nevrofibromatoza simptomi

Kaj storiti, ko v očeh vidimo to?
Je mogoče, da oči spremenijo barvo? Dobesedno ne, obstajajo pa stanja in bolezni, ki lahko vplivajo na navidezno spremembo barve. Odgovor tako in zato ni enoznačen.

Skupina genetskih motenj, ki povzročajo nastanek tumorjev na živčnem tkivu
17. maj je svetovni dan nevrofibromatoze. Nevrofibromatoze so skupina genetskih motenj, ki povzročajo nastanek tumorjev na živčnem tkivu. Ti tumorji se lahko razvijejo kjer koli v živčnem sistemu, vključno z možgani, hrbtenjačo in živci.

Na začetku je bilo videti kot materino znamenje ...
Pred nedavnim je skupina kitajskih kirurgov postavila nov mejnik na področju operativnih posegov: 37-letnemu Yangu Jianbinu so namreč uspešno odstranili kar 110 kilogramov težak tumor, ki je bil na začetku videti kot materino znamenje.

Samo za manj občutljive!
59-letni indonezijski moški Slamet, katerega telo prekriva na stotine tumorjev, je postal prepoznaven po tem, ko ga je kljub bolezni objel sam Papež Frančišek. Sedaj zbira sredstva za operacijo, s katero bi mu lahko vsaj delno odstranili zatrdline in tvorbe, ki že močno ovirajo njegovo dihanje in zdravje oči.

Kaj se mu je zgodilo?
51-letni Indonezijec zaradi svoje iznakaženosti, njegovo telo namreč prekrivajo številni tumorji, živi v skoraj popolni izolaciji in sanja o dnevu, ko bo doživel svoj prvi poljub.

Kljub vsemu je našel ljubezen svojega življenja ...
Telo 62-letnega Indijca je zaradi redke genetske bolezni popolnoma prekrito s srbečimi tumorji, ki mu povzročajo številne preglavice, predvsem zgražanje in odklonilen odnos ljudi. Sedaj pa so se prvi znaki bolezni začeli pojavljati tudi pri njegovem najmlajšem sinu.

Mladeniču obraz iznakazila redka bolezen
26-letni Adam je bil zaradi iznakaženega obraza velikokrat tarča posmeha. Kljub temu je ostal močan, končal je študij, se zaposlil in si poiskal prijatelje, ki ga cenijo zaradi tega, kar je navznoter in ne zaradi videza. ''Z boleznijo sem se že zdavnaj sprijaznil,'' pravi.