pregretje

Napotki za ravnanje v vročih dneh
V nadaljevanju predstavljamo napotke za ravnanje v vročih dneh; pazite nase in poskrbite tudi za druge!

Veste vse o drogah?
Tragičnih zgodb, ko so mladostniki zaradi eksperimentiranja z drogami izgubili svoje življenje, je veliko. In čeprav uživanja mamil ne bomo mogli preprečiti v celoti, pa lahko poskrbimo za to, da veš, kaj se lahko zgodi, če se vanje podaš.

Anhidroza – kaj je to?
Ste vedeli, da obstaja redko bolezensko stanje, nezmožnost potenja? Temu stanju rečemo anhidroza. In četudi ni slišati nevarno, lahko resno ogrozi bolnikovo življenje.

Pomemben napotek v vročih dneh
"Pijmo veliko vode, tudi če nismo žejni. Tako se bomo lahko dovolj potili in tako zniževali telesno temperaturo." Tako zapiše na spletni strani Zdravstvenega doma Ljubljana Milan Žnidaršič, dr. med., spec. spl. in urg. med. Če se vam zdi, da se veliko potite, priporoča, da vodi dodate malo limoninega soka in soli. Izogibajte pa se alkoholu, vročim in sladkim pijačam. Pomembno je, da ne dehidrirate.

Vroči dnevi so pred nami. To so ukrepi, ki jih je dobro upoštevati
Pred nami je vročinski val, ki lahko povzroči številne škodljive učinke na naše zdravje. Še posebej to velja za bolj občutljive ljudi, kot so starejši, otroci in bolniki. Kljub temu vsi lahko občutimo negativne posledice prekomerne vročine. Tu je nekaj nasvetov, kako jih zmanjšati in kako ravnati, ko je vroče.

Atopijski dermatitis
Spoštovana! Stara sem 23 let in imam alergijo na mačjo dlako, pršice in cvetni prah. Največ težav mi povzroča cvetni prah. Se vam zdi, da so katere od antialergičnih tablet bolj učinkovite kakor druge...

Vročina prinaša nevarnosti! Kako si pomagati?
Vročinski val se bo še nadaljeval, z njim pa temperature višje od 30 stopinj Celzija. Vročinska izčrpanost, omedlevica in kožni izpuščaji so nekatere težave, do katerih lahko pride ob pregrevanju telesa v vročih dneh. Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje so podali napotke, kako ravnati v vročini. Preverite, kako si pomagati.

Pazljivo v vročih dneh!
Vročina lahko povzroči številne negativne vplive na zdravje, še posebej za občutljivejše skupine prebivalstva. Z upoštevanjem napotkov za ravnanje v času visokih temperatur lahko škodljive vplive preprečimo. Tu je nekaj napotkov, ki jih je tem vročinskem valu podal Nacionalni inštitut za javno zdravje.

Nevarnosti, ki vam grozijo to poletje
Čeprav je poletje za večino ljudi najlepši del leta, smo v tem času izpostavljeni številnim nevarnostim. Katere so najpogostejše, na kaj morate paziti in kako se lahko zaščitite?

Nosečnice v poletni vročini
Poleti se lahko temperature dvignejo tudi nad 30 stopinj. Takrat vsi iščemo senco in "dihamo na škrge", nosečnice pa vročino prenašajo še težje.

Na kolo za zdravo telo!
Številni v toplih spomladanskih dneh zamenjajo prevoz v šolo ali službo in se namesto v avto raje usedejo kar na kolo. Ne le kratke razdalje, kolo je, še posebej v toplih pomladanskih dneh, kot nalašč za daljše razdalje in izlete v naravo.