odpadki

Kaj je SIBO?
SIBO (small intestine bacterial overgrowth) je okrajšava, ki v prevodu pomeni "prekomerno razraščanje bakterij v tankem črevesu".

Kako barva hrane vpliva na vašo prebavo?
Napihnjenost, neprijetno tiščanje v predelu trebuha, redko in oteženo odvajanje majhnih količin blata – to so izjemno pogoste prebavne tegobe, s katerimi se občasno sreča vsak med nami. Lahko so simptomi ali posledice kakšne bolezni, še pogosteje pa nastanejo zaradi neustrezne prehrane, stresa in pomanjkanja gibanja. Prav zato ni nujno, da nemudoma posežete po zdravilih. Pogosto so dovolj že manjše prilagoditve življenjskega sloga in naravni pripravki iz domače lekarne.

5 preprostih trikov za izboljšanje prebave
Prebava je ključnega pomena za naše splošno zdravje, saj vpliva na to, kako telo absorbira hranilne snovi in izloča odpadne snovi. Težave s prebavo, kot so napihnjenost, zaprtje ali prebavne motnje, so pogoste in lahko vplivajo na kakovost življenja. Na srečo obstaja veliko preprostih in naravnih načinov za izboljšanje prebave.

Resen zaplet sladkorne bolezni
Ste že slišali za diabetično nefropatijo? Gre za resen zaplet sladkorne bolezni.

Kaj je res in kaj ni, ko se govori o alkalni dieti?
Nenehno smo bombardirani z dietami, spremembami življenjskega sloga, metodami hujšanja in drugimi trendi, ki so povezani s tem, kar zaužijemo. Modna beseda, ki v zadnjih nekaj letih osvaja vse vidike našega življenja, je alkalna dieta.

Kako poplave vplivajo na širjenje bolezni?
Poplave, ki smo jim bili priča v zadnjih dneh, vplivajo na posameznika tako fizično kot psihično. Neposredno prizadeti čutijo posledice na svojem telesu, psihi in seveda tudi v svoji okolici. To pa še ni vse. Poplave na žalost pustijo posledice tudi na in v našem okolju z zdravstvenega vidika.

Zakaj čutimo bolečine po masaži?
Masaža blagodejno vpliva na naše telo, psiho in splošno dobro počutje, a nemalokrat lahko po njej občutimo tudi fizično bolečino. Zakaj prihaja do takšnih in drugačnih bolečin?

Kaj morate vedeti o prebavnem sistemu?
Hrana, ki jo jeste, ima neverjetno potovanje skozi vaše telo, od vrha (ust) do dna (vaš anus). Na tej poti se absorbirajo koristni deli vaše hrane, kar vam daje energijo in potrebna hranila. Danes pa bomo zajeli opis delovanja prebavnega sistema po korakih.

Mojikatalogi.si, nova spletna stran, ki skrbi za okolju prijaznejše listanje
Cilj nove spletne strani Mojikatalogi.si, ki na enem mestu združuje digitalne kataloge različnih ponudnikov, je, da se bistveno zmanjšajo odpadki, potrošniki pa dobijo enostavno in interaktivno brskanje po akcijah in ugodnostih na način, ki je smiseln za čas, v katerem živimo. Ste že pobrskali po izjemni spletni strani?

Kam z zdravili s pretečenim rokom uporabe?
Ste se kdaj vprašali, kaj storiti z zdravili, ki jim preteče rok uporabe? Vsekakor ni odgovorno, da z zdravstvenimi odpadki ravnamo tako, da jih zavržemo v smeti ali pa jih odplaknemo v odtoke, kot to počno v nekaterih gospodinjstvih. Kakšne so lahko posledice neprimernega ravnanja, si lahko preberete spodaj.

5 bolezni, ki se lahko pojavijo, če ne spite dovolj
Spanje je ključnega pomena za vaše fizično zdravje. Med spanjem se naše telo obnavlja, vključno s krvnimi žilami in srcem. Pomanjkanje spanja lahko zato vodi do povečanega tveganja za bolezni srca in ožilja, visokega krvnega pritiska, sladkorne bolezni in kapi.

