njive

Napaka, ki jo delamo vsi, pa se tega sploh ne zavedamo
Naši predniki so na svoje jedilnike umeščali predvsem sestavine, ki so bile aktualne v določeni sezoni in so zrasle doma ali v bližnji okolici. Razširjeno in uveljavljeno je bilo blagovno izmenjevanje, ki je zagotavljalo preskrbo in raznolikost na krožnikih. Danes, desetletja kasneje, je lokalna hrana ponovno v središču pozornosti. A tokrat ne le zaradi enostavnega zagotavljanja preskrbe, temveč tudi zaradi zagotavljanja kakovosti, ki postaja vse pomembnejši kriterij zdrave prehrane.

Zdravo in osvežilno poletno sadje
Poletje je čas, ko se zaradi vročine še kako prileže osvežilno sadje. Ne le da se bomo z njim osvežili in nekoliko odžejali, zaradi vitaminov in mineralov, ki jih vsebuje, bomo tudi bolj zdravi.

BUČA
Jesen je čas, ko nas razsveseljujejo buče. Tako tiste okrasne kot tudi jedilne. In vsako leto nas pridelovalci presenetijo s kakšno novo sorto. Sicer pa buče sodijo med najstarejše poznane gojene rastline. Bučne pečke naj bi grizljal že paleolitski človek pred 15.000 leti.

Alergena pošast na pohodu
V grški mitologiji je imela ambrozija velik pomen. Bila je namreč pijača oziroma hrana, ki je vsakomur, ki jo je zaužil, prinesla nesmrtnost.