nevroplastičnost

Kako s prehrano okrepiti spomin in kognitivne funkcije po 65. letu
Z leti postane miselna ostrina nekoliko manj izrazita, pomnjenje počasnejše, imena in podatki pa pogosteje uidejo iz spomina. To ni nujno znak bolezni, temveč naravni del staranja možganov. Vendar pa lahko z ustrezno prehrano upočasnimo ta proces, okrepimo delovanje nevronov in celo izboljšamo kognitivne sposobnosti.

Nevroplastičnost: Neverjetna sposobnost možganov, da se spreminjajo
Odkrijte čudesa nevroplastičnosti, neverjetne sposobnosti možganov, da se spreminjajo in prilagajajo. Spoznajte različne vrste nevroplastičnosti, kako deluje in kako lahko to pripomore k boljšemu spominu, učenju in okrevanju po poškodbah. S temeljitim razumevanjem lahko izboljšate svoje možganske funkcije.

5 neverjetnih dejstev o možganih
Možgani so zelo zapletena struktura. Vsebujejo milijarde živčnih celic, ki jih imenujemo nevroni, ki morajo komunicirati in delovati skupaj, da lahko telo normalno deluje.

7 načinov, kako se lahko naše telo zdravi samo
V nadaljevanju predstavljamo konkretna znanstvena dognanja, ki nakazujejo na to, kako ima naše telo sposobnost, da se obnavlja in zdravi samo - z mislimi ali brez njih.

7 dokazanih načinov, kako preprečiti Alzheimerjevo bolezen
Okoli 44 milijonov ljudi danes po svetu živi z eno obliko demence, med katerimi je najpogostejša Alzheimerjeva bolezen. S podaljševanjem starostne dobe se bo ta številka do leta 2030 podvojila. A z nekaterimi ukrepi lahko zmanjšamo tveganje za razvoj različnih oblik demence. Tu je nekaj izmed njih.

Novo odkritje o pozitivnih učinkih vadbe
Redna fizična aktivnost ima številne dolgoročne pozitivne učinke na telo. Pomaga krepiti moč mišic in kosti, izboljšuje razpoloženje, povišuje nivo energije in pomaga ohranjati zdravo telesno težo. Zadnja raziskava pa je pokazala, da lahko celo pomaga ljudem hitreje okrevati po poškodbi možganov.