nezadostni

Takšen zajtrk bo na žalost dvignil vaš krvni sladkor
Obstaja veliko dejavnikov, ki lahko povzročijo povišanje sladkorja v krvi, kot so prehrana, stres, spanje, visokointenzivna vadba in zdravila. Normalno je, da sladkor začasno poskoči. Običajno se krvni sladkor dvigne in kmalu zatem se vrne v normalno območje. Težava nastane, ko se krvni sladkor ne zniža.

Vpliv estetske medicine na samozavest: Kako izbrati prave tretmaje in kdaj se ustaviti?
Estetska medicina je v zadnjih letih postala izjemno priljubljena, saj ponuja številne možnosti za izboljšanje videza in s tem tudi povečanje samozavesti. Z napredkom tehnologije in izboljšanjem tehnik so postali nekateri tretmaji dostopni širši javnosti, od pomlajevalnih tretmajev do kirurških posegov. Vendar pa se pojavi vprašanje; kako izbrati prave tretmaje za ohranjanje zdravja in mladostnega videza, ne da bi izgubili svoj naravni videz? In kdaj se je smiselno ustaviti, da ne bi škodili lastni samozavesti? Kje je meja med 'boljšim' in iskanjem vedno 'boljšega'?

5 mitov o čustvenem prenajedanju
Strokovnjaki se strinjajo, da je čustveno prenajedanje nezaželen spremljevalec naše obsedenosti z vitko postavo in je tudi glavni razlog, da težko izgubimo odvečne kilograme. Zakaj sploh prihaja do čustvenega prenajedanja in kako se lahko ustavimo?

Živila, ki jih je dobro uživati poleti
V poletje smo že dobro zakorakali in marsikdo se sprašuje, kaj sploh jesti v teh toplih poletnih dnevih, ko nam marsikatero živilo, ob katerem uživamo v hladnejših dnevih, ne ustreza.

Smo v Sloveniji nezadostno preskrbljeni z vitaminom D?
V maščobi topen D-vitamin je ključnega pomena za pravilen razvoj, rast in ohranjanje zdravja od rojstva do smrti. Eden najpomembnejših D-vitaminov je vitamin D3. Odgovoren je za vrsto funkcij v človeškem telesu, med drugim za ohranjanje zdravih kosti in pravilno delovanje imunskega sistema.

Pityriasis alba
Pozdravljeni, pregledala sem že kar nekja spletnih strani, tudi vaših, večkrat obiskala svojega osebnega zdravnika, vendar zadovoljivih odgovorov še vedno nisem dobila, morda ker gre za specifiko.....

Nezadostni spolni dražljaji in težave z erekcijo pri paru
Lep pozdrav! Stara sem 29 let, brez otrok. S fantom sva skupaj 4 leta. Zatakne se pri spolnosti. Fant pravi, da me med spolnim odnosom ne čuti, kot da ni trenja, zato mu erekcija uplahne in jo ...

Nejsane bolečin
Pozdravljeni! Že od malih nog imam težave z odvajanjem blata zato sem bila dostikrat na čiščenju. Zdaj se mi je to popravlo in z tem nimam več težav.Sedaj imam težave z trebuhom in želodcem. Ob jutrih...

Umivanje zob
Pozdravljeni. Kljub temu da sem na forumu prebral veliko o pravilni tehniki ščetkanja pa me zanima še nekaj: Pravilno naj bi bilo od rdečega proti belemu, toda zobna ščetka Sonicare® vrši gibe lev...

Bolečine v nogi ob velikih naporih
Lepo pozdravljeni! Star sem 19 let in sem aktivni kolesar. Treniram 7 let vsak dan po 3-4ure. Pred dvema letoma se mi je pojavila močna bolečina v levi nogi (kakih 5cm nad kolenom na levi strani in v ...

Tretjini ljudem primanjkuje tega pomembnega minerala
Tretjini svetovnega prebivalstva primanjkuje železa, kažejo podatki Svetovne zdravstvene organizacije, ki svari, da pomanjkanje železa vodi do 30-odstotkov zmanjšane produktivnosti. Poleg tega pomanjkanje tega pomembnega minerala prinaša tudi slabokrvnost in privede do motene koncentracije, razdražljivosti in slabše kakovosti življenja.

Preverite, ali spadate v eno izmed treh ogroženih skupin!
Ste noseči, kadite ali se borite s sladkorno boleznijo? Potem ste, če ne boste izredno pazili na ustno higieno, izpostavljeni veliko večjemu tveganju, da vas neprijetno presenetijo težave z dlesnimi in posledično zobmi.

Je vaše ljubezensko razmerje nezdravo?
Medsebojni odnosi so zapletena in delikatna reč. Zahtevajo veliko prilagajanja, pogajanja in razdajanja. A kaj hitro se lahko razmerje, ki je bilo sprva lepo in za oba partnerja koristno, sprevrže v velik psihični napor.

Nosečnica v zadnjem tromesečju
Zadnji trije meseci so za nosečnice še posebej naporni. Maternica se vse bolj veča in pritiska na notranje organe.

Čimvečkrat si privoščite med!
Med ima veliko protimikrobno učinkovitost in deluje proti številnim bakterijam in nekaterim glivicam. Razlog za to je visoka vsebnost sladkorja, ki preprečuje razmnoževanje bakterij ter delovanje encimov in drugih antibiotičnih snovi.