namišljeno

Mejna osebnostna motnja: Kako jo prepoznati in kako se zdravi?
Mejna osebnostna motnja se nanaša na občutek in vedenje, ki se osebi, ki ju doživlja, zdita primerna in upravičena, čeprav so ravno ti občutki in vedenje tisti, ki povzročajo težave v življenju bolnika.

Vse, kar morate vedeti o shizofreniji
Ob izrazu shizofrenija si marsikdo zmotno predstavlja osebo, ki ima 'razcepljeno' osebnost oziroma disociativno motnjo identitete. A pozor – gre za napačno prepričanje, saj sta shizofrenija in razcepljena osebnosti dve različni duševni motnji. Pri shizofreniji gre predvsem za izgubo stika s resničnostjo, ki jo največkrat spremljajo prisluhi, prividi in druge spremembe v vedenju in čustvovanju. Po zadnjih podatkih ima v Sloveniji shizofrenijo okoli 20.000 ljudi.

Zato ne smete ignorirati bolečin v medenici
Težave z mehurjem ali z ostalimi reproduktivnimi organi lahko privedejo do bolečin v medenici, ki lahko zelo otežijo življenje. V nadaljevanju vam predstavljamo nekaj najpogostejših razlogov, zakaj se lahko pojavijo bolečine v medenici.

Čustva in vrste čustvenih odzivov
Različne vrste čustev vladajo v našem vsakdanjem življenju, na podlagi teh pa se odločamo in sprejemamo odločitve, ko smo srečni, žalostni, jezni, v dolgočasju ali pa celo frustrirani. Aktivnosti, hobije in različne okoliščine izbiramo na podlagi čustev, razumevanje teh pa nam pomaga pri lažjem krmarjenju v življenju. Kaj sploh so čustva in kakšni so čustveni odzivi?

Kako čustva vplivajo na naše vedenje?
Čustva vplivajo na to, kako dojemamo življenje, kako živimo in, navsezadnje, kako komuniciramo z drugimi. Poznamo različne vrste čustev, ki jih v grobem ne bi smeli deliti na negativna ali pozitivna, temveč na osnovna in bolj kompleksna.

PRISILNA PRIVEDBA IN DVODNEVNA DIAGNOSTIKA
Spoštovani, rad bi nasvet, kako pomagati osebi x, ki ima očitne psihične težave. Oseba x je stara okoli 60 let, pred približno 20 leti je zaradi hudih telesih poškod (rok in nog) pri padcu zadobila tu...

Nov trend! Hujšanje z namišljeno operacijo želodca
Ljudje so v želji po vitkosti očitno pripravljeni poskusiti marsikaj. 59-letna Key, ki je tehtala 143 kilogramov, se je tako odločila, da bo skušala shujšati kar s hipnozo. In za nenavaden način hujšanja je odštela skoraj 800 evrov.

Kako je živeti v nenehnem strahu pred boleznimi?
Hipohondrija se po navadi pojavi med 20. in 30. letom starosti in velikokrat vodi v nesrečno življenje. Kajti nenehna bojazen pred nevarnimi boleznimi je psihično nadvse naporna. A s psihoterapijo se da hipohondra pozdraviti.

Namišljeno nosečnost imajo tudi moški
Psevdocieza je redka motnja, pri kateri nenoseča ženska (lahko tudi moški) trdno verjame, da je noseča (oziroma noseč) in ima tudi objektivne znake in simptome nosečnosti.