nasveti za učenje

Vloga spanja pri duševnem zdravju otrok
Obstaja povezava med spanjem ter kognitivnim in jezikovnim razvojem pri dojenčkih in malčkih.

Družbena pričakovanja o ljubezni: Kdaj poslušati sebe in kdaj druge?
Ljubezen je eno najmočnejših čustev, ki jih lahko doživimo, a je hkrati tudi zapleteno področje, ki ga močno oblikujejo družbena pričakovanja. Od starševskih nasvetov do kulturnih norm in medijskih predstavitev smo nenehno izpostavljeni idejam o tem, kakšna naj bi bila ljubezen in kakšni naj bi bili naši odnosi. Kako se spoprijeti z družbenimi pričakovanji o ljubezni ter kdaj je smiselno poslušati sebe in kdaj druge?

'Optimalni slog učenja' je pogosto velika past
Novo šolsko in študijsko leto je tu, s tem pa je internet preplavila gora informacij o tem, kako se "pravilno" in "optimalno" učiti. Praktično vsak produktivnosti influencer je že naložil goro videov, ki naj bi ti pomagali z minimalno dela priti do čim boljšega uspeha. Ampak pozor – slepo sledenje nasvetom iz interneta te lahko spravi v veliko frustracijo!

Nasveti za uspešen prvi zmenek in kako se soočiti z zavrnitvijo
Prvi zmenek je lahko vznemirljiv in hkrati nekoliko stresen. Želimo si ustvariti dober vtis, spoznati drugo osebo in morda vzpostaviti dolgotrajno zvezo. Toda kaj lahko storimo, da bi imeli občutek, da bo prvi zmenek uspešen? Kako se soočiti z zavrnitvijo, če stvari ne gredo po načrtih?

Zato vas imajo 'komarji' raje kot druge
Imate občutek, da vas komarji pikajo bolj kot druge ljudi? Za tem morda dejansko stoji znanstveni razlog.

Pravočasno se pripravite na novo študijsko leto
Zgolj nekaj dni nas še loči od začetka novega študijskega leta. Za nekatere so študijska leta sinonim za učenje, izobraževanje in pridobivanje izkušenj, drugi jih enačijo z zabavo in poznanstvi. Seveda obstajajo tudi tisti, ki so 'zlata sredina'. Ne z enim ne z drugim ni nič narobe, dokler dosežeš tisto, kar si želiš – navsezadnje pa je to verjetno izobrazba, ki si jo želiš pridobiti.

Kako se v najkrajšem možnem času naučiti največ?
Si odlašal z učenjem in ti je zmanjkalo časa? Vsem kampanjskim učencem je situacija poznana ... Vendarle pa obstaja rešitev. Poglejmo si nasvete, kako v najkrajšem možnem času narediti največ.

Kako lahko ponotranjimo zdrav vzorec prehranjevanja?
Večina od nas se zaveda, da je veliko lažje narediti načrt zdrave prehrane, kot pa ga dejansko uresničiti.V današnjem dinamičnem in hitrem svetu je namreč zelo težko vzdržati zdrav vzorec prehranjevanja.

Potrebuješ malo motivacije za maturo?
Vsak, priznamo ali ne, potrebuje malo motivacije, občasno brco v rit in spodbudo, pa naj si bo govora o motivaciji za maturo, športno tekmo ali kakšno drugo tekmovanje. Različne ljudi motivirajo različne stvari, zato ti bodo morda naslednji nasveti pomagali, ali pa ne. Matura je zrelostni izpit, zato se vsekakor izplača, da preveriš in si ogledaš novo in svežo video vsebino!

Kako premagati perfekcionizem?
Vsaka stvar ima svoje meje – tudi delo. In čeprav se sliši paradoksalno, je lahko želja po tem, da bi vse naredili čim hitreje in čim bolj popolno, izredno slaba za naše zadovoljstvo in tudi za našo produktivnost.

