razlogi za neuspeh

Sledenje zaobljubam je spoznavanje sebe
Pa je spet tu januar; čas, ko smo vsi prepričani, da bomo shujšali, nehali zapravljati čas in končno začeli živeti, kot želimo. Razlogov, zakaj več kot 90 % zaobljub ostane iz leta v leto neizpolnjenih, je več. Lahko manjka večja vizija, ki bi osmislila letne cilje (link do prvega članka). Morda smo zaobljube postavili na povsem napačen način (link do drugega članka). Zelo možno je, da manjka podporni sistem, ki bi nam pomagal takrat, ko nimamo motivacije (link do tretjega članka). Večkrat pa se zgodi tudi, da so razlogi za naš neuspeh globlje narave – o tem bomo pisali danes.

Zato vam novoletne zaobljube ne bodo uspele
Novoletne zaobljube pogosto spremljajo občutki motivacije, optimizma in želje po izboljšanju svojega življenja. A raziskave kažejo, da večina teh zaobljub ne preživi niti prvih nekaj tednov. Zakaj? Razlogi, ki vodijo do neuspeha, so pogosto skriti v našem pristopu, načrtovanju in pričakovanjih.

Se boste letos spet zaobljubili?
Ob koncu vsakega leta se mnogi od nas zazremo vase, premislimo o preteklem letu in si zastavimo nove cilje za prihajajoče obdobje. To tradicijo spremlja val novoletnih zaobljub, obljub, ki jih dajemo sami sebi, da bomo postali boljša verzija sebe.

Ste že slišali za apikotomijo?
Apikotomija ali odstranitev vrška (apeksa) korenine je kirurški poseg, med katerim kirurg odstrani nekaj milimetrov vrhnjega dela korenine in okoliško vnetno tkivo. Po posegu tako v kostnini ostane prazen prostor, ki se med celjenjem zapolni z novim kostnim tkivom ali z brazgotino. Poseg navadno opravi specialist oralni kirurg, parodontolog ali endodont.

Se vam kljub hujšanju nabirajo kilogrami? To so potencialni razlogi
Telovadite in pazite, da se prehranjujete zdravo, omejili ste vnos kalorij, številne na tehtnici pa vseeno kažejo enako stanje ali pa se celo soočate z nabiranjem kilogramov? Naslednji razlogi in določena bolezenska stanja so lahko razlog, da vam kljub vsemu trudu ne uspe izgubiti kilogramov.

Najpogostejši razlogi, zaradi katerih je najstniku koristno poiskati strokovno pomoč
Ni skrivnost, da so najstniška leta lahko precej težka. V tem obdobju se pogosto pojavljajo večje spremembe razpoloženja, učne in vedenjske težave ter številne druge stiske, ki spremljajo odraščanje. Čeprav so mnoge od njih del normalnega razvoja, pa lahko težave dosežejo raven, ko je potrebna strokovna pomoč.

Neupešen študij
Imam hči staro 20 let.V osnovni šoli je bila zelo pridna učenka.V petem razredu je izgubila vid na eno uko.Ko je odšla v srednjo šolo so se začele grozne težave špricanje ur in ogromno laži.Takrat smo...

4 razlogi, da nimate popolnega telesa
Se zdravo prehranjujete, pijete dodatke k hrani in že več mesecev niste izpustili vadbe, pa kljub temu nimate telesa, o katerem sanjate? Potem nekaj počnete narobe. Preverite, kaj.

VIDEO: Pomagajte otroku, da premaga težave z učenjem
Če ima otrok slabe ocene, še ne pomeni, da je len in mu je vseeno za šolo. Morda se preprosto ne zna ali ne more učiti. Kaj vse so lahko vzroki za težave z učenjem in kako otroku pomagati, smo povprašali psihologinjo Matejo Hudoklin.

Novoletne zaobljube: razočaranje ali uresničen cilj?
Prednovoletni čas je čas postavljanja novoletnih zaobljub, te pa velikokrat presegajo naše sposobnosti, da bi jih uresničili, zaradi česar mnogokrat sledi razočaranje. Kakšne naj bodo torej zaobljube, da ne bomo razočarani?