še posebej težka pa je, če gre za otroka z rakom.

Zdravje 19. 06. 2020 08.00

V Sloveniji vsak dan potrebujemo 350 krvodajalcev, ki so pravi junaki sodobnega časa

Če darujete kri samo enkrat, lahko s tem rešite več kot samo eno življenje. Tudi zdaj, ko so zaradi bolezni COVID–19 stvari malenkost drugačne, Zavod Republike Slovenije za transfuzijsko medicino upa na pomoč krvodajalcev in se srčno zahvaljuje vsem, ki darujejo kri.

Srčno žilne bolezni 21. 05. 2020 12.10

Edina bolezen srca in ožilja, katere pogostost v zadnjem času narašča

Srčno popuščanje ni ozdravljivo, vendar lahko napredovanje bolezni upočasnimo z zgodnjo diagnozo, uvedbo kar najboljše terapije in spremembo načina življenja ter tako še naprej počnemo stvari, ki so nam pri srcu.

Seks & razmerja 12. 02. 2020 12.30

10 mitov o virusu HIV, ki ne držijo

Za vas smo zbrali in razkrili 10 najpogostejših mitov in zmot o virusu HIV, ki še vedno krožijo med nami.

Bolezni 13. 09. 2019 10.05

Strokovnjaki razkrili rezultate pilotnega rehabilitacijskega programa za bolnike s krvnimi raki

Program Slovenskega združenja bolnikov z limfomom in levkemijo L&L, Skupaj na poti do zdravja je brezplačen in dostopen program. Po vpisu lahko namreč s programom začnete že naslednji dan oz. v roku enega tedna. Gre za prehransko področje, psihosocialno področje in fizikalno področje, na katerih vam skupina strokovnjakov omogoča celostno rehabilitacijo.

Življenjske zgodbe 10. 09. 2019 13.32

Nove informacije o stanju Michaela Schumacherja

Nekdanjega svetovnega prvaka Formule 1 Michaela Schumacherja so sprejeli v bolnišnici v Parizu, kjer so mu skoraj šest let po nesreči pomagali z zdravljenjem s pomočjo matičnih celic, poroča francoski časopis Le Parisien.

Življenjske zgodbe 09. 08. 2019 10.09

Prvi paralizirani pacient, ki po zdravljenju z matičnimi celicami, lahko premika zgornji del telesa

Kristopher Boesen je 6. marca, leta 2016 doživel tragično prometno nesrečo. Takrat dvajsetletni fant, je na cestišču v Bakersfieldu (ZDA), izgubil nadzor nad svojim vozilom in odneslo ga je s ceste, kjer je potem trčil v drevo. Zbudil se je v bolnišnici, kjer so mu povedali, da je od vratu navzdol paraliziran in da večina njegovega telesa ne bo več nikoli popolnoma v funkciji.

POPovi zdravniki 14. 12. 2010 21.10

Remisija pri diabetesu

Lep pozdrav! mene pa zanima kdaj lahko nastopi remisija pri diabetikih tip1, v kolikšnem času po odkritju diabetisa? in kako močna je lahko? in če je možna kakršna koli regeneracija celic, oz. da jih...

POPovi zdravniki 10. 11. 2009 21.51

Cepljenje proti gripi

Spoštovani! Zanima me vaše mnenje glede cepljenja proti novi gripi za primer osebe, ki je pred mesecem in pol imela presaditev matičnih celic. Oseba je neodporna in smo v dilemi, ali se cepiti ali ne....

POPovi zdravniki 28. 09. 2009 22.49

Sladkorna tip 1 presaditev trebušne slinavle

Pozdravljeni stara sem nekaj čez 20 let in imam diabetes tipa 1 že 15 let. inzulin si vbrizgavam 5x dnevno. diabetes imam urejen (HbA1c okoli 6,5) vendar so se začeli pojavlati zapleti (mikroalbume...

POPovi zdravniki 29. 03. 2009 07.43

Darovanje popkovnične krvi

Kaj menite o hranjenju krvi iz popkovnice? Ali je to le "modna muha" ali pa bo z leti res lahko uporabna za zdravljenje različnih bolezni in za razvijanje različnih "nadomestnih" organov? Hvala za ...

POPovi zdravniki 04. 09. 2006 21.31

Diseminirani plazmocitom

Pozdravljeni! Ponovno se obračam na Vas za nasvet oz.vaše mnenje;oče je trenutno že na drugem krogu VAD-a; ko je šel na punkcijo kostnega mozga so ga zadržali v bolnici-ugotovljeno je bilo,da rdeča c...

