Vizita.si

ponavljajoča

Estetska medicina 31. 03. 2025 03.32

Zakaj se pojavijo povešene veke in kako jih odpraviti?

Ptoza je stanje, pri katerem se zgornja veka povesi, pokrije del očesa ali pade čez oko. Zakaj pride do tega in kakšne so rešitve?

Zdravje 18. 03. 2025 04.52

Šokantni podatki, stanje, s katerim se sooča kar 85 % ljudi

Včasih se ob koncu dneva počutimo povsem izčrpane, čeprav se čez dan ni zgodilo nič posebej napornega. Vzrokov za to je lahko več, eden najpogostejših pa je mikrostres, ki se neopazno kopiči čez ves dan. V nadaljevanju članka bomo pogledali, kako lahko mikrostres prepoznamo in ga učinkovito zmanjšamo.

Zdravje 19. 10. 2024 04.26

To se zgodi, če 'vrtate' po nosu

Priznamo ali ne, večini od nas prst kdaj pa kdaj zaide tudi v nos. To početje ni problematično, dokler se to ne razvije v vsakodnevno prakso. V tovrstnem primeru je lahko to vedenje celo škodljivo.

Estetska medicina 06. 10. 2024 04.11

Zakaj se mladi odločajo za preventivni botoks?

Vse več mladih naj bi se odločalo za preventivni botoks. Kaj je preventivni botoks, je sploh smiseln? Zakaj bi se mladi, ki še nimajo znakov staranja, odločali za to?

Bolezni od A do Ž 05. 08. 2024 04.23

Dedna bolezen, ki povzroči hude poškodbe pljuč

Cistična fibroza je dedna bolezen, ki povzroči hude poškodbe pljuč, prebavnega sistema in drugih organov v telesu. Kakšni so simptomi, kako poteka zdravljenje?

Bolezni 01. 11. 2023 05.00

Kaj povzroča bolečino v prsnem košu?

Čeprav je bolečina v prsnem košu eden najpogostejših razlogov, da ljudje poiščejo zdravniško pomoč, ta ni nujno znak srčnega infarkta. Kaj vse povzroča to vrsto bolečine in kako nevarna je?

Moško zdravje 18. 09. 2023 05.00

10 razlogov za težave z erekcijo

Po podatkih Ameriške urološke organizacije ima vsak deseti moški vsaj enkrat v določenem obdobju v svojem življenju težave z doseganjem erekcije. Pri tem poudarjajo, da se možnosti za težave s starostjo le še povečujejo. Erektilna disfunkcija je medicinsko opredeljena kot 'stalna ali ponavljajoča se nezmožnost doseganja in/ali vzdrževanja erekcije, ki zadostuje za spolni užitek'. Poglejmo si, kaj je lahko razlog za motnje.

Pediatrija 13. 09. 2023 05.00

Zakaj in kako pride do displazije kolkov?

Displazija kolkov je pogosta težava, ki prizadene kolčne sklepe dojenčkov. Večina dojenčkov nima dolgoročnih učinkov ali zapletov, če zdravnik diagnosticira in zdravi displazijo kolkov, ko so mlajši od 6 mesecev. Tudi starejši otroci in odrasli lahko razvijejo displazijo kolkov, vendar je to manj pogosto.

Prebava 11. 09. 2023 05.00

Vpliv bolezni GERB na celotno prebavo

Gastroezofagealna refluksna bolezen (v nadaljevanju GERB) je kronično stanje, za katero je značilno vračanje želodčne kisline v požiralnik.

Zdravje 06. 09. 2023 05.00

Pokate členke? Po branju boste s tem prenehali

Pokanje sklepov, imenovano tudi krepitacija, je normalen pojav, obstajajo pa tudi takšna pokanja sklepov, zaradi katerih je potrebno obiskati zdravnika.

Duševno zdravje 18. 08. 2023 05.00

Zakaj se zdi, da čas s starostjo hitreje mineva?

Ste tudi vi že pomislili, da čas, ko smo starejši, mineva hitreje? Otroci gledajo na čas drugače kot odrasli, a zakaj je tako? Svojo razlago so zdaj ponudili tudi znanstveniki.

Psiha 08. 06. 2023 05.00

Kako nevarno je preurejanje slik na družbenih omrežjih?

