Vizita.si

prim. mag. Metka Adamič

Koža 04. 12. 2020 05.12

Suha in razpokana koža zaradi umivanja in razkužil – kako si lahko pomagamo?

Zaradi novega koronavirusa smo vsi (vsaj upajmo) postali pozornejši na higieno. K njej spadata predvsem pogosto umivanje in razkuževanje rok, ti pa lahko velikokrat poslabšata nekatere težave s kožo, posebej za tiste, ki imajo z njo že na splošno težave. Kako si lahko pomagamo, če imamo bolj občutljivo kožo?

POPovi zdravniki 22. 09. 2020 09.12

Težave z vraščenimi dlakami

POPovi zdravniki 03. 09. 2020 12.02

Vodni mehurčki

POPovi zdravniki 27. 08. 2020 09.19

Pekoča bolečina in zbadanje

POPovi zdravniki 27. 08. 2020 09.17

Zamašene lojnice

Koža 17. 08. 2020 05.00

K nastanku aken prispevajo številni dejavniki, najpogostejša je dedna nagnjenost

Že dolgo je znano, da so akne in druge nečistoče na koži ne le mladostniška težava, pač pa jih imajo tudi odrasli. K njihovemu nastanku prispevajo številni dejavniki, med katerimi je najpogostejši dedna nagnjenost.

Bolezni 29. 06. 2020 08.19

Melanom je lahko smrtonosen, če ga ne prepoznamo dovolj zgodaj

Obstaja več kožnih rakavih obolenj, a med njimi so tri najpogostejša. “Nemelanomska rakava obolenja predstavljajo tretjino vseh novotvorb, sem sodita bazalnocelični karcinom in ploščatocelični karcinom. Najbolj nevaren pa je melanom," razloži dermatologinja prim. mag. Metka Adamič, dr. med. "Je lahko ozdravljiv, vendar le pod pogojem, če ga odkrijemo in zdravimo dovolj zgodaj." Lahko je tudi smrtonosen, zato je pomembno, da vemo, kako ga lahko prepoznamo še pravočasno.

Rakave bolezni 10. 10. 2019 08.44

Več kot polovica bolnikov lahko zdaj preživi smrtonosnega raka

Več kot polovica bolnikov lahko zdaj preživi smrtonosnega kožnega raka, ki je bil do nedavnega neozdravljiv.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859