7 znakov bolezni, ki vam jih lahko razkrivajo vaši zobje
Vnetja, ki izbruhnejo v ustni votlini in spremenjena zobna sklenina so lahko simptom nekaterih bolezni. Kaj torej lahko o vašem zdravju razberete iz vaših zob in ustne votline?

Odkrili, zakaj kmalu ne bomo več zavrgli jajčnih lupin
Ob pripravi različnih jedi z jajcem jajčno lupino običajno odvržemo v smeti, a morda temu ne bo več tako v prijodnosti. Strokovnjaki z Univerze Massachusetts so odkrili, da je jajčna lupina še kako uporabna. V svojih poskusih so z zdrobljeno jajčno lupino uspeli pozdraviti in znova obnoviti človeške kosti in zobe. Izkazalo se je, da lahko snovi iz jajčne lupine pomagajo k razvoju kostnih celic.

5 znakov, da so toksini ujeti v vaše telo
Že samo, ker živimo, vnašamo toksine v telo. Toksini niso samo pesticidi in nevarni odpadki, a vse snovi, ki škodujejo telesu. Prejmemo jih prek hrane, zraka, vode, oblačil, celo mobilnega telefona. Več jih v telo vnesemo, če kadimo, pijemo alkohol ali jemo močno predelano hrano. Naše telo ima mehanizme, da toksine izloči, a včasih se jih nabere preveč in pride do slabega počutja.

Šest let zlorabljena, mučena in zaprta v omaro …
Pred dvanajstimi leti je policija v Teksasu na domu Barbare Atkinson naletela na grozljivo podobo. Po prijavi sosede so našli v omaro zaprto, izstradano, mučeno in zlorabljeno deklico Lauren Kavanaugh, ki je bila dolgih šest let žrtev zlorabe svojih staršev.

Boste dopustili, da vas ubije cigareta?
"Kajenje naredi človeka neumnega, napravi ga nezmožnega, da bi mislil in pesnil. Kajenje je huda nevljudnost, to je nepriljudna nesramnost," je nekoč zapisal že J. W. Goethe. 250 let kasneje pa vse mogoče raziskave potrjujejo negativne učinke kajenja, ki je eden najpogostejših povzročiteljev smrti na svetu.

Odgovorna raba zdravil: Več zdravja, manj odpadkov!
Pravilna in odgovorna uporaba zdravil je ključna za učinkovitejše zdravljenje in zmanjšanje tveganja za nastanek neželenih učinkov. Na ta način se seveda zmanjša tudi količina odpadnih zdravil.

Zaradi bolnišničnih okužb letno umre 37.000 Evropejcev!
Roke, kirurški instrumenti, tekočine za infuzijo, zrak … Vse to so sredstva, prek katerih se zaradi slabe higiene v bolnišnicah širijo okužbe, ki so vsako leto vzrok za kar 37.000 smrti v Evropi.

Ostal je brez noge
Ko se je koža okoli Robovih prstov na nogah začela luščiti, ga to ni skrbelo. V roku nekaj tednov pa so prsti postajali vijolični, zatem črni, Rob pa je ostal brez noge.

Pazite, kam odvržete stara zdravila
Napačno ravnanje z zdravili lahko povzroči škodo za ljudi in okolje. Zdravila ne spadajo med komunalne odpadke ali v odtoke kanalizacije, saj vplivajo na okolje. V lekarniški zbornici si tako želijo, da bi ljudje neporabljena zdravila vrnili v lekarne.

S čistim okoljem do zdravja
Si želite živeti v čistem okolju in še dolgo piti vodo iz pipe in ne iz plastenk? Potem se jutri pridružite prostovoljcem, ki bodo po vsej Sloveniji zavihali rokave in čistili divja odlagališča, ki zastrupljajo podtalnico.

Plastične vrečke ubijajo živali in zastrupljajo ljudi
Ko boste naslednjič stali v trgovini pred blagajno, se spomnite, da se nereciklirana plastična vrečka razkraja od 500 do 1000 let in da zaradi njih vsako leto pogine na tisoče morskih živali. Ne le to, zaradi tovrstnih odpadkov trpi tudi vaše zdravje, saj z njimi onesnažujemo pitno vodo.