Bolezni 08. 05. 2018 07.00

Zelo huda bolezen, ki jo dobi kar vsak tretji

"Kar eden od treh se bo po 55. letu spopadel s srčnim popuščanjem. Gre torej za bolezen, ki je izredno pogosta pa tudi izredno obremenjujoča," pove prim. Matija Cevc, dr. med. Ta precej huda bolezen se lahko pojavi tudi prej, po 40. letu. Najpogostejši znaki so otečene noge, občutek težke sape ponoči in utrujenost. Kot je povedal prof. dr. Bojan Vrtovec, dr. med., pa je izredno pomembno, da se odkrije in začne čim prej zdraviti.

Novice 13. 10. 2016 07.36

Izjemen pionirski uspeh spremenil življenje te mlade družine

Emelie Eriksson in njen sin prihajata iz iste maternice. Iz maternice njene matere. Emelie je prva ženska, ki je rodila otroka, potem ko so ji presadili maternico. Podarila ji jo je njena mati. Gre za pionirski uspeh švedskega zdravnika Matsa Brannstroma. Emelie je o izkušnji spregovorila dve leti po rojstvu sina.

Novice 24. 12. 2015 10.57

Družina, ki je prejela najlepše božično darilo

Mamici treh otrok so dejali, da ima le še nekaj mesecev življenja. Družina se je odločila, da bo zadnje trenutke, ki so jim ostali, izkoristila in jih preživela tako, kot so si vsi vedno želeli. Prav v tem božičnem času pa so prejeli najlepše darilo. Upanje, da bo mamica preživela.

Novice 24. 11. 2015 08.08

Manekenka se bojuje s hudim rakom

25-letna Dayna Christison je pred tremi leti izvedela, da boleha za rakom. Zaradi kemoterapije je izgubila lase. Najprej se je zaradi tega skrivala, nato pa ji je prav zaradi drugačnosti uspelo v modnem svetu.

Koža 06. 10. 2015 08.09

Tako lahko ostanete večno mladi!

Vse več žensk se odloča za osvežitev obraza s pomočjo sodobnih metod pomlajevanja. Danes so te metode namreč že veliko bolj dostopne, hkrati tudi vse bolj izpopolnjene. Da bi izvedeli več o najsodobnejših trendih, smo obiskali kongres korektivne dermatologije v Ljubljani, kjer so svoje znanje predstavili priznani slovenski in tuji strokovnjaki.

Bolezni 10. 09. 2015 08.06

Rak, ki ga zdravniki najpogosteje zamenjajo za blažji prehlad

29-letna Polly Demetriou je prejela antibiotike, ker je opazila manjšo bulico na vratu, tik nad levo ključnico. Osebni zdravnik je pojasnil, da gre za otečeno bezgavko, ki je posledica manjše virusne ali bakterijske okužbe. Prav zato ji je predpisal antibiotike, a izkazalo se je, da bo potrebovala presaditev kostnega mozga.

Novice 23. 04. 2015 13.59

Revolucionarna rešitev proti izpadanju in za ponovno rast las

Dercos je dermatokozmetični strokovnjak za zdravje in lepoto las ter pionir na področju preprečevanja izpadanja las. Z inovativnima molekulama aminexil in stemoxydine, ki sta prisotni v ampulah Aminexil PRO in Neogenic, Dercos preprečuje izpadanje las in aktivira njihovo ponovno rast.

Novice 11. 02. 2015 08.03

Rodila se je noseča z dvojčkoma!

V Hongkongu se je pred meseci rodila deklica, ki je bila ob rojstvu noseča z dvojčkoma. Gre za pojav, ki mu zdravniki pravijo fetus in fetu oziroma zarodek v zarodku. Kako je pravzaprav prišlo do te anomalije?

Novice 17. 12. 2014 13.45

Mislila je že, da se lahko veseli prihodnosti. Nato pa je sledil šok ...

Decembra lani je najstnica Emily izvedela, da trpi za hudo obliko rakavega obolenja limfatičnega sistema, a je bila bolezen po zdravljenju v remisiji. Ko je že mislila, da se lahko veseli prihodnosti, so jo zdravniki šokirali z novico, da se je rak ponovil in urgentno nujno potrebuje presaditev kostnega mozga. Pa se ji bo uresničila božična želja?

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859