nasilni partner

Odlašate? 9 znakov, da ste v razmerju, ki se mu izteka čas
Ne, nikakor ni dobro ’odkorakati’ stran že zaradi najmanjše napake človeka, s katerim smo. Toda tudi druga skrajnost ni dobra – da vztrajamo, četudi vemo, da razmerje nikamor ne vodi. Kako prepoznati znake?

Anksioznost v partnerstvu: dvomi, strahovi in pomisleki
Anksioznost v partnerskem odnosu se nanaša na moteče in vsiljive misli, ki nas vodijo do dvomov v partnerja in pogoste skrbi v zvezi v odnosom. Kaj pa če me vara? Mi morda laže? Kaj pa, če me namerava zapustiti? Tovrstna vprašanja so lahko izjemno obremenjujoča, sploh, če imamo občutek, da nad negativnimi mislimi nimamo več nadzora.

Patološko ljubosumje ali sindrom Othello
Izraziti čustveni izbruhi, zasledovanje, brskanje po osebnih stvareh in nenehna sumničavost morda na prvi pogled bolj spominjajo na filmski scenarij. A dejstvo je, da je patološko ljubosumje še kako resnično in se pojavlja tudi pri nas. V skrajnih primerih lahko vodi tudi do tragičnih zapletov, zato je treba motnjo ustrezno obravnavati.

Psihopati, plenilci brez vesti
Predstavljaje si, da ste prenehali kaditi in da vas še vedno občasno preganja želja po kajenju. V eni od takih kriz svojemu partnerju potožite, kako močno si želite cigarete. Partner vam prijazno reče, da se ni vredno tako mučiti in da kar prižgite eno. Ker ste v resnici le iskali zunanje dovoljenje, da malo skrenete s poti, z olajšanjem potegnete prvi dim. Partner pa vas hladno pogleda in pravi: »Saj sem vedel, da ne boš zdržala.«

Žrtev napada s kislino pokazala svoj nosečniški trebušček
Da se na koncu vse uredi, če le ostanemo močni, kaže zgodba Katie Piper, ki jo je njen nekdanji partner polil s kislino in ji popolnoma uničil obraz. Kljub grozljivemu napadu in hudim preizkušnjam, ki so sledile, je sedaj z veseljem pokazala svoj nosečniški trebušček.

Kako se prepirati s partnerjem?
Partnerji so vedno se in se še bodo prepirali. Prava težava nastane, kadar se prepirati ne znajo. Ali sami med prepiranjem iščete rešitev ali le pustite prosto pot vašim čustvom in občutkom?

Kako prepoznati nasilneža?
V Sloveniji naj bi nasilje v vsakem trenutku doživljalo kar 20 odstotkov žensk. Za psihičnim nasiljem naj bi trpela vsaka druga ženska, za fizičnim vsaka četrta, na splošno pa nasilje predstavlja enega največjih zdravstvenih problemov.

Načrtujte pobeg iz pekla!
Včasih je nasilje težko prepoznati, saj je v začetku odnosa partner lahko zelo prijazen do svoje žene, radodaren in zaščitniški, kasneje pa se pokažejo znaki nadzora in zastraševanja.

Nevarnosti, ki prežijo na homoseksualce
Čeprav vsi ljudje, ne glede na spolno usmerjenost, s popivanjem, kajenjem in nezaščitenimi spolnimi odnosi tvegamo marsikatero bolezen, pa so homoseksualci pogosteje žrtve nekaterih psihičnih bolezni, pravijo raziskovalci.