Vizita.si

rešitve

Estetska medicina 31. 03. 2025 03.32

Zakaj se pojavijo povešene veke in kako jih odpraviti?

Ptoza je stanje, pri katerem se zgornja veka povesi, pokrije del očesa ali pade čez oko. Zakaj pride do tega in kakšne so rešitve?

Zdravje 31. 03. 2025 03.25

Nevarna past vsakdana: uničuje vaše zdravje, ne da bi opazili

Da je kakovosten spanec temelj našega zdravja in dobrega počutja, danes vemo že vsi. Vendar se mnogi ljudje kljub temu vsakodnevno soočajo s težavami pri spanju. Raziskave kažejo, da pomanjkanje spanja ne vpliva le na našo energijo in razpoloženje, temveč ima lahko tudi resne dolgoročne posledice za telesno in duševno zdravje. V nadaljevanju bomo raziskali, kako si lahko pomagamo do boljšega spanca in kaj se zgodi, ko nam ga primanjkuje.

Zdravje 29. 03. 2025 03.34

Kako se znebiti spomladanske utrujenosti z naravnimi metodami?

Spomladanska utrujenost je pogosto pojav, s katerim se mnogi soočajo ob prehodu v toplejše mesece. Zaradi sprememb v svetlobnih pogojih, temperature in daljših dnevih naše telo potrebuje nekaj časa za prilagoditev, kar lahko povzroči občutek utrujenosti.

Ginekologija in porodništvo 27. 03. 2025 03.20

8 zgodnjih znakov nosečnosti

Številne nosečnice lahko potrdijo, da so še preden so opravile test nosečnosti začutile, da se njihovo telo obnaša nekoliko drugače. Kasneje pravijo, da so takoj vedele, da so noseče.Tu pa je nekaj zgodnjih znakov, ki jih opisujejo in lahko kažejo na nosečnost.

Zdravje 13. 03. 2025 04.00

Marija Lucija Antolič: Kronične bolezni so postale epidemija'

Večina bolezni, ki skrajšujejo življenje in zmanjšujejo njegovo kakovost, se ne pojavi nenadoma, temveč se razvijajo desetletja v ozadju, ne da bi jih pravočasno opazili. Srčno-žilne bolezni, presnovne motnje, rak in demenca so pogosto posledica dolgoročnih življenjskih navad, na katere bi lahko vplivali že veliko prej. Kljub številnim znanstvenim dokazom o pomenu preventive še vedno čakamo na prvi alarm, preden se odločimo za spremembe. Zakaj je preventiva tako pogosto spregledana in kako lahko spremenimo ta miselni vzorec? Pogovarjala sem se z Marijo Lucijo Antolič, dr. med., spec. medicine dela, prometa in športa, ki v in pri svojem delu glavni poudarek daje dolgoživosti in preventivi, ki je ključnega pomena.

Alergije 12. 03. 2025 04.14

Zakaj spomladanske alergije postajajo vse hujše in kako si lahko resnično pomagate?

Spomladanske alergije, ki jih pogosto povzročajo cvetni prah, pršice in druge okoljske snovi, postajajo vse hujše. Povečanje intenzivnosti teh alergij ni zgolj subjektivni občutek, temveč je opazno tudi v znanstvenih raziskavah, ki kažejo na dramatične spremembe v okolju. Skladno s tem narašča tudi število ljudi, ki trpijo zaradi teh alergij. Zakaj se spomladanske alergije poslabšujejo, kaj je njihov glavni vzrok, in kako se z njimi spoprijeti, da bi zmanjšali njihove vplive na vsakdanje življenje?

Duševno zdravje otrok 11. 03. 2025 04.00

Slovenska razstava vrednot

Projekt Od Alje do Žana – Čuječa srca, budni umi je iniciativa, ki jo izvajajo Fundacija Nataše Pirc Musar – Ustanova Alma, Slovenska filantropija in Zveza Anita Ogulin & ZPM, pod strokovnim vodstvom dr. Anice Mikuš Kos.

Zdravje 10. 03. 2025 05.00

Prepoznajte simptome, preden bo prepozno

V sodobni družbi, kjer nenehno hitimo in se od nas neprestano pričakuje veliko, je iskanje ravnovesja med poklicnimi obveznostmi, družinskim življenjem in skrbjo zase vse prej kot enostavno. Pogosto nas številne obveznosti povsem prevzamejo, kar lahko vodi v dolgotrajno utrujenost in izgorelost. Zato je ključno, da znamo postaviti meje in poiskati ravnovesje ter izboljšati kakovost življenja.

Duševno zdravje otrok 07. 03. 2025 04.13

Od Alje do Žana – Čuječa srca, budni umi: Kako šole krepijo svojo vlogo pri zaščiti in podpori duševnega zdravja otrok

V času, ko se duševne stiske otrok in mladostnikov v Sloveniji strmo povečujejo, je projekt Od Alje do Žana – Čuječa srca, budni umi zasnovan kot konkretna rešitev. Njegov cilj je prispevati k preoblikovanju šolskega okolja v prostor, kjer otroci ne bodo le pridobivali znanja, temveč bodo našli tudi podporo, razumevanje in občutek varnosti.

