pitna voda

Izbira vode lahko vpliva na naše zdravje
Logično in pravilno je, da ob žeji najprej posežemo po najbolj naravni in zdravi pijači – vodi. Pa se pri tem tudi vprašamo, kakšno vodo pijemo in kako vpliva na naše telo?

Živila, ki pomagajo proti utrujenosti
Vemo, da lahko prehrana in določena živila vplivajo na izboljšanje naše koncentracije ali pa tudi nasprotno – po določenih živilih smo lahko zelo zaspani. (Zdrava) prehrana je bistvenega pomena ne le za premagovanje utrujenosti, temveč tudi za celotno optimalno počutje.

Kako se izogniti mačku? To naj bi bila najboljša rešitev
Ali obstajajo načini, s katerimi se lahko izognemo mačku?

Kaj storiti z živili, ki so prišla v stik s poplavno vodo?
Glede na razmere v preteklih dneh, ki so prizadele mnogo ljudi, se poraja nemalo vprašanj. Med drugim tudi, kaj storiti z živili, ki so prišla v stik s poplavno vodo. Zelo kratek odgovor je, da moramo takšna živila, žal, zavreči.

Pomembne informacije glede prekuhavanja vode
Zaradi vremenskih razmer in poplav so komunalna podjetja z zahodnega in severnega dela države prebivalce pozvala k prekuhavanju ali uporabi ustekleničene vode. Ukrepi veljajo predvsem za naslednja področja, poglejmo si tudi, kako vodo pravilno prekuhavati.

Najpogostejši vzrok zloma zoba
Zlomljen zob je boleča izkušnja, ki jo lahko doživi vsak do nas. Razlogi za zlom so različni: od zunanjih dejavnikov, kot je poškodba, do notranjih, ki so lahko posledica nepravilne sestave sklenine – zunanjega ovoja zoba in kariesa. Veliko vlogo igra preventiva, pomembno pa je tudi, da se zavedamo, kako postopati ob takem dogodku.

Kaj je norovirus in kakšni so simptomi?
Norovirus je najpogostejši vzrok virusnega gastroenteritisa pri odraslih. Simptomi (bruhanje in driska) se pojavijo v 1–3 dneh od okužbe. Pri okužbi z norovirusi ste kužni od trenutka, ko se začnete počutiti slabo. Čeprav se po dnevu ali dveh začnete počutiti bolje, ste kužni še vsaj tri dni, podatki kažejo, da so nekateri kužni celo še dva tedna po izbruhu obolenja. Običajno so dlje kužni otroci.

8 nasvetov za zdravje vaših ledvic
Normalno ima vsak človek po dve ledvici. Gre za parni organ fižolaste oblike, leži pa za potrebušnico ob hrbtenici. Njegova osnovna naloga je filtriranje odpadnih presnovkov, odvečne količine natrija in vode iz krvi ter njihovo odstranjevanje iz telesa, zato je pomembno, da ohranjamo njegovo zdravje. Kako lahko pripomoremo k delovanju in zdravju svojih ledvic?

3 smrtni primeri zaradi napačne uporabe
Nikar ne uporabljajte neti posodice, preden si ne preberete, kako natanko jo je treba uporabljati in kaj vse gre lahko narobe. V ZDA so v zadnjem času zabeležili vsaj tri smrti, ki so povezane z uporabo neti posodice.

Greste na potovanje? To morate zagotovo vzeti s seboj
Najpogostejša zdravstvena težava, ki mnoge pesti na potovanju je driska. Z njo se spopade kar 20 do 50 odstotkov ljudi, ki potujejo po svetu. Na potovanju se pogosto spopademo tudi z zaprtjem ali napihnjenostjo. Prav zato je pomembno, da s seboj vzamete probiotike.

