nepravilna drža

8 najpogostejših vzrokov za bolečine v hrbtu
Vsakdo se je že kdaj v življenju srečal z bolečinami v hrbtu. Bolečine so lahko začasne ali kronične, povzročajo pa jih lahko različni vzroki.

Vpliv slabe drže na dolgoživost in kakovost življenja
Naša drža ima velik vpliv na naše zdravje in kakovost življenja. Slaba drža se pogosto pojavi zaradi dolgotrajnega sedenja, pomanjkanja gibanja, nepravilnega dvigovanja težkih predmetov ali celo zaradi stresa. Čeprav mnogi ne prepoznamo, kako pomembna je pravilna drža za naše telo, ima ta dejavnik daljnosežen vpliv na naše fizično in duševno počutje ter lahko vpliva na naše zdravje na dolgi rok.

6 načinov, kako zmanjšati tveganje za nastanek bolezni zaradi vsakodnevnega sedenja
Dolgotrajno sedenje je postalo običajen del sodobnega življenjskega sloga zaradi dela za računalnikom, gledanja televizije ali vožnje. Raziskave kažejo, da lahko prekomerno sedenje prispeva k številnim zdravstvenim težavam, kot so bolezni srca, sladkorna bolezen tipa 2, debelost in bolečine v hrbtu. Čeprav sedenju pogosto ne moremo povsem ubežati, obstajajo učinkoviti načini za zmanjšanje njegovega negativnega vpliva na zdravje.

6 raziskav o vplivu tehnologije na našo telesno držo
Tehnologija je nedvomno spremenila naš način življenja, vendar je ta napredek imel tudi nekatere posledice, ki so vplivale na naše telesno zdravje. Eno od področij, na katerem so se pojavili najbolj očitni negativni učinki, je telesna drža. S številnimi urami, preživetimi za zasloni, in nenehnim sedenjem v napačnih pozah, je telesna drža mnogih postala vprašanje, na katerega bi morali bolj paziti.

Mišični vozli: kaj so, zakaj nastanejo in kako jih odpraviti?
Mišični vozli so pogost in nadležen pojav, ki lahko povzroči bolečine, napetost ter omeji gibanje. Večino nas je že kdaj pestil občutek zatrdline ali bolečine v mišicah, najpogosteje v vratu, ramenih in hrbtu. Kljub pogostosti pa mnogi ne vedo natančno, kaj mišični vozli so, zakaj nastanejo in kako jih učinkovito odpraviti.

To morate storiti, da bi preprečili najhujše
V današnjem času, ko je delo za računalnikom postalo neizogibno, pogosto pozabimo, kako pomembna je pravilna ergonomija pri delu. Veliko ljudi preživi večino dneva pred zaslonom, ne da bi se zavedali, kako njihove delovne navade vplivajo na njihovo zdravje. Bolečine v hrbtu so ena najpogostejših težav, s katerimi se srečujemo zaradi nepravilne drže in neustreznega delovnega okolja. Kako pa lahko to preprečimo? Ključ je v poznavanju ergonomskih načel.

Tako lahko zmanjšate število bolniških odsotnosti
Sodobna tehnologija in moderen način življenja sta nas pripeljala do tega, da vedno več časa preživimo sede, za pisalno mizo, v avtomobilu ali na domačem kavču. Sedeči način življenja je povezan z vrsto zdravstvenih težav, ki se odražajo v pogostejših bolečinah, slabšem počutju in povečani možnosti za razvoj resnih bolezni.

Vaje za pravilno držo, ki bi jih morali izvajati vsak dan
Poleg tega, da pravilna drža daje o vas vtis, da ste samozavestni in odločni, je vsekakor dobra za vaše zdravje. Nepravilna drža lahko čez čas izzove kar nekaj neprijetnih simptomov, kot so glavoboli, napetost in bolečina v predelu vratu in hrbtenice. Moderen način življenja, ki v večini poklicev od vas zahteva večurno sedenje, pa vaše telo spravlja v nepravilen položaj.