Duševno zdravje 06. 03. 2025 04.24

5 prednosti tistih, ki preveč razmišljajo

Če ste med tistimi, ki preveč razmišljajo, berite dalje. Ena od raziskav namreč kaže, da je lahko bistvena razlika med tesnobnim razmišljanjem, ki navadno sproža občutke panike, ter pretiranim razmišljanjem, ki lahko vodi do produktivnih idej in zamisli. A pozor, tudi tesnobo lahko izkoristimo sebi v prid, če le vemo, do katere mere jo spustiti.

Simptomi in bolezni 02. 03. 2025 04.37

Tako si lahko pomagate lajšati bolečine v hrbtu

Vas mučijo bolečine v hrbtu in ne veste več, kaj bi naredili? Za bolečinami v hrbtu se skrivajo številni razlogi, za bolečine in različne simptome pa prav tako obstajajo tudi rešitve. Slednje so odvisne od simptomatike in samega razloga. Poglejmo si najpogostejše.

Zdravje 27. 02. 2025 04.53

8 načinov, kako izgubiti maščobo na trebuhu

Trebušček nikakor ni nekaj škodljivega ali nezaželenega. Vsem se spreminja od jutra do večera, veča in manjša, a težava nastane, ko in če imamo prekomerno maščobo na tem predelu telesa. Poglejmo si, zakaj.

Aktivno življenje 16. 02. 2025 04.43

Kako do trebušnih mišic? Vsekakor ne v enem mesecu

Kako zgraditi mišice in izgubiti telesno maščobo? Vsekakor se da z vztrajnostjo in trudom, nikakor pa tega ne morete in ne boste dosegli v enem mesecu.

Prebava 12. 02. 2025 04.00

Kaj se zgodi, če ne odvajamo blata?

Če odvajate minimalne količine trdega blata, manj kot trikrat na teden, ob tem pa imate občutek nezmožnosti popolne izpraznitve črevesja, ste zelo verjetno zaprti. Mnogi se v takšnih situacijah nemudoma odpravijo do lekarne in se oskrbijo z odvajali, a obstaja tudi nekaj učinkovitih naravnih metod premagovanja te najpogostejše prebavne tegoba sodobnega časa.

Rakave bolezni 28. 01. 2025 14.55

Rak materničnega vratu je preprečljiv, a žal še vedno prisoten

Danes je ob zaključku januarja, meseca ozaveščanja o raku materničnega vratu, potekala okrogla miza. Na okrogli mizi, poroča Onkološki inštitut Slovenije, so strokovnjaki osvetlili ključne izzive pri preprečevanju raka materničnega vratu, pomen cepljenja in presejalnih programov ter predstavili osebno zgodbo, ki kaže, kako pomembna je preventiva in pravočasno ukrepanje.

Lajfstajl 13. 01. 2025 04.08

Sledenje zaobljubam je spoznavanje sebe

Pa je spet tu januar; čas, ko smo vsi prepričani, da bomo shujšali, nehali zapravljati čas in končno začeli živeti, kot želimo. Razlogov, zakaj več kot 90 % zaobljub ostane iz leta v leto neizpolnjenih, je več. Lahko manjka večja vizija, ki bi osmislila letne cilje (link do prvega članka). Morda smo zaobljube postavili na povsem napačen način (link do drugega članka). Zelo možno je, da manjka podporni sistem, ki bi nam pomagal takrat, ko nimamo motivacije (link do tretjega članka). Večkrat pa se zgodi tudi, da so razlogi za naš neuspeh globlje narave – o tem bomo pisali danes.

Zdravje 12. 01. 2025 04.56

Zdravi načini za povečanje energije brez kofeina

Ko občutite pomanjkanje energije, je morda prva misel skodelica kave ali energijska pijača. A kofein ni edina rešitev za dvig energije. Obstajajo naravne in zdrave strategije, ki lahko izboljšajo vaše počutje, povečajo storilnost in dolgoročno podprejo vaše zdravje.

Zdravje 10. 01. 2025 04.00

Prva obramba pri obvladovanju okužb dihal

Okužbe dihal, kot so prehlad, gripa in v hujših primerih pljučnica, so pogoste težave, ki jih povzroča širok spekter virusov in bakterij.

Estetska medicina 09. 01. 2025 04.52

Najnovejši trendi v estetski medicini za pomlajevanje obraza

Estetska medicina se hitro razvija, saj želijo ljudje doseči mladosten videz brez invazivnih operacij. Tehnološki napredek omogoča varnejše, učinkovitejše in naravnejše rešitve za pomlajevanje obraza. Čeprav se osredotoča na izboljšanje videza, sodobna estetska medicina stremi k temu, da ohranja individualno lepoto in naravne poteze. Oglejmo si najnovejše trende, ki preoblikujejo področje estetske medicine.