Z vseh strani poslušamo svarila strokovnjakov, kako pretirana uporaba družbenih omrežjih škoduje mentalnemu zdravju otrok in mladostnikov ter mladih odraslih. Kaj pa odraslih? S(m)o res tako imuni na vplive?

Prebava 11. 04. 2023 05.00

Preproste spremembe za izboljšanje prebave

Kako izboljšati črevesni mikrobiom? Poskusite z naslednjimi navadami in spremembami.

Duševno zdravje 14. 03. 2023 05.00

Ste vedeli, da je stres lahko tudi dober?

O stresu skoraj vedno govorimo z negativno konotacijo. Vendar pa stres ni nujno slab. Poglejmo, kdaj, zakaj in kako.

Koža 27. 01. 2023 05.00

Ali lahko UV-gel poveča tveganje za nastanek kožnega raka?

Nedavna študija razkriva, da bi lahko UV-svetilke, ki se uporabljajo za gelirane nohte, povečale tveganje za nastanek kožnega raka.

Simptomi in bolezni 11. 10. 2022 05.00

Bodite pozorni: Simptomi GERB-a lahko močno spominjajo na simptome prehlada

Simptome gastroezofagealne refluksne bolezni (GERB) lahko pogosto zamenjujemo s simptomi prehlada. Želodec namreč povzroča težave, ki jih sprva sploh ne povezujemo nujno z želodcem. Med drugimi tudi in predvsem na primer trdovratni kašelj.

Duševno zdravje 22. 07. 2022 05.00

Vrste depresije in vse, kar morate vedeti o njih

Ste vedeli, da obstaja več kot ena vrsta depresije, slednje pa se med seboj lahko močno razlikujejo?

Moško zdravje 03. 06. 2022 05.00

6 potencialnih razlogov, zakaj prihaja do težav z erekcijo

Motnja erekcije pri moških ni tako redka, kot bi si predstavljali. Erekcija je odvisna od splošnega zdravja, vse od krvnega pretoka, delovanja moči srčne mišice, ravni hormonov v telesu, optimalnega delovanja živcev do celotnega delovanja možganov. Do motenj lahko tako pride predvsem zaradi fizične komponente, v ozadju pa se seveda lahko skriva tudi psihični razlog.

Rakave bolezni 13. 05. 2022 05.00

Pravočasno odkrijte simptome raka materničnega vratu

V Sloveniji zdravniki skoraj vsak drugi dan odkrijejo novo bolnico z rakom materničnega vratu. Vsaka četrta obolela ženska zaradi njega tudi umre. Med bolnicami, ki so izgubile bitko s to boleznijo, je bila tudi komaj 36-letna tekmovalka letošnjega šova Kmetija Ksenija Sešel. Zato je izjemnega pomena, da veste, kako se zaščititi pred rakom materničnega vratu in kaj storiti, če zbolite.

Naslovnica 26. 11. 2021 05.00

Vas pogosto tišči na stranišče? Odkrijte rešitev za svoj mehur!

Pogosta, neustavljiva potreba po uriniranju je lahko znak prekomerno aktivnega sečnega mehurja, ki je predhodna stopnja urgentne urinske inkontinence. Preverite, kdaj gre za težavo in kako jo učinkovito zdravimo.

Zdravje 14. 10. 2020 07.52

Kaj je Aspergerjev sindrom?

Aspergerjev sindrom je razvojna motnja, ki sodi v skupino motenj avtističnega spektra. Posamezniki kažejo primanjkljaje na področju socialne interakcije, komunikacije ter imajo zelo omejen izbor vedenja in interesov. Od drugih tipov avtizma se loči predvsem po ohranjenih kognitivnih in jezikovnih sposobnostih. Strokovnjaki menijo, da pri Aspergerjevem sindromu ne moremo govoriti o motnji, pač pa o vseživljenjskem stanju.

Okužbe in zastrupitve 24. 08. 2020 12.41

Prepoznajte simptome boleče okužbe ledvic

Bakterijska okužba je ena najpogostejših bolezni ledvic, ki se večinoma pojavlja pri mladih in pri ljudeh v srednjih letih, lahko pa tudi pri otrocih. Bakterijsko okužbo se zdravi z antibiotiki, nezdravljena ali ponavljajoča se okužba pa lahko vodi v nepopravljivo škodo.

