polnjenje

Ali so polnila za ustnice varna? To so tveganja
Težave pri povečanju ustnic nastanejo zaradi slabe tehnike, pretirane uporabe polnil ali nekvalitetnih izdelkov.

8 znakov, da imate zdrav odnos sami s sabo
Skrb za odnos s samim sabo je temelj srečnega in izpolnjenega življenja. Ko se naučimo spoštovati, sprejemati in podpirati sami sebe, lahko uspešneje premagujemo življenjske izzive ter gradimo boljše odnose z drugimi. Zdrav odnos s sabo ne pomeni popolnosti, temveč sposobnost, da se poslušamo in spoštujemo svoje potrebe ter čustva.

Od gledanja serij do spanja: tako boš premagal lenobno zimsko vzdušje
Zima je čas, ko narava počiva, temperature padejo, dnevi postanejo krajši in pogosto se srečujemo z lenobnim vzdušjem, ki nas vabi, da se udobno namestimo na kavč, si privoščimo maratone serij in se umaknemo od sveta. Vendar pa lahko dolgi zimski dnevi privedejo do pomanjkanja motivacije in energije, kar lahko vpliva na naše počutje. Kako se spoprijeti s to zimskimi zimskimi težavami in najti ravnovesje med udobjem in aktivnostjo?

Kako ne zasovražiti dela?
Praktično vsakega je že kdaj zagrabila huda panika, ko je pomislil na vse svoje obveznosti za šolo ali faks. In potem se ure in ure siliš delati, po parih dneh pa pride totalna izčrpanost in ne moreš narediti prav nič. Nič ni narobe s tabo – samo pristop je bil napačen.

Najpogostejši vzrok granuloma
Kaj je zobni granulom? Zakaj pride do njega? Kakšne so rešitve in če obstaja, kakšna je preventiva?

To so znaki zastrupitve z nikotinom
Zastrupitev z nikotinom je posledica prevelike količine nikotina v telesu.

Najboljši način za hitro in varno ohladitev
Poleti ljudje iščemo najrazličnejše načine, kako se ohladiti in zmanjšati tveganje za vročinski udar. Starejši odrasli, tisti z osnovnimi zdravstvenimi težavami in otroci so najbolj ogroženi. Otroci in starejši imajo namreč manj učinkovite telesne sisteme za odvajanje toplote stran od telesa.

Kakšna je razlika med botoksom in dermalnimi polnili?
Pogosto potekajo razprave o botoksu in dermalnih polnilih. Kaj izbrati, kakšne so razlike?

Pomlajevanje obraza in botoks - kaj morate vedeti?
Znakom staranja se ne moremo povsem izogniti in priznajmo si, da že ob prvih ali dalj časa motečih gubah velikokrat pomislimo na botoks. To sicer še ne pomeni, da ga tudi uporabljamo, ker nas na primer motijo utrujena in povešena koža na obrazu, vedno namrščeno čelo, mogoče preveč zgovorni podočnjaki, smejalne gubice in tako naprej, ampak da se o njem veliko govori, ker velja za najboljšo rešitev, če imamo težave z gubami.

Vse, kar morate vedeti o dvigu zadnjice
Lepo oblikovana zadnjica je vedno bolj v ospredju in mnogi jo imajo celo za najprivlačnejši del telesa, medtem ko je še toliko bolj na udaru, ko nosimo oprijeta oblačila ali kopalke. Poznamo okrogle, srčaste, hruškaste in tako naprej. A ne glede na našo genetiko, si pogosto želimo, da bi bila čvrsta in dvignjena. Danes obstaja že kar nekaj načinov, kako lahko to dosežemo, med njimi tudi lepotni poseg, kot je dvig zadnjice, ki ga opravljata tudi kirurga, dr. Medved in dr. Višnjar. Kako je videti sam poseg in kakšni so rezultati, si lahko preberete v nadaljevanju.

