rotavirus

Vse, kar morate vedeti o driski
Driska pri otrocih in odraslih običajno izgine sama od sebe v nekaj dneh. Če se ne izboljša ali če imate druge simptome, kot sta vročina ali krvavo blato, se obrnite na svojega zdravnika.

8 najnevarnejših virusnih bolezni
Današnji virusi so zelo kompleksni in jih je skoraj nemogoče nadzorovati ali zadržati. V preteklih milijonih letih ali več so razvili stopnjo preživetja in učinkovitosti, ki jo je osupljivo razumeti. Še naprej preučujemo, poskušamo najti nove načine, kako jih premagati, oni pa še naprej mirno mutirajo.

To je lahko stranski učinek sladkorne bolezni
Gastropareza je stanje, kjer hrana prehaja skozi želodec počasneje, kot bi morala. Gre za dolgotrajno stanje, ki ga je mogoče obvladati s spremembami prehrane, zdravili in drugimi oblikami zdravljenja.

Salmonela
Pri triletnem otroku so laboratorijski izvidi pokazali, rota virus, ki ga je že pozdravil, kasnejši test pa je pokazal, da ima tudi salmonelo. Kako se lahko pozdravi okužba s salmonelo in ali je res m...

Rotavirus
Nalezljivost, zdravljenje, katera starostna skupina je najbolj ogrožena, čim več podatkov o bolezni. Hvala, Franci

Kako si pomagati ob trebušni gripi?
Slabost, krči, bruhanje, driska, povišana telesna temperatura – to so tipični simptomi trebušne gripe, strokovno imenovane tudi rotaviroza. Najpogosteje jo povzročajo rotavirusi in norovirusi, običajno pa traja od tri do sedem dni, da jo prebolimo. A prebolimo jo lahko tudi hitreje, če si pomagamo s probiotiki.

Zaščitimo malčke pred rotavirusnimi okužbami
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Z rotavirusi se okuži skoraj vsak otrok v prvih petih letih življenja, kar 80% bolnikov je ob prvi okužbi mlajših od dveh let. Prav te otroke pa rotavirusne okužbe tudi najbolj ogrožajo, saj pri njih izguba tekočine zaradi bruhanja in driske, ki jo povzročajo rotavirusi, lahko zelo hitro vodi v izsušitev. Zaradi okužbe z rotavirusi bodo predvsem dojenčki in majhni otroci lahko potrebovali celo oskrbo v bolnišnici.

Zaščitimo malčke pred rotavirusnimi okužbami
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Z rotavirusi se okuži skoraj vsak otrok v prvih petih letih življenja, kar 80% bolnikov je ob prvi okužbi mlajših od dveh let.

'Tako bolnega otroka še nisem videla'
Mati 10-mesečnega Logana je starše opozorila, naj pazijo, ko se s svojim otrokom odpravijo po nakupih. Njen malček se je namreč preko nakupovalnega vozička okužil s salmonelo in smrtno nevarnim meningitisom.

Zaščitimo malčke pred rotavirusnimi okužbami
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Z rotavirusi se okuži skoraj vsak otrok v prvih petih letih življenja, kar 80% bolnikov je ob prvi okužbi mlajših od dveh let.

Rotavirusne okužbe - O rotavirusih
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Hitro se širijo ter povzročajo izbruhe in epidemije v vrtcih, domovih za ostarele, med medicinskim osebjem …

Kako si pomagati v primeru trebušne gripe?
Trebušna gripa se zlahka prenaša in hitro pokaže simptome, med katerimi so slabost, driska, bruhanje in povišana telesna temperatura. Kako si pomagati?

Pravočasno prepoznajte otroške okužbe dihal!
Pozimi je tveganje za virusne okužbe dihal močno povečano. V nevarnosti so zlasti otroci v starostni skupini od enega do treh let, v UKC Ljubljana pa že sedaj opažajo porast števila obolelih.

Ubranite se pred rotavirusi!
Na Celjskem so v mesecu oktobru glede na pretekla leta opazili povečano število rotaviroz. Najpogosteje zbolevajo malčki do drugega leta starosti, ki bolezen tudi najtežje prenašajo. A z ustreznimi higienskimi ukrepi in cepljenjem lahko širjenje rotavirusov preprečimo.

Kako dolgo smo kužni po črevesno-trebušnih virusih?
V zimskih mesecih krožijo različni virusi, med njimi tudi trebušno-črevesni, ki povzročajo bruhanje in drisko, lahko tudi dehidracijo, zato je treba posebej paziti na otroke, če obolijo. Kako dolgo smo kužni, je odvisno od virusa, ki ga dobimo.