Odnosi in spolnost 01. 07. 2020 08.18

7 zlatih pravil konstruktivnega prepiranja

Bodimo iskreni – tudi ko vstopimo v zvezo z nekom, ki se nam zdi pravi princ na belem konju ali sorodna duša, ki smo jo čakali vse življenje, se bomo še vedno prepirali Morda ne čisto na začetku, ko se še cedita med in mleko, sčasoma pa zagotovo. Dlje časa ko smo z nekom v zvezi, več stvari nas začne pri njem motiti. Prepiramo se zaradi banalnosti, kot so dvignjene straniščne deske, razmetano perilo, kdo bo peljal ljubljenčka na sprehod, pa tudi zaradi težjih tem, ki pridejo skupaj z družinskimi razprtijami, razkorakih v vrednotah in življenjskih željah. Življenje naše odnose vedno preizkuša z različnimi izzivi, način soočanja s težavami in pogled na nesoglasja pa sta tista, ki določata, ali bo naša zveza obstala. Najbolj srečni pari so tisti, ki težav ne pometajo pod preprogo in se ne bojijo konfliktov, temveč jih uporabijo sebi v prid.

Okužbe in zastrupitve 08. 05. 2020 09.30

Odpravlja glivične okužbe, pospešuje presnovo, deluje protivnetno

Kokosovo olje je od nekdaj dobro poznano v kozmetični industriji, kjer ga uporabljajo za lepšo kožo in lase. A to ni vse. Kokosovo olje je izjemno zdravo tudi za naše telo. Še posebej za tiste, ki se spopadajo s počasno presnovo, premalo delujočo ščitnico, glivičnimi okužbami, odvečnimi kilogrami in slabim imunskim sistemom. Preverite, zakaj.

Bolezni 28. 04. 2020 09.02

Vaše ustnice lahko opozarjajo na resne težave

Težave z ustnicami se največkrat pojavijo ob padcu imunskega sistema. Še največkrat nastanejo zaradi pretiranega sončenja, izpostavljenosti vetru, mrazu, suhemu zraku ali ker jim ne posvečamo dovolj nege. Stanje vaših ustnic vam lahko razkrije tudi marsikaj o vašem zdravju.

Ginekologija in porodništvo 28. 02. 2020 15.12

Je v obdobju perimenopavze mogoče zanositi?

Znaki menopavze se lahko pri ženskah začnejo pojavljati tudi pet do deset let, preden nastopi zadnja menstruacija. To obdobje poimenujemo z izrazom perimenopavza in pri vsaki posameznici traja različno dolgo.

Bolezni 22. 01. 2020 07.47

Pnevmokok – otrokom nevarna okužba

Viroze so trenutno na pohodu in prav pri otrocih, ki so to zimo pogosto prebolevali virusna obolenja, obstaja nevarnost, da se okužijo še s kakšno bakterijsko okužbo.

Bolezni 16. 08. 2019 13.53

Najhitreje naraščajoča razvojna motnja

Avtizem je najhitreje naraščajoča razvojna motnja - pogostost avtizma je v zadnjih dveh desetletjih narasla za več 10x, prizadene več kot 1 % populacije.

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 12.59

Srbečica lasišča

Pozdravljeni. Dermatologa sem obiskal zaradi srbečice lasišča, ki se vztrajno slabša in traja že 4 leta. Nikakor mi niso pomagali šamponi za občutljivo lasišče (z blagimi sestavinami), šampon Head&shoulders mi pomaga za zelo kratek čas, če sploh, nato pa se huda srbečica zopet pojavi. Očitno niti nima veze, kako pogosto si umivam lase, ker sem si nekaj časa lase umival vsak dan, sem pomislil, da je to lahko vzrok za težave, nakar sem za več mesecel umivanje omejil na enkrat tedensko, zopet brez uspeha. Prav tako očitno vzrok za težave ni bil sušilec za lase, odkar ga ne uporabljam več, ni nič boljše. Postavljena dg. pri dermatologu je bila seoborhoe capilitii L21. Mi lahko svetujete, kaj v lekarni pride v poštev pri tej diagnozi. Se mi izplača opraviti še dermatoskopijo? Lp

POPovi zdravniki 31. 07. 2014 21.12

SPOMIN IN TRENING

Pozdravljeni. Moj partner je pred osmimi leti imel prvič depresijsko epizodo, zaradi katere se je zdravil ambulantno. Nato je imel še več ponavljajočih se epizod nakar se je tudi lani maja, ter letos ...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859