ojačevalci okusa

Ste že slišali za sindrom prepuščajočega črevesja?
Že Hipokrat, eden najbolj znanih zdravnikov vseh časov, je trdil, da smrt sedi v črevesju. Je črevesje res izvor številnih bolezenskih težav? Znanstveniki danes črevesje označujejo za naše druge možgane.

Pokukajte v jedilnik nutricistke
Ste se kdaj vprašali, kako se prehranjujejo tisti, ki so na tem področju strokovnjaki? Zanimalo je tudi nas, zato smo nutricistko Mojco Cepuš prosili, da en dan preživi s fotoaparatom v torbici. Obljubila je, da bo fotografirala prav vse, kar se bo znašlo na njenem krožniku, tudi morebitne pregrehe. Spodaj si lahko ogledate rezultat. Nas je najbolj navdušilo, kako se uspe posladkati, ne da bi škodila svojemu zdravju.

Odkritje je mnoge šokiralo!
Med drugo svetovno vojno je pomarančni sok zaslovel kot eden najbolj zdravih prehranskih dopolnil. Vendar pa strokovnjaki ugotavljajo, da je masovna proizvodnja tega priljubljenega izdelka terjala svoj davek. Pomarančni sok tako kljub številnim vitaminom in mineralom, ki ga vsebuje, ne predstavlja več vir zdravja, kajti ne vsebuje nobenih vlaknin, istočasno pa je nasičen z nezdravimi sladkorji.

Slovensko razkritje: Mislite, da jeste mleto meso, v resnici pa ...
Zveza potrošnikov je pri testiranju predpakiranega mletega mesa ugotovila, da je večina proizvajalcev svoje kupce namerno zavajala. Dr. Pajk Žontar zato opozarja, da se moramo naučiti, kako takšno prikrivanje resnice prepoznati.

Kako si pravilno čistimo ušesa?
Kljub temu da se nanje redko spomnimo, bi bilo še kako priporočljivo poznati nekatera dejstva o ušesih – od tega, kako jih čistiti, in do tega, zakaj z zamašenimi ušesi ni priporočljivo leteti.

Kateri aditivi v hrani povzročajo raka?
Praviloma je za vsako živilo določeno, kateri in v kolikšni meri se lahko uporablja aditiv. Ugotavljanje varnosti aditivov poteka po mednarodnih predpisih. Na leto pojemo kar 4 kilograme teh strupenih snovi.