3 nasveti, s katerimi bo konec šolskega leta malo manj stresen
Toplejše vreme, daljši dnevi in vonj bližajočega se poletja v zraku nekako ne gredo skupaj z učenjem in popravljanjem ocen, kajne? Koncentracije ni nikoli manj, obveznosti pa nikoli več. Kako premagati stres ob koncu šolskega leta in priti na želeno povprečje?

3 nasveti za učenje, ki te bodo rešili 'zagate'
Pred nami je, kot mnogi radi rečejo, težki januar, ki sledi veselemu decembru. Za nas, učence, dijake in študente, to navadno pomeni, da je pred nami obdobje testov in izpitnih nalog. Kako se uspešno spopasti s tem obdobjem, je v tokratnem vlogu spregovoril naš Oskar.

VLOG: Nasveti za organizacijo iz prve roke
Učenje in razne obveznosti velikokrat prelagamo na slavni 'kasneje'. Bom jutri, bom naslednji teden, enkrat že bo ... Ti zveni znano? Vsi vemo, da ta 'enkrat' in 'bom' nikoli ne prideta. Zakaj je pomembna organizacija in zakaj je ključno, da pri njej najdemo način, ki ustreza nam? Oskar tokrat ponuja nekaj dejstev in nasvetov iz prve roke, ki bodo prišli prav tudi tebi.

Nasveti za organizacijo dela in domačih nalog
Si vedel, da ti dobre organizacijske veščine, celo tiste, ki se zdijo nepomembne, pomagajo tudi v nadaljnjem življenju? Poglejmo si, kako lahko pri organizaciji dela in opravljanju domačih nalog postaneš boljši.

Kampanjski učenci – nasveti, zaradi katerih boste zablesteli
Seveda se učenci delijo na tiste, ki tovrstno učenje poosebijo, ter tiste, ki to počnejo le redko. Vemo, da je nezdravo in škodljivo, toda na žalost se včasih preprosto nihče ne more izogniti kampanjskemu učenju.

Nasveti za bolj kakovostno življenje v zrelih letih
Dejstvo je, da postaja osamljenost vse večja problematika današnjega časa. Zajema vse starostne skupine ljudi, med katerimi so še posebej ogroženi starostniki. Po upokojitvi se življenje močno prestrukturira, kar s seboj prinese tudi zmanjšanje socialnih stikov in posledično slabše psihofizično počutje. Predstavljamo nekaj koristnih ukrepov, ki pripomorejo h kakovostnemu in izpolnjujočemu življenju tudi v zrelih letih.

Trije nasveti za lažje delo (domačih) nalog
Največ, kar lahko naučimo svoje otroke je, da je za reševanje nalog (in s tem tudi srečo in zadovoljstvo) odgovoren sam. Mi smo se to že naučili, priučili tekom življenja, pomembno je, da delovnost in odgovornost za dejanja prenesemo na svoje otroke že v zgodnjih letih.

Težave z vidom, bolečine v sklepih, pozabljivost …
Ribje olje, ki je bogato z omega-3 maščobnimi kislinami, dokazano pomaga pri številnih zdravstvenih tegobah in nas lahko obvaruje pred mnogimi izmed njih. Tu je seznam težav, pri katerih je ribje olje učinkovito.

Mladi kirurg razkril temne in svetle plati svojega poklica
Vseživljensko učenje, nočna dežurstva, odrekanja in dolge stresne operacije so vsekakor nekaj, kar čaka bodočega kirurga. Zakaj ti to delo kljub vsemu zleze pod kožo in te celo nekoliko zasvoji, nam je povedal specializant abdominalne kirurgije Miha Petrič, dr. med.

VIDEO: Nad bolečine v hrbtenici s fizioterapevtskimi vajami
Tudi vas zaradi nepravilne drže, veliko sedenja, ponavljajočih se gibov vse huje boli v predelu hrbtenice? Ste se obrnili na zdravnika, ki vam je bolečine sicer ublažil, zdaj pa vas skrbi, da se bodo težave ponovile? Z nekaj preprostimi vajami, ki jih lahko izvajate tudi sami doma, je vaših skrbi in težav lahko konec.