Prehrana 09. 01. 2025 04.38

Januarsko 'razstrupljanje' telesa: ne nasedajte mitom

Po prazničnem decembru, polnem bogate hrane, alkohola in sladkarij, mnogi januarja iščejo hitro rešitev za 'očiščenje' telesa. Internet in oglasni svet so preplavljeni z obljubami o čudežnih napitkih, detoks dietah in prehranskih dopolnilih, ki naj bi vaše telo osvobodili toksinov. Toda resnica je preprosta: razstrupljanje telesa, kot ga prodajajo ti miti, ne obstaja. Naše telo ima za to naravni sistem, ki ga upravljajo predvsem jetra in ledvice, ne pa zelenjavni sokovi ali praški.

Imunski sistem 29. 12. 2024 04.02

Kdaj je suh kašelj nevaren?

Kašelj ni bolezen, temveč zgolj simptom bolezni dihal ali ene od drugih zdravstvenih tegob. Je obrambni mehanizem, preko katerega želi organizem sprostiti dihalne poti tujkov in ostalih vnetnih znakov. Predstavljamo razlike med suhim in produktivnim kašljem ter razkrivamo metode zdravljenja.

Zdravje 16. 12. 2024 04.29

Znaki, da prevečkrat uživate protibolečinske tablete

Protibolečinske tablete, kot so ibuprofen, paracetamol ali acetilsalicilna kislina (aspirin), so pogosto uporabljene za lajšanje bolečin, zmanjšanje vnetij in zniževanje povišane telesne temperature. Vendar pa jih je treba uporabljati zmerno, saj lahko pretirana uporaba ali dolgotrajno jemanje teh zdravil povzroči številne negativne učinke na zdravje.

Simptomi in bolezni 30. 11. 2024 04.25

To so razlogi za bolečine v vratu

Vaš vrat je v 'službi' 24 ur na dan, vse dni v tednu, zato ne čudi, če občasno boli. Za bolečino v vratu stojijo številni razlogi, posledično pa tudi rešitve. Poglejmo si ene in druge.

Prebava 27. 11. 2024 04.40

7 živil, ki vam lahko pomagajo pri odvajanju blata

Odvajate blato manj kot trikrat na teden? Imate suho, trdo ali grudasto blato? Za zaprtjem črevesja in nezmožnostjo odvajanja blata, tako kot bi bilo potrebno, stojijo različni razlogi – od pomanjkanja vlaknin, potovanja, zdravil, hormonskih sprememb in podobnega. Obstajajo pa tudi rešitve in določena živila, ki nam pri tem lahko pomagajo.

Zdravje 25. 11. 2024 04.36

Zakaj ste utrujeni in brez fokusa?

Ali se vam zdi, da težko obdržite pozornost, se spomnite informacij ali opravite naloge z zbranostjo, ki ste jo imeli nekoč? Možganska megla in oslabljena koncentracija postajata vse pogostejši težavi, s katerima se soočajo tako mlajši kot starejši. Vzroki so lahko različni, od stresa in življenjskega sloga do zdravstvenih težav.

Zdravje 14. 11. 2024 12.07

Znak, da potrebujete zdravnika

Tako bolezen kot poškodba močno zaznamujeta naše življenje. Pa ne samo zaradi bolečin in strahu, temveč tudi zaradi negotovosti, kako hitro bomo prišli do pregleda pri specialistu. Slednjemu se je na srečo mogoče enostavno izogniti!

Zdravje 10. 11. 2024 03.39

Rešitve za težave s kožo pri sladkorni bolezni

Razjede, izpuščaji in podobne težave s kožo so nekaj, s čimer naj bi se soočala ena tretjina ljudi, ki imajo sladkorno bolezen. Večino kožnih težav, povezanih s sladkorno boleznijo, je mogoče preprečiti ali zdraviti, če jih odkrijemo zgodaj.

Psiha 04. 11. 2024 04.25

Kako se pogovarjati o čustvih s starši ali prijatelji?

Pogovor o čustvih ni vedno lahek, še posebej, če se ti zdi, da te ne bodo razumeli ali da se boš ob tem počutil ranljivega. Vendar pa je izražanje čustev zelo pomembno za tvoje duševno zdravje.

Koža 27. 10. 2024 04.58

Vzroki in rešitve za akne, ki se pojavljajo na čelu

Zakaj se pojavijo akne na čelu? Kako si lahko pomagate, kakšne so rešitve?

Novice 08. 10. 2024 05.00

MiYOSMART – očalna leča, ki ne samo izboljšuje vid, ampak tudi upočasnjuje kratkovidnost pri otrocih

Starši bi naredili vse za zdravje svojih otrok. Ali veste, da jim lahko pri kratkovidnosti pomagate z inovativnimi očalnimi lečami MiYOSMART?

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859