Kaj morate vedeti o pljučni hipertenziji?
Pljučna hipertenzija je ime za skupino bolezni, do katerih pride zaradi različnih vzrokov. Vsem skupinam je skupen trajno povišan sistolični tlak v pljučni arteriji. Zdravljenje pljučne hipertenzije je odvisno od njenega vzroka.

Tipi osebnosti in prilagajanje koncu pandemije
Čeprav mnogi čutijo neizmerno olajšanje in navdušenje zaradi postopnega vračanja v ’normalno’ življenje, vsi ne doživljajo enakega vznemirjenja pri prehodu v svobodnejše obdobje. Razlike v doživljanju so v veliki meri odvisne od tipa osebnosti.

Kaj se zgodi, če ne spimo dovolj?
Kot je v oddaji Nasmeh zdravju povedala dr. Leja Grošelj, kar ena tretjina Slovencev spi premalo. Toda tako kot baterija v telefonu dandanes potrebuje vsakodnevno polnjenje, tudi naše telo za normalno funkcioniranje potrebuje dovolj spanca.

Kakšne so prednosti igranja golfa?
Golf naj bi po vsem svetu igralo skoraj 70 milijonov ljudi v več kot 200 državah. Eden najbolj prepoznavnih zdravnikov začetka 19. stoletja, dr. Benjamin Rush, je zapisal: ''Golf je vadba, s katero se ukvarjajo gospodje na Škotskem. Kdor se enkrat do dvakrat tedensko ukvarja z golfom, živi deset let dlje kot drugi.''

Povečanje prsi – je to prava odločitev za vas?
Povečanje prsi je za mnogo žensk sopomenka za samozavest, hkrati pa gre za pomembno osebno in dolgotrajno odločitev. Zaradi razlogov, kot so nesimetričnost, ptoza ali povešenost dojk, manjše deformacije ali hipomastija (premajhna prostornina ene ali obeh dojk), lahko ženska izgubi samozavest, se ne počuti dobro v svoji koži, je manj produktivna, kreativna in je navsezadnje nesrečna. Poleg same želje po spremembi, pa je vsekakor potrebno, da se o posegu prej informirate in posvetujete z zdravnikom kirurgom. V želji, da bi vam pri vaši odločitvi pomagali, smo za vas pripravili informacije, ki si jih vsekakor morate prebrati.

Poznate razliko med trajnimi in začasnimi polnili?
Z vbrizganjem polnil pomladimo kožo, zgladimo gube in povečamo prostornino mehkih tkiv. Trajanje učinkov je različno, odvisno od vrste uporabljenega polnila. Kakšna je razlika med trajnimi in začasnimi polnili in kakšne so posledice pretirane uporabe teh ter na druga vprašanja na to temo, nam je odgovarjal priznani slovenski lepotni kirurg Andrej Testen dr. med., spec. plastične, rekonstruktivne in estetske kirurgije.

Kaj je nalezljiva bolezen leptospiroza, katere porast opažamo tudi pri nas?
Leptospiroza je zoonoza, nalezljiva bolezen, razširjena po vsem svetu. Pojavlja se kot febrilno obolenje, povzroča lahko težke pljučnice in nevrološke motnje ter okvare jeter in ledvic. Običajno se kaže kot kratkotrajna bolezen, s povišano telesno temperaturo, bolj redko pa kot Weilova bolezen, ko pride do težje poškodbe jeter, ledvic in drugih organov. V določenih primerih torej leptospiroza lahko privede do smrtnega izida.

Filerji – kaj vse morate vedeti o njih?
Sodobna estetska medicina vse bolj uporablja dermalna polnila. Vedno bolj priljubljena je hialuronska kislina, ki jo aplicirajo v točno določene dele obraza: od lic do ustnic. Vplivneži na Instagramu in Youtubu metode korekcije obraza nenehno promovirajo med mladimi in morda so ravno zato pri njih tako priljubljena. Slaba stran filerjev je predvsem, da mora, "če je stranki učinek všeč, priti po vnovično aplikacijo polnila". Kaj vse še morate vedeti o filerjih, preden se odločite za njih?

