pečke

Lahko pečke lubenice pojeste?
Eden od razlogov, zakaj imamo radi tople mesece je zagotovo tudi bogata ponudba svežega sadja in zelenjave. V vročih dneh je za hidracijo telesa odlična sočna in sladka lubenica, pri kateri pa se navadno izogibamo njenim rjavo, črnim pečkam. A sem ter tja lahko kakšno tudi pojeste. Preverite, zakaj.

6 toksičnih živil, ki jih imate morda v kuhinji
Vsi že vemo, da je meso pred uživanjem treba dobro prekuhati in da moramo biti previdni, če uživamo surove ribe ali školjke, da so te sveže. A pri nekaterih drugih živilih nismo tako pozorni, čeprav lahko vsebujejo škodljive toksine in strupe, če jih ne pripravimo pravilno. Predstavljamo vam nekaj izmed njih.

FOTO: 10-centimetrski 'kamen' iz želodca odstranili s kokakolo
Ekipa Korejskih zdravnikov je 61-letnemu moškemu odstranila 10 centimetrov dolgo in 8 centimetrov široko kamnu podobno tvorbo v želodcu, na povsem nenavaden način – z vbrizgavanjem kokakole!

NONI
Čeprav je tropski sadež noni rastlina s številnimi zdravilnimi učinki, pa ga večina Evropejcev še ne pozna dobro. Verjetno pri nas ni tako priljubljen kot ostali tropski sadeži tudi zaradi njegovega močnega vonja in grenkega okusa.

BUČA
Buče prihajajo iz Amerike. Uživali so jih Indijanci v Mehiki in srednji Ameriki. Evropski mornarji so buče prinesli v Evropo. V 17 stoletju so se pojavile v Angliji, zaradi svojih kulinaričnih odlik pa so se hitro razširile po vsem svetu.

Zakaj ne bi tokrat slivovih?
Govorimo o slivovih cmokih. Privoščite si jih ali pa kakšno drugo jed iz sliv. Slive so namreč vsestranski in zdrav sadež, ki jih lahko uporabite za pripravo različnih jedi.

Buče v kulinariki in zdravilstvu
Težko najdemo zelenjavo, ki bi jo lahko pripravili na toliko različnih načinov kot buče. Lahko so v glavnih ali stranskih vlogah, v vsakdanjih in slavnostnih obedih.

BUČA
Jesen je čas, ko nas razsveseljujejo buče. Tako tiste okrasne kot tudi jedilne. In vsako leto nas pridelovalci presenetijo s kakšno novo sorto. Sicer pa buče sodijo med najstarejše poznane gojene rastline. Bučne pečke naj bi grizljal že paleolitski človek pred 15.000 leti.

Bi imeli bučo na penisu?
Koteke so posušene buče, ki še danes služijo kot zaščita penisa nekaterim domačinom v Indoneziji. Uporabljajo jih v obredne namene, pa tudi v vsakdanjem življenju.