Kako nadzorovati delovanje ščitnice na naraven način?
Mnoge ženske se spopadajo s težavami s ščitnico, a se tega ne zavedajo. Utrujenost, pridobivanje telesne teže, preskakovanje srce ali nespečnost preprosto pripisujejo sodobnemu tempu življenja. A ti simptomi so pogosto lahko tudi znak nepravilno delujoče ščitnice. Poleg posveta z zdravnikom lahko na delovanje ščitnice močno vplivajo tudi vsakodnevne navade. Preverite, katere.

Terme Snovik - Termalna voda je vir zdravja
Termalna voda v Termah Snovik ima blagodejne balneološke značilnosti in izdatno energijsko vrednost. Primerna je za plavanje, blagodejno vpliva na kosti, kožo in prebavo, je pitna, zato je na voljo po celotnem termalnem kompleksu.

Vam primanjkuje tega pomembnega minerala?
Magnezij je pomemben mineral, ki skrbi za zdravje kosti, mišic, prebave, izboljšuje razpoloženje in varuje pred številnimi boleznimi. A kot kažejo zadnje raziskave, vse več ljudi, še posebej mladih, trpi za pomanjkanjem tega pomembnega minerala.

Nevarnosti, ki pretijo na daljših potovanjih!
Vsi, ki se na dopust odpravljate v eksotične kraje, bodite pozorni na bolezni, ki tam prežijo na vas. Katere so najpogostejše in kako se pred njimi zaščititi?

Pozor, če pijete ustekleničeno vodo
Ste prepričani, da morate kupovati ustekleničeno vodo, ker je ta bolj zdrava od tiste, ki priteče iz pipe? Dejansko toliko dražja plastenka ni vedno boljša od vodovoda.

12 čudežnih snovi, ki poskrbijo za lepoto
Lepa postava še ne zagotavlja resnične lepote, pomembna je namreč tudi notranja lepota, ki je odvisna tudi od prehrane, s katero poskrbimo za svoje zdravje in vitalnost. Preberite, katerih 12 snovi bo pripomoglo, da bo vaše telo bolj zdravo in obenem tudi lepo.

VIDEO: Naredite delovno mesto srcu prijazno!
Letošnji svetovni dan srca obeležujemo pod geslom Delam s srcem. Organizacije ter društva za srce v svetu in pri nas tako pozivajo delodajalce in zaposlene, naj tudi z zagotovitvijo ustreznih delovnih pogojev poskrbijo za zdravje srca.

Po poplavah previdno z vodo in živili!
Poplavne vode, ki so v preteklih dneh zajele nekatere dele Slovenije, niso povzročile le številne materialne škode, temveč so s seboj prinesle tudi nekaj nevarnosti za naše zdravje. Katere in kako se jim izogniti, smo povprašali na Inštitutu za varovanje zdravja.

So fekalije našli tudi v gaziranih pijačah v Sloveniji?
Potem ko smo poročali o tem, da so v Združenih državah Amerike v gaziranih pijačah našli fekalije, smo preverili, ali so tovrstne snovi tudi v gaziranih pijačah v Sloveniji.

Voda iz plastenk je nevarna zdravju!
Čeprav pijemo vodo iz plastenk prav zato, ker želimo v svoje telo vnašati čim bolj čisto vodo, pa zadnje raziskave kažejo, da ta voda ni zdrava, saj se vanjo iz plastike embalaže izloča snov bisfenol A (BPA). Poleg tega je pitje iz plastenk neekološko.

Hrana za 'pamet' in dobro voljo
Kar vsak četrti slovenski otrok ima preveliko telesno težo, kažejo raziskave. Hkrati pa našim šolarjem vse bolj zmanjkuje časa in volje za zdrave obroke, zato vse več posegajo po premastni, presladki in preslani (hitro pripravljeni) hrani.

Cepljenje proti virusu HPV – PROTI
Predsednik Društva za svobodno odločanje Primož Verbič pravi, naj starši pri odločitvi za cepljenje upoštevajo, da je lahko cepljenje deklic proti virusu HPV celo smrtno nevarno. Zato naj se pred odločitvijo dobro informirajo.