Novartis Sloveniji podaril 500.000 ameriških dolarjev za pomoč pri obvladovanju pandemije COVID-19
Farmacevtska družba Novartis je v okviru svoje globalne pobude za odziv na pandemijo COVID-19 ustanovila sklad v vrednosti 20 milijonov ameriških dolarjev. Finančna podpora je namenjena državam in skupnostim po vsem svetu, ki jih je bolezen najbolj prizadela, tudi Sloveniji.

Kakšna mora biti protivirusna domača zaloga hrane?
Izbruh novega koronavirusa Covid-2019 od vseh nas zahteva določene preventivne ukrepe. Vsak dan izvemo za novo število okuženih, ustanove se druga za drugo zapirajo ali sprejemajo nove preventivne ukrepe, prilagajanje vseh nas na situacijo pa mora biti hitra in učinkovita.

Rdeča luč naj zasveti, ko preležite cel vikend in ste utrujeni še v ponedeljek
Če si po službi ali čez vikend želite le počitka ter ste nato kljub dvodnevnem poležavanju utrujeni še v ponedeljek, je to znak za alarm, pravi psihiatrinja prof. dr. Mojca Zvezdana Dernovšek, dr. med., spec. psihiatrije. Pogovarjali smo se, kdaj je stres normalen, kdaj pa ga je preveč. In kdaj nam zaradi stresa pripada tudi bolniška.

Povečanje volumna mehkih tkiv obraza
Pozdravljeni, zanimam se za polnjenje upadlga obraza - spodnji del lic - z lastno mascobo. Po ekstrakciji zhornjih stirk zaradi ortodontskega zdravljenja ter posledicnem zozanju obraza moj obraz ni ve...

Bil sem kregan, ker sem vegetarijanec
Pozdravljeni! Lansko leto sem postal vegetarijanec in me zanima kaj vi menite o tem. Sicer sem star 16 let in sedaj se počutim veliko bolje, nič nisem utrujen in še do zdaj nisem imel nobenega prehl...

Pretanka zgornja ustnica
Pozdravljeni! Imam nekaj kratkih vprašanj. Zanima me, ali je možno operirati in malce preoblikovati tako imenovani philtrum, ki se nahaja med zgornjo ustnico in nosom? imam namreč zelo široki in do...

Rak prostate
Pozdravljeni! Postavljam vprašanje glede očeta, starega 64 let. Pred 10 leti je imel operacijo sečnice, katera je bila zožana. Prostata je bila povečana, drugih stanj na prostati ni bilo ugotovljenih...

Povešene prsi
Spostovani! Pri 26-ih letih imam tako povesene prsi, da me je groza ze, ce jih vidi moj partner. Nikoli nisem imela shujsevalne diete, vendar imam ocitno slabso kozo, saj so prsi tudi polne strij. Za...

Korekcija sprednjega zoba
Spoštovani! Prosila bi vas, če mi poveste, koliko okvirno bi stala korekcija sprednjega zoba, ki je obarvan črno(polovica). Ta črnina je posledica padca v mladosti. Hvala za odgovor in lep pozdrav...

Vsadki za povečanje prsi
Lep pozdrav! Sama že nekaj časa razmišljam o silikonskih prsih, zanima pa me, zakaj ti vsadki izgledajo kot bi bili zacementirani in se praktično ne premikajo kot naravne prsi. Ali mehkejših zadev za ...

Bolečine po zdravljenju zoba
Pri 54 letih imam redno popravljane zobe. Pred slabim letom sem prišel k zdravniku na pregled in z manjšo bolečino v enki zgoraj. Po pregledu je sledilo 5 kratno zdravljenje,odstranitev živca ter zali...

Uhajanje urina
Pred časom me je v avtomobilu napadel neznanec. Po tem dogodku imam večje težave pri zadrževanju vode. Na urološkem pregledu je bila ST naslednje: Abdomen je pod nivojem toraksa, palpatorno b.p., le...