protivnetna hrana

Preverjeni načini za boj proti vnetjem v telesu
Načini za boj proti vnetjem v telesu vključujejo tako fizično kot psihično komponento. Poglejmo si nekoliko bolj podrobno, kaj lahko naredimo za preventivo.

Ali lahko prehrana izboljša duševno zdravje?
Prehrana je temeljni del našega vsakdanjega življenja, saj vpliva na fizično zdravje, energijo in splošno počutje. V zadnjih letih pa postaja vse bolj jasno, da ima prehrana tudi pomembno vlogo pri duševnem zdravju. Raziskave kažejo, da obstaja neposredna povezava med tem, kaj jemo, in tem, kako se počutimo. Pravilno izbrana živila lahko izboljšajo razpoloženje, zmanjšajo tveganje za duševne motnje, kot sta depresija in anksioznost, ter celo povečajo odpornost na stres.

10 živil, ki nam lahko pomagajo v boju proti vnetjem v telesu
Vnetja v telesu se pojavijo kot naravni odziv na različne dražljaje, ki vključujejo okužbe, poškodbe, alergije in druge dejavnike.

Kaj jesti, če imate endometriozo?
Sama prehrana ne more ozdraviti ali zdraviti endometrioze. Vendar lahko spremembe v prehrani pomagajo pri vzdrževanju in lajšanju simptomov.

7 razlogov, zakaj lahko vaša koža spremeni barvo
Zakaj lahko pigmentacija naše kože spremeni barvo?

Kakšna mora biti prehrana pri lupusu?
Nobena hrana ne povzroča lupusa, niti ga ne more pozdraviti. Vsekakor pa lahko uravnotežena in zdrava prehrana pomaga pri celovitem načrtu zdravljenja in obvladovanja bolezni.

Mastna, suha ali mešana ... To naj bi bila najboljša prehrana glede na tip kože
Pomembno je, kaj nanašamo na kožo in s čim jo vlažimo, a še bolj kot to je pomembno, kaj dajemo v telo. Slednje se namreč pozna tudi in predvsem na naši koži.

To se lahko zgodi, če zatekajo noge
Če imate občutek napihnjenosti in se vam zdi, da vam okončnine, gležnji, roke, prsti na rokah in nogah ter obraz in trebuh otekajo, potem se v vašem telesu prav zagotovo nabirajo odvečne količine vode. Kako si pomagati in jo odplakniti iz telesa?

Prehrana pri psoriatičnem artritisu: katero hrano jesti in katero omejiti po mnenju strokovnjakov?
Čeprav psoriatičnega artritisa ni mogoče zdraviti samo z dieto, lahko nekatera živila pomagajo pri obvladovanju simptomov. Katero hrano jesti in katero omejiti po mnenju strokovnjakov?

Protivnetna živila, ki jih je dobro vnesti v svojo prehrano
Vnetja so imunski odziv našega telesa, ki kaže, da nekaj ni popolnoma v redu. Če ga pravočasno in ustrezno ne zdravimo, lahko vnetje privede tudi do drugih zdravstvenih težav, vključno s srčno-žilnimi boleznimi in rakom.

Prehrana, ki zmanjšuje vnetja v telesu. Kaj najbolj deluje?
Kronična vnetja igrajo pomembno vlogo pri pravzaprav vsaki bolezni. Zaradi kroničnih vnetij postanemo utrujeni, bolni in debeli. A zdravilo za naša vnetja je na našem krožniku. Hrana je tista, s katero lahko zmanjšamo vnetja v telesu.

Prehrana, če se spopadate z bolečinami v sklepih
Nemški strokovnjak za prehrano dr. Wolfgang Feil je razvil poseben program prehranjevanja, s katerim na povsem naraven način pomaga bolnikom, ki trpijo za artrozo ali obrabo sklepov. Metoda, ki sicer učinkuje tudi pri nekaterih drugih boleznih, je pomagala našemu motoristu Miranu Stanovniku.

Vas peče zgaga? Tu je preprosta rešitev
Po obilnih večerjah in nekaj kozarcih alkohola, ki si jih pogosto privoščimo v veselem decembru, se lahko pojavi pekoča bolečina za prsnico ali zgaga. Bolečino lahko spremlja še občutek dvigovanja hrane ali kiselkast okus v ustih. Včasih prihaja tudi do bolečin v želodcu, napihnjenosti ali slabosti po obroku. A vseh teh težav se lahko znebite v manj kot 30 minutah.

Naravno nad žolčne kamne
Žolčni kamni se sprva ne kažejo z nobenimi simptomi, sčasoma pa lahko povzročijo hude napade bolečine. Njihov nastanek lahko preprečimo s posebno dieto, z njo pa jih lahko tudi odpravimo.

Nevarne bolezni, ki se kažejo z zgago
Žgoč občutek v požiralniku in prsnem košu je najočitnejši simptom gastroezofagealnega refluksa oziroma zgage, vendar obstajajo številne druge bolezni, ki se kažejo na zelo podoben način in jih nikakor ne smete zamenjevati za zgago.

Skoraj desetina Slovencev je astmatikov
Raziskave kažejo, da je okoli 5 do 10 odstotkov prebivalcev v Sloveniji astmatikov. Pogostost astme se veča, zlasti na razvitejših območjih, kjer je tudi več alergijskih bolezni, pojasnjujejo na Kliniki Golnik. Slabo zdravljena astma lahko povzroča hude neprijetnosti, pomembno zmanjšuje kakovost življenja bolnika oz. ga celo nevarno ogroža.