prebava in žvečilni gumi

Najboljši nasvet, ki ga potrebujete za preprečevanje napihnjenosti po jedi
Najboljši nasveti, ki vam bodo pomagali se izogniti napihnjenosti.

8 stvari, ki jih vaši vetrovi razkrivajo o vašem zdravju
Ste vedeli, da povprečna oseba spušča vetrove kar 20-krat na dan in da je to popolnoma normalno? Seveda, če izpustimo nekaj komponent. Če in ko vaši vetrovi postanejo pogostejši, zaudarjajo do neznosne mere in podobno, lahko to nakazuje na določena stanja. Poglejmo si bolj podrobno, zakaj in kdaj lahko pride do tega.

Navade, zaradi katerih ste napihnjeni
Napihnjenost običajno nastane zaradi presežka plina v prebavilih ali zadrževanja tekočine v telesu. Do teh težav lahko pride zaradi prehrane, prebavnih motenj ali drugih navad, ki motijo normalno delovanje prebavnega sistema. Pomembno je razumeti, da je napihnjenost simptom, ne bolezen, in pogosto lahko težavo odpravimo s spremembo navad.

Kaj se zgodi, če pogoltnete žvečilni gumi?
Četudi ni priporočljivo, da pogoltnete kos žvečilke, vam ni treba posebej skrbeti. Vaše telo žvečilnega gumija sicer ne more prebaviti, vendar bo le-ta običajno šel skozi vaš prebavni sistem tako rekoč 'nedotaknjen'.

8 stvari, ki jih ne bi smeli početi na prazen želodec
''Smo to, kar jemo,'' je dobro poznan rek, ki smo ga vsi že kdaj slišali. A pomembno je tudi, kaj počnemo pred obrokom. Tudi to ima velik vpliv na naše zdravje. Preverite, česa ne bi smeli početi na prazen želodec.

Ali lahko banane res pomagajo pri odvajanju od kajenja?
Ste že slišali, da lahko banane pomagajo pri odvajanju od kajenja? Ta priljubljeni sadež, poln vitaminov in mineralov, naj bi pomagal zmanjševati željo po nikotinu. Toda ali je to res ali zgolj mit? Raziskali smo trditve in preverili, ali lahko banane dejansko vplivajo na vaše kadilske navade.

6 simptomov, na katere morate biti pozorni
Najpogostejši vzrok za riganje je požiranje zraka med jedjo. Ko in če riganje postane pogosto in ga spremljajo drugi simptomi, pa je čas, da se posvetujete z zdravnikom, da izključite nekatere možne bolezni, kot so želodčni refluks, Crohnova bolezen ali alergija na hrano.

Uprite se prazničnemu prenajedanju in odpravite prebavne tegobe
Božično-novoletni prazniki so čas, ko so mize obložene s slastnimi dobrotami, ki nas spravljajo v skušnjavo. Čeprav se zdi, da je vse to balzam za našo dušo, pa lahko želodec in prebava še kako trpita. Kako torej preprečiti težave z želodcem in prebavo?

5 razlogov, da ste napihnjeni
Zjutraj se zbudite s povsem normalnim trebuhom, nato pa ste sredi dneva kar naenkrat napihnjeni. Kaj lahko to povzroča, je za Yahoo Health zapisal dr. David T. Rubin, priznan čikaški gastroenterolog.

Kaj se zgodi, ko pogoltnemo žvečilni gumi?
Se še spominjate, kako so nas strašili, da se nam bo zlepil želodec, če bomo pojedli žvečilni gumi, in da bo tam ostal dolgih sedem let? Tokrat vam razkrivamo, kaj se bo z njim v resnici zgodilo.

Zakaj imate napihnjen trebuh?
Je vaš trebuh napihnjen, četudi niste ničesar pojedli? Želodec se vam zdi poln, četudi ne bi smel biti. Napihnjenost je res nadležna in za povrh še neprivlačna težava, zato čim prej ugotovite, kaj jo povzroča.