razlogi za napihnjenost

6 znakov, da vaše telo zadržuje vodo – in kako lahko to hitro rešite brez tablet
Zadrževanje vode ali zastajanje tekočine v telesu je pogost pojav, ki ga večina ljudi opazi kot napihnjenost, težke noge ali otekanje. Gre za stanje, ko telo ne izloča tekočin dovolj učinkovito, kar vodi v občutek napetosti, povečan obseg okončin ali nenadne spremembe na tehtnici.

Živila, ki uničujejo vašo prebavo – in kaj jesti namesto njih
Če pogosto občutite napihnjenost, težo v želodcu, zaprtje ali celo zgago, niste edini. Prebavne težave so med najpogostejšimi razlogi, zaradi katerih ljudje iščejo nasvete na spletu – in pogosto je kriva prav hrana. Nekatera živila lahko vašo prebavo dobesedno ohromijo, medtem ko druga dokazano pomagajo vzpostaviti ravnovesje v črevesju in izboljšajo vaše počutje že po nekaj dneh.

Razlog, zakaj vaši vetrovi smrdijo
Vetrovi so normalni. Od časa do časa jih imamo vsi. Pravzaprav naj bi vsak povprečen človek v povprečju spustil 14-krat na dan od pol litra do dveh litrov vetrov. Če verjamete ali ne, 99 odstotkov plina je brez vonja. Včasih so vetrovi neprijetnega vonja. Zakaj pride do slednjega?

Živila, ki lahko povzročajo napihnjenost
Napihnjenost je pogosta težava, ki jo doživlja veliko ljudi. Pojavi se kot občutek napihnjenega trebuha, občutek teže in nelagodja, ki je pogosto posledica prebavnih težav. Ključni dejavnik za napihnjenost je praviloma nepravilno prebavljanje določenih živil, ki vsebujejo hranila, kot so vlaknine, sladkorji ali kompleksne beljakovine.

Kaj se zgodi, če ne uživamo zelenjave?
Zelenjava je eno najpomembnejših živil za zdravje. Bogata je z vitamini, minerali, vlakninami in antioksidanti, ki naše telo ščitijo pred boleznimi, izboljšujejo prebavo in krepijo imunski sistem. Čeprav se mnogi zavedajo njenih koristi, številni ljudje kljub temu v svoji prehrani ne zaužijejo dovolj zelenjave. Kaj se torej zgodi, če iz svoje prehrane popolnoma izločimo zelenjavo ali jo uživamo v premajhnih količinah?

To so razlogi, zakaj vse več posameznikov izbira postbiotike namesto probiotikov
V sodobnem tempu življenja se vsak dan srečujemo s situacijami, ki lahko negativno vplivajo na našo prebavo. Posledično se pogosto pojavijo neprijetni simptomi, kot so napihnjenost, napenjanje in bolečine v trebuhu. Ravno zato so vse bolj priljubljeni probiotiki, ki prispevajo k ohranjanju zdravega ravnovesja v črevesju. A ker so nekateri posamezniki ugotovili, da lahko ti v procesu prebave naletijo na nekatere izzive, se raje odločajo za postbiotike.

Pretesna oblačila? Morda niso krivi kilogrami ...
Zunaj že diši po pomladi in za številne je to čas, ko prevetrijo svojo omaro ter naredijo selekcijo oblačil. To pomeni tudi, da bo nekaj oblačil treba pomeriti in verjetno nam ni treba razlagati o tem, kako klavrno se človek počuti, ko ne more zapeti najljubših hlač pretekle pomladi, nekoč ohlapna majica s kratkimi rokavi pa postane nenavadno oprijeta. A pozor, ni nujno, da so za tako stanje krivi kilogrami!

5 stvari, ki jih vaš zadah razkriva o vašem zdravju
Slab zadah ali halitoza ni vedno zgolj posledica slabe ustne higiene. Velikokrat, če le znamo prepoznati znake, nam sporoča, kaj se dogaja v našem telesu.

Najpogostejši razlogi za počasno prebavo
Kje se skriva razlog za počasno prebavo, katere posledica je lahko napihnjenost, navsezadnje pa tudi povečanje telesne teže? Nekateri skriti dejavniki vas lahko presenetijo.

Kako si pomagati pri težavah s prebavo?
Uživanje nezdrave prehrane, premalo gibanja, stres, hiter življenjski tempo, nezadosten dnevni vnos tekočine in vlaknin v telo so razlogi, ki lahko vplivajo na slabo počutje in neredno odvajanje. Poglejmo si, kako lahko spremenite svoje dnevne navade, ki bodo pripomogle k boljšemu počutju in prebavi.

Kaj povzroča sindrom razdražljivega črevesja?
Sindrom razdražljivega črevesa naj bi ugotovili pri kar polovici bolnikov, ki obiščejo specialistično gastroenterološko ambulanto. Običajno se pojavi v zgodnji odrasli dobi in srednjih letih, pri ženskah pa naj bi bil dvakrat pogostejši kot pri moških.

To je razlog, zakaj ste ves čas napihnjeni
Le redkim med nami se še ni zgodilo, da ne bi imeli občasnih in nenadnih vetrov ter se soočali z neprijetno napihnjenostjo. Pri nekaterih pa so napihnjenost in vetrovi stalni in vztrajni, tako da lahko govorimo že o mučni težavi. Zakaj prihaja do nje in kako si lahko pomagamo?

Meteorizem in prehrana
Po vsaki jedi se mi močno napihne trebuh, kar me boli in moti. Začelo se je decembra, od januarja pa je huje. Imam tudi močne vetrove in pogosto se mi riga. Od 20 novembra tudi jemljem kontracepcijske...

Meteorizem in prehrana
Spoštovani, prosim nasvet v vezi z napenjanjem. katera hrana, kombinacije ali drugo obnašanje je lahko vzrok temu problemu in kako se najbolje rešuje. Seveda se zavedam, da je problem vedno lahko zelo...

Razlogi, zakaj ga preprosto morate jesti
Poleg vitaminov in mineralov, ki jih zagotavlja večina sadja, je ananas tudi bogat vir nekaterih manj poznanih mikrohranil, ki jih naše telo potrebuje. Prav zato je ananas v teh dneh dobra izbira sadja, ki vas bo napolnila z energijo in vas obvarovala pred boleznimi.

Učvrstite trebuh in zmanjšajte napihnjenost
Uplahnitev kože in podkožnega tkiva v predelu trebuha se pogosto pojavlja tako pri ženskah kakor tudi pri moških po 40. letu starosti ali pa celo prej. Kako lahko s hrano učvrstite strukturo kože?