Kako odpraviti nepravilno držo?
Nepravilna drža je zelo škodljiva za zdravje, vendar verjetno niste vedeli, da najbolj lahko škoduje moškim – predvsem njihovem penisu.

Kaj je sindrom karpalnega kanala?
Karpalni kanal je ozek prehod, ki je obdan s kostmi in vezmi v dlani. Sindrom karpalnega kanala nastane zaradi pritiska na mediani živec. Ko je slednji stisnjen, lahko simptomi vključujejo otrplost, mravljinčenje in šibkost v dlani in roki.

Tako lahko neizražena čustva vplivajo na naše telo
Duševne 'brazgotine' so očem nevidne, a naše telo se na stres in negativna čustva odziva na načine, ki lahko na koncu vodijo v bolečino. To še posebej velja za situacije in čustva, ki ostanejo neizražena.

Razlog, zakaj prihaja do bolečin, vas bo presenetil
Najbrž ga ni človeka, ki se vsaj enkrat v življenju ne bi soočil z neko obliko zdravstvenih težav, povezanih s hrbtenico. Vzroki zanje so lahko različni: pri nekaterih gre za prirojene in razvojne spremembe, pri drugih za bolezni in vnetja, pri tretjih za poškodbe. A največkrat so za bolečine v hrbtenici krive degenerativne spremembe, zlasti obraba vretenc, hernija diska, zožanje hrbtenjačnega kanala, artroze in mišične zakrčenine. Za večino teh težav je kriva dolgotrajna nepravilna drža in lega telesa, zlasti v pretežno sedečem položaju, v večini primerov pa najbolj pomaga aktivna fizioterapija, ki vsebuje telesno vadbo, da bi mišično-skeletni sistem spet deloval brezhibno.

5 nasvetov za boljšo držo
'Pravilna drža' ni pomembna zgolj s psihološkega vidika in z vidika zdravja naše hrbtenica, temveč vpliva tudi na druge organe. Kako jo lahko izboljšamo?

Kaj je vzrok za vaše bolečine v hrbtu?
Skoraj vsak se vsaj enkrat v življenju sooči z bolečinami v spodnjem delu hrbta. Preverite, kaj vse je lahko vzrok zanje in kako jih odpraviti.

Nepravilno sedenje na kavču škoduje zdravju vaše hrbtenice
Človeško telo je v osnovi zasnovano za gibanje, zato dolgotrajen sedeč položaj pomeni prisilno držo, ki pa vsekakor vpliva na naše zdravje. Pri nekaterih lahko dolgotrajno sedenje povzroči nelagodno počutje in bolečine v križu.

Kaj je fascija in zakaj je tako pomembna?
Gre za vezivno tkivo, mreno, ki se nahaja pod našo kožo in ovija naše mišice. To pa ni edina naloga fascije, saj ta namreč obdaja in nosi naš skelet, mišice, sklepe, kosti, notranje organe in živčna vlakna. Nepravilni gibalni vzorci se lahko hitro odražajo na poteku same fascije, zato je treba biti previden.

Kako si pomagati, ko vas 'useka' v križu?
Bolečina v križu je zelo pogosta težava, ki se pojavlja pri skoraj dveh tretjinah odraslih. Običajno gre za lažjo poškodbo, ki je posledica nerodnega giba, kot so pretiran zasuk, dvig težkega bremena, okopavanje vrta ali kaj podobnega, kjer se poškodujejo vezi in mišice v križu. Včasih pa je lahko tudi posledica starostnih sprememb. Vzrok je včasih tudi zdrs medvretenčne ploščice.

Tako lahko odpravite bolečine v križu, vratu, mišicah ...
Pretiravanje z aktivnostjo in po drugi strani neaktivnost, sedeče ali stoječe delo, nepravilna drža, nošenje različnih bremen, stres in še bi lahko naštevali. Vsi ti dejavniki so sicer del našega vsakdanjika, hkrati pa so tudi krivci za bolečine v križu, vratu, sklepih in mišicah. Preprečimo ali odpravimo jih lahko na več načinov.

Boleče noge in križ
Pozdravljeni. Stara sem 24 let in in kako leto imam bolečine v križu, nekaj mescev pa se bolečina širi v kolke in po zadnji strani stegen v kolena. Bolečine so najmočnejše zvečer in kadar sem ve...

Degeneracija vratne hrbtenice
Prosim če mi razložite izvid in kako se zdravi moja okvara in ali je nevarno,že zelo!! NEKOLIKO IZRAVNANA CERVIKALNA LORDOZA-ANTALGIČNA DRŽA ZNIŽAN INTERVERT.PROSTOR MED KORPUSI VRETENC C5-C6 ZARADI...

Plakat o rokah in drži
živijo. imam narediti en referat pa nevem kje bi lahko našla kašne informacije. zato Vas prosim da mi pomagate. naslov referata pa je: kako nepravilna drža rok vpliva na hrbtenico. vesela bi bila vsa...

Vdrte bradavice
Pozdravljeni!Tudi jaz se obračam na vas z enim vprašanjem.Enkrat mesečno se mi bradavica na desni dojki uvleče oz zategne, a je to normalno??? Desna dojka me tudi boli, zato prosim za odgovor. Bila se...

špikanje v prsih in hujšanje
Lepo pozdravljeni! Stara sem 27 let in moti me, da me neprestano dajejo neke tegobe. Prijetno je bilo ugotoviti, da se na spletu pojavljajo tudi koristne zadeve, med katerimi je tudi vaša svetovalnica...

'Moje prsi so kar rastle in rastle'
Čeprav je povečanje prsi ena najljubših lepotnih operacij ženskega spola, pa si 51-letna Sharon bolj kot kar koli drugega na svetu želi, da bi imela manjše prsi. Te so ji po vstopu v menopavzo pričele hitro rasti in, kot pravi, ji popolnoma uničile življenje.

S čim ženske ogrožajo svoje zdravje?
Čisto vsakdanje stvari in navade, katerih se pogosto ženske niti ne zavedajo, lahko resno ogrožajo njihovo zdravje in povzročijo kopico nevšečnosti.

Zvezdnica ni uspela skriti hudih posledic ...
Ko se je Lady Gaga pojavila na rdeči preprogi, so mnogi najprej opazili, kako poškodovana so njena stopala. Se sami zavedate vseh posledic, ki jih s seboj prinašajo vrtoglavo visoka obuvala?

Od daleč vedno brezhibna ..., kaj pa od blizu?
Victoria Beckham je že dolgo prepričana, da so visoke pete privlačne in seksi na pogled, a njeni zadnji bližnji posnetki dokazujejo nasprotno. Njenim stopalom so že tako škodovale, da so ostala deformirana, povzročijo pa vam lahko celo resne zdravstvene težave.

Sprožilci glavobola, za katere morda niste niti vedeli
Glavobol že dolgo velja za eno najpogostejših bolečin pri ljudeh. Mesto in jakost bolečine določa veliko različnih dejavnikov. Prav tako je tudi vzrokov za nastanek glavobola veliko in za nekatere med njimi morda niste niti vedeli.

Učvrstite trebuh in zmanjšajte napihnjenost
Uplahnitev kože in podkožnega tkiva v predelu trebuha se pogosto pojavlja tako pri ženskah kakor tudi pri moških po 40. letu starosti ali pa celo prej. Kako lahko s hrano učvrstite strukturo kože?

VIDEO: Premagajte bolečine v hrbtu!
Težave z bolečinami v ledvenem delu hrbtenice ima vsaj enkrat v življenju več kot 80 odstotkov ljudi. Potem ko bolečina mine, lahko skušate hrbet razbremeniti tako, da s posebnimi vajami okrepite trebušne in